Školní výlet na hrad Kost – 2. A, 2. B

21.05.2019 14:53

14. května jeli „druháci“ na hrad Kost. Byl šikovně skrytý loupeživým rytířům, působil opravdu vznešeně a majestátně. Při prohlídce jsme se dozvěděli plno zajímavostí z historie hradu.Pak nás čekal trojboj - střelba z luku, hod sekerou, přetahování lanem. Není důležité, kdo vyhrál, vyzkoušeli jsme si to ale všichni.Úžasné bylo vystoupení s cvičenými dravci, kde nás pan sokolník pochválil za naše vědomosti a chování. Mezitím proběhlo několik svačin, odpočinku a blížili jsme se do cíle: vystoupení divadla Benedikt v dobových kostýmech. Hodně jsme se pobavili a nasmáli. Následovalo nezbytné a vytoužené nakupování maličkostí a upomínkových předmětů. I přes nezvykle chladné, i když slunečné počasí, se nám výlet moc líbil. Ještě druhý den jsme si o něm povídali a výlet si namalovali. Fotografie najdete ZDE a ZDE.

Mgr. J. Pacltová a Mgr. D. Lohnická (tř. uč.)