školní výlet V. A, B

17.06.2019 12:33

V pátek 14.6.2019 se obě třídy vydaly na svůj poslední školní výlet na prvním stupni základní školy. Naším prvním turistickým cílem se stalo starobylé město Kutná Hora. Nejprve jsme navštívili chrám sv.Barbory. Ochotná paní průvodkyně nás provedla celou katedrálou a seznámila nás se jmény těch, kteří se na výstavbě a výzdobě tohoto architektonického skvostu podíleli. Potom naše kroky vedly do Českého muzea stříbra, kde jsme sestoupili do podzemí a prohlédli si stříbrný důl. Jen těžko jsme uvěřili tomu, že v tak stísněných prostorách se pohybovali horníci a těžili stříbro. Po této zajímavé exkurzi jsme se autobusem přesunuli do nedalekého zámku Kačina a prohlédli si hospodářské a provozní místnosti zámku. Po prohlídce už následovala cesta domů. Naší poslední zastávkou byl "mekáč " v Mladé Boleslavi. Na tento výlet budeme rádi vzpomínat i díky počasí, které nám i letos přálo.

Tak páťáci, hodně studijních úspěchů na druhém stupni  

Tř. učitelky V. A, B - R. Tejnská, J. Filová , asistent J. Máša