Školní výlet VIII.B do Českého ráje

28.06.2017 09:18

V úterý 13.června jsme se vydali objevovat krásy Českého ráje. Nejprve jsme jeli autobusem do Turnova a odtud vlakem do Sedmihorek. Cesta vlakem byla náročná, protože stejný nápad jako my mělo několik dalších školních tříd a vagón doslova praskal ve švech, naštěstí jsme vystupovali hned na druhé zastávce. Dál už jsme pokračovali pěšky, nejprve do kopce a poschodech Myší dírou na Hrubou Skálu, kde jsme se občerstvili, pokochali krásnou vyhlídkou a zakoupili nezbytné suvenýry. Dál cesta vedla přes Adamovo lože ( Adam si ho opravdu vyzkoušel), přes arboretum Bukovina se zajímavými cizokrajnými dřevinami a přes krásné skalní vyhlídky až k hradu Valdštejn. Během cesty se strhlo několik šiškových bitev a kluci stihli vyzkoušet i pokus s coca- colou, který jsme si ukazovali při chemii. Od Valdštejna už to bylo jen kousek k rozhledně Hlavatice a odtud k vlaku do Turnova. Ten však měl zpoždění a původně plánovaný autobus jsme nestihli, i to k výletu patří. Čekání v nádražní hale jsme si zkrátili návštěvou kiosku a mlsáním. Nakonec jsme v půl šesté dorazili zpět do Českého Dubu. A tady je pár fotek: https://drive.google.com/drive/folders/0BxDxrCowqG-MRHlMVFdrbE5QTlU

Mgr. Věra Horáčková, Mgr. Zdena Růžičková (organizátorky výletu)