To nej z Paříže, jižní Anglie a Londýna

29.04.2017 08:24

V pátek po 14. hodině se vrátila výprava 45 žáků a 3 učitelů ze šestidenního zájezdu. Když jsme minulou neděli odjížděli od školy, chumelilo, zato v pondělí v Paříži bylo krásně slunečno a teplo. I přes ne zcela pohodlnou noc v autobuse jsme v Paříži nachodili přes 19 km a viděli, co se za jeden den dalo - Eiffelovu věž, Champs Elyseés, Louvre, Lucemburské zahrady. Projeli jsme se lodičkou po Sieně. Noc jsme strávili v hotelu hodinu cesty od Calais, kde jsme se další den ráno nalodili na trajekt, dopluli do Doveru a pokračovali do Hastings, kde jsme si prohlédli pašerácké jeskyně. Odpoledne jsme se prošli po přímořském městě Brighton a navštívili jsme obrovské akvárium Sea Life. Večer nás v Eastborne ubytovaly naše nové rodiny. Dostalo se nám večeře a pořádného odpočinku. Ráno po snídani vybaveni obědovými balíčky nás dovezl náš autobus na nejkrásnější část bílých křídových útesů Beachy Head. Dál jsme pokračovali na nejslavnější prehistorickou památku v Británii Stonehenge. Ten den jsme ještě viděli monumentální katedrálu v Salisbury i slavný Artušův kulatý stůl v Great Hall v historickém městečku Winchester. Čtvrtek - poslední den v Británii jsme věnovali Londýnu. Začali jsme Greenwichským parkem a nultým poledníkem, prošli jsme londýnskou čtvrť Westminster a viděli jsme Parlament s Big Benem, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, náměstí Trafalgarské a Piccadilly Circus. I v Londýně jsme se projeli loďkou po Temži a vystoupili na zastávce přímo pod vyhlídkovým kolem London Eye. Den v Londýně zakončila návštěva slavného hračkářství Hamley´s, do kterého se všichni velmi těšili. Večer jsme se vydali na cestu zpět do Českého Duba, kam jsme dorazili v pátek.

Zájezd byl úžasný! Zažili jsme a viděli jsem toho spoustu. Nepotkali nás žádné ztráty, úrazy ani nepříjemnosti. Všichni účastníci byli pohodoví, a tak my doprovázející učitelé - Helča Knoblochová, Dana Škodová a Petra Blahovcová - všechny moc chválíme. Děkujeme také paní průvokyni a pánům řidičům.

FOTO zde.

Mgr. P. Blahovcová (organizátorka zájezdu)