Třídní výlet 9.A

20.06.2019 21:46

Na náš poslední třídní výlet jsme se vypravili už v neděli po poledni, abychom po krátkém ubytování se na horolezecké chatě v Horním Sedle u Hrádku nad Nisou stihli projít okolní část překrásných, skalami zdobených Lužických hor. V pondělí brzy ráno jsme se vypravili pěšky do Hrádku na vlak, který jsme v Žitavě vyměnili za parní vlak, a dojeli jsme až ke hradu Oybin,kde jsme strávili celé dopoledne. Při zpáteční cestě se nám dokonce poštěstilo sedět v otevřeném vagoně, a tak krom slunečních paprsků na nás dopadaly i saze z komína lokomotivy. Tato drobná nevýhoda byla mnohonásobně převážena krásným rozhledem. Odpoledne jsme si prošli Žitavu. Poslední den - v úterý po tom, co jsme se sbalili a pečlivě uklidili celou chatu, jsme se částečně autobusem, částečně pěšky dostali do rekreačního areálu Kristýna. A došlo i na koupání. Také musíme pochválit výborné zázemí horolezecké chaty, kde jsme dvě noci přespávali. Mnozí, i přes pohodlné ležení uvnitř chaty, neodolali a upřednostnili nocování pod širákem kolem ohně. Děkujeme panu učiteli J. Gulyasovi, který nás na výlet doprovodil.

Fotky zde.

Mgr. P. Blahovcová a Mgr. J. Gulyas (třídní uč., doprovázející uč.)