Ukončení transferu obojživelníků v Malém Dubu

14.04.2017 10:18

V pondělí 10. dubna jsme se skupinou kluků z 8. ročníku zbourali žabí bariéru v Malém Dubu a všechno uložili zase na příští sezónu. Žáby i čolci už všichni doputovali do rybníků, aby tam nakladli vajíčka. Naše bariéra, která stála u silnice, je ochránila před uhynutím pod koly projíždějících aut.

Chtěla bych poděkovat všem dětem, které obojživelníkům v Malém Dubu pomáhaly: nejprve při stavbě bariéry, pak při přenášení obojživelníků přes silnici, a nakonec zase při bourání a úklidu bariéry. Celkem se akce účastnilo 42 dětí z 6. – 9. tříd, někteří nejen v době vyučování, ale i odpoledne ve svém volném čase. A za to si zaslouží velkou pochvalu. Pomocníci při stavbě bariéry.docx (795,1 kB)

Měli jsme možnost pozorovat živočichy, kteří po zbylou část roku žijí skrytě a nenápadně, některé děti se s nimi setkaly poprvé v životě a dozvěděly se o nich spoustu zajímavých věcí. O naše pozorování bychom se chtěli nyní podělit. 
Migrace obojživelníků.docx (15013)

graf, tabulka.docx (31696)

Foto Transfer obojživelníků 2017

Foto Bourání žabí bariéry

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka akce)