VELIKONOCE I.B

13.04.2017 21:05

V pondělí  10. 4. zavítal do 1.B obyvatel Domova důchodců v Českém Dubu pan  Bernardt, který  vlastnoručně upletl pomlázku pro každého prvňáčka, a tak nám už jenom zbývalo ozdobit pomlázky pentlemi, které si pro nás také připravil. Za ochotu i pomlázky  moc děkujeme.  Velikonoční nálada nás však neopustila ani v úterý, protože děti měly za úkol upéct beránka (recept si už dokázaly přečíst), malovat vajíčka voskem, husí vajíčka zdobit  krajkami a vyrobit kuřátko na tyčce.  Tímto děkujeme i Terezce Paštikové, která spolužákům přivezla vyfouklá husí vejce až z jižních Čech.  V závěru dne si chlapci u děvčátek vajíčka vykoledovali  společnou říkankou a jemným ,,výpraskem“. Další foto zde

                                       Mgr.Blanka Hladká ( třídní učitelka)