VI. A harmonizační pobyt

24.10.2016 14:40

V 6. A jsou tři noví spolužáci a nová třídní učitelka. Abychom správně nastartovali druhý stupeň, vydali jsme se do penzionu Horka v Hořeních Pasekách. Čekal nás tam bohatý program vedený etopedem Petrem Šolcem a metodičkou prevence Ivou Kotíkovou.

V prostorném sále penzionu probíhaly různé aktivity zaměřené na vzájemné poznávání, sdělování našich pocitů a posilování spolupráce. Navzdory nevlídnému počasí jsme se dostali i ven. Ve čtyřech týmech jsme si vyzkoušeli, jak těžké je prolézt pavučinou nebo postavit věž z kostek a i jiné činnosti, které vyžadovaly týmovou spolupráci.

Přestože byl program nabitý, měli jsme i několik přestávek, které jsme využívali po svém. Všichni se těšili na večerní program, který byl v režii dětí. Ještě před tím jsme si šli okysličit mozky výstupem do nejbližšího lesa. Zpět jsme se vraceli po dvojicích, provázely nás jen svíčky. Pak už přišlo vytoužené překvapení. Děvčata házela PET lahví a chlapci  se jako modelky předváděli na místním podiu. Večerní program jsme ukončili společnou ukolébavkou a znělo nám to pěkně. Odebrali jsme se do útulných pokojíčků, kde jsme si ještě hodně dlouho špitali.

Ráno nás vzpružila rozcvička. Po snídani jsme zhodnotili program, bylo příjemné slyšet tolik pozitivních reakcí. Každý z nás si kromě vzpomínek odnesl ještě milé vzkazy od spolužáků. Cesta zpět do Českého Dubu byla pojata turisticko - houbařsky. A hlavně jsme si všichni pořádně popovídali.

Dobře jsme vykročili na cestu druhým stupněm, teď záleží jen na nás, jaká ta cesta bude. 

Foto ZDE

Mgr. Radana Plummer (třídní učitelka 6.A)

Fotogalerie: VI. A harmonizační pobyt

Tato fotogalerie je prázdná.