Vlastivědná vycházka naším městem

21.10.2019 00:11

V úterý 8. a 15. října se čtvrťáci vydali na procházku Českým Dubem s průvodcem Martinem Hessem. Naše poznávání jsme začali na náměstí Bedřicha Smetany, kde jsme si prohlédli českodubskou radnici, morový sloup a dozvěděli jsme se něco o historii našeho města. Potom jsme šli ulicí Komenského, prošli jsme kolem domu, kde v dětství pobýval hudební skladatel Bedřich Smetana. Pak jsme si prohlédli  zbytky středověkého opevnění města s hláskou a odtud jsme vyrazili na místní hřbitov. Po prohlídce hrobky rodiny Schmittů a kostela Nejsvětější Trojice jsme šli do parku, kde jsme obdivovali stavbu bývalého rodinného sídla továrníka Schmitta a také Blaschkeho vilu, kde sídlí Podještědské muzeum. Procházku jsme zakončili u Johanitské komendy a cestou ke škole jsme si také prohlédli kostel Seslání Ducha svatého. Děkujeme průvodci Martinovi, že nám povídal o historii našeho krásného města a doufáme, že brzy opět vyrazíme za dalším poznáváním naší historie. 

Mgr. Kateřina Řídká a Mgr. Blanka Hladká (třídní učitelky 4. ročníků)

FOTO ZDE: