Vodácké putování 9.B

06.06.2019 12:34

Po loňském vodáckém zácviku na Jizeře, která všechny "béčáky" nadchla, jsme si řekli, že letos pojedeme opět na vodu. Tentokrát jsme si vybrali vzdálenější lokalitu a rozjeli jsme se do jižních Čech na Šumavu, do vesnice Lenora, odkud začalo naše putování. Slunce nás hřálo, takže nedobrovolné smočení ve Vltavě bylo tentokrát spíše vítáno. Když jsme se utábořili na Soumarském mostě, postavili stany a zahnali hlad, vydali jsme se na nedalekou rozhlednu, která se nacházela uprostřed rašelinišť. Cestou zpět pobral každý kus dřeva na oheň a při něm jsme si vydrželi povídat až do druhého dne. V pondělí nás čekala dlouhá etapa. Část splouvání bylo skrz národní park, takže jsme museli mít registraci a průvodce, který nás upozornil na vzácné druhy rostlin a zvířat, nacházejících se v okolí. Bobří pobytové stopy nás doprovázely celým úsekem. Po 26 km pádlování jsme dopluli do Nové Pece, kde jsme se utábořili a s nadšením přivítali také jinou polohu než v sedě. Úterek byl ve znamení cestování všemi možnými dopravními prostředky a návštěvy Českého Krumlova. Děkujeme p.uč Hodačovi, že jel s námi a doufám, že nám slunce, které nás provázelo, zůstane dlouho v duši.

Fotografie z neděle.        Fotografie z pondělí.        Fotografie z úterý.

Mgr. Dana Suchánková (třídní učitelka)