Vyhodnocení soutěže ve sběru sušené pomerančové a citronové kůry

14.05.2018 22:22

Právě jsme odeslali 18 velkých pytlů s nasušenou kůrou do výkupny léčivých bylin. Musím pochválit všechny pilné sběrače, protože letos jste nasušili rekordní množství, celkem 178,75kg kůry, to je o 33kg více než loni! A teď už pořadí tříd

1. místo - 3.A, nasbíráno úctyhodných 51,71 kg, 

2. místo - 5.B, nasbíráno 17,7 kg

3. místo - 4.A, nasbíráno 13, 39 kg

Pořadí jednotlivců:

1. místo - 3.A, Josef Lebeda, 19,5 kg

2. místo - 3.A, Laura Bolinová, 15,3 kg

3. místo - 3. B, Nikola Vojtěchová, 9,5 kg

Nasušená kůra bude sběračům proplacena a navíc, nejlepší sběrači budou odměněni.

Přestože soutěž skončila, kůru můžete sušit a nosit i nadále. Nyní již můžete začít sbírat a sušit i další léčivé byliny, které už začaly růst, např. listy pampelišky, listy jitrocele, květy sedmikrásky nebo květy hluchavky, nať kopřiv - nekvetoucí (maximálně 30cm dlouhou), nať řebříčku, květy černého bezu a další
Všem sběračům a bylinkářům děkuji za jejich snahu.

Další pořadí tříd, jednotlivců a ceník bylin najdete ve vitríně v 1. patře staré budovy a zde: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Dq5N2lkpUhSeywKfkiGN5wRsYcb1JR38

Mgr. Věra Horáčková (organizátor sběru léčivých bylin)