Výlet 4.A + 4.B

19.06.2019 04:54

V úterý 4. 6. jsme se shromáždili před školou. Přijel pro nás super autobus s klimatizací. Ta se hodila, protože bylo tropické vedro. Nejdříve nás čekal výstup na horu Říp a prohlídka starobylé rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha ze 13. století. Kvůli kolonám na silnici jsme museli vynechat plánovanou prohlídku skalních plastik "Čertovy hlavy", což nás mrzelo, ale zato v Mělníku jsme si to užili. Na nádvoří zámku jsme obdivovali renesanční sgrafita a arkády, na vyhlídce soutok Labe s Vltavou. Také jsme si prohlédli gotický chrám sv. Petra a Pavla. Ale nejlepší nás teprve čekalo. Na náměstí u kašny byl rozchod, mohli jsme se osvěžit a koupit si zmrzlinu. A pak už se zamířilo do mělnického podzemí. Vyfasovali jsme helmy a průvodce nás provedl chodbami vytesanými kdysi dávno horníky. Největší zážitek byla obrovská studna - nejširší v Evropě (4,6 m) a hluboká tak, že by se do ní vešla celá šikmá věz z Pisy. Na dně byla křišťálově čistá voda. Z příjemného chládku podzemí jsme vylezli do žhavého města a zanedlouho nás autobus v pořádku dovezl domů.

FOTO

Z. Třešňáková, H. Knoblochová, V. Lohnickij, M. Paclt