Výlet 7. tříd na Karlštejn

19.05.2017 21:03

  Letošní výlet si všichni sedmáci užili společně. Bylo to napínavé putování časem. Nevím, kdo to zapříčinil a kdo si vzal tajně do batohu stroj času, ale vyjeli jsme v 7:30 roku 2017 z Českého Dubu a tento přístroj nás přenesl do 14. století na Karlštejn. Stráže byli nejspíš na obědě, takže jsme se bez velkých obtíží dostali do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. Dokonce jsme potkali samotného císaře a ten nám představil osobně všechny své 4 manželky. Díky stroji času jsme je viděli v jeden den všechny. Jako správný hostitel nám nabídl trochu občerstvení, leč pivo s máslem jsme s díky odmítli. Naštěstí majitel onoho přenašeče časem nás vrátil zpět do našeho letopočtu, takže jsme se občerstvili ledovou tříští, zmrzlinami a dalšími současnými dobrotami. Malý výpadek stroje způsobil, že jsme se pěšky přemístili asi 5 km k nedalekým lomům Velké a Malé Americe. Tam už stačilo nastavit rok 1949 až 1953 a zahlédli jsme upachtěné politické vězně, kteří po 2. světové válce v těchto lomech tvrdě pracovali. Připadali jsme si jako na poušti. Nejen díky pískovým dunám, které jsou v okolí lomů, ale i díky velké žízni, která v závěru výletu skoro všechny trápila. Zachránil nás pan řidič Michalů, který měl zásobu vody a také nás svým přenašečem v prostoru dopravil zpět domů. Bylo to krásný, koukněte se ZDE.

Mgr. Dana Suchánková a Mgr. Petra Blahovcová (třídní učitelky)