Výprava za obojživelníky

20.06.2018 16:57

V pondělí 11.6. se skupinka žáků z 6. a 7. ročníku a z 9.B  v rámci projektu Mapování obojživelníků a plazů v Podještědí vypravila prozkoumat rybníčky na golfové hřiště v Rozstání. S sebou jsme vzali potřebnou výbavu: cedníky, misky, zkumavky, fotoaparát. Objevili jsme zde řadu živočichů, o kterých jsme se učili ve škole: nejprve ve vodě plavala užovka obojková, o kus dál kachna divoká s mláďaty, na druhém břehu nutrie. S cedníky jsme ve vodě vylovili larvu čolka obecného, pulce skokana hnědého (po prohlédnutí a vyfocení jsme je zase vypustili zpět), našli jsme svlečku vážky, objevili jsme dospělého skokana hnědého, ve vodě jsme pozorovali velké pijavky.Všechny naše nálezy a pozorování zaznamenáváme ve škole do speciální mapy vytvořené na google disku. Letos už máme 59 pozorování obojživelníků a 38 pozorování plazů, většinou i fotograficky zdokumentovaných. Díky našim žákům bude Podještědí brzy nejdůkladněji prozkoumané území, co se týká výskytu těchto živočichů. 
Foto: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/17a8Qsw7vN-2Ftgn2V4PrLyZwHS7ieyFB

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka akce)