Zájezd do Anglie

08.10.2018 12:26

V neděli 30. 9. 2018 jsme brzy ráno vyrazili na týdenní poznávací pobyt v Anglii. Zájezdu se zúčastnilo 51 žáků a 3 pedagogové naší školy. Celým zájezdem nás provázela příjemná průvodkyně Monika, která měla připravený pestrý program. První den jsme poznávali krásy města York. Nejprve jsme si prohlédli místní čokoládovnu, ve které jsme měli možnost ochutnat výborné pralinky a vyrobit si vlastní čokoládové lízátko. Takto posilněni jsme se vydali poznávat uličky a pamětihodnosti tohoto krásného historického města. Druhý den jsme se projeli parním vlakem z Pickeringu do filmových Bradavic v Goathlandu, místa natáčení Harryho Potterra. Prošli jsme se tu krásným vřesovištěm a naše další cesta mířila do rybářského města Whitby. Tady nás čekala plavba pirátskou lodí. Hlad jsme zahnali anglickou klasikou fish and chips a poté jsme se kochali výhledy z ruin bývalého opatství Whitby Abbey, kde se odehrával děj Draculy od B. Stokera. Den jsme zakončili procházkou po strmých bílých útesech Flamborough Head. Třetí den jsme strávili v národním parku Yorkshire Dales. Obdivovali jsme zde kamenné zídky, pasoucí se ovečky, vodopády Janet´s Foss a skalní soutěsku s vodopádem Gordale Scar. Příznivci Harryho Potterra si i zde mohli připomenout místo natáčení posledního dílu, přírodní kamenný amfiteátr Malham Cove. Den jsme zakončili v tajuplných ruinách bývalého opatství Fountains Abbey, které spadá pod ochranu UNESCO. Čtvrtý den byl na programu Londýn. Velkým zážitkem pro každého byla projížďka v London Eye, ze kterého jsme si prohlédli celé centrum Londýna. Neméně zajímavé byly také památky Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace či Trafalgar Square a mnoho dalších. Krmení veverek v St. James´s Parku, procházka čtvrtí China Town a nákupy suvenýrů v rušné čtvrti Camden Town byly pro žáky nezapomenutelné. Plavba lodí po Temži s kulisou rozsvícených mrakodrapů byla nádhernou tečkou za celým naším poznáváním. Pak už nás jen čekala plavba trajekterm a dlouhá cesta domů. Děti nepoznávaly pouze památky, ale také díky pobytu v anglických rodinách si vyzkoušely své komunikační schopnosti v angličtině a poznaly místní kuchyni a zvyklosti. Zájezd se po všech stránkách vydařil, máme plno nezapomenutelných zážitků a velké poděkování proto patří paní učitelce P. Blahovcové, která celý zájezd organizačně připravila.

Fotografie k prohlédnutí ZDE.

Mgr. R. Plummer, Mgr. K. Řídká a Mgr. H. Knoblochová