Zámek Mnichovo Hradiště

22.06.2017 15:47

V úterý 14. června se vydali prvńáčci na svůj první školní výlet. Vyjeli jsme autobusem na zámek v Mnichově Hradišti, abychom poznali zajímavosti našeho nejbližšího okolí. Po příchodu na zámek jsme nejprve zhlédli trochu netradiční a vtipnou pohádku O Zlatovlásce. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. 1.A šla nejprve na prohlídku zámku, která byla uzpůsobena našim malým návštěvníkům a 1.B šla tvořit do výtvarné dílničky. Potom jsme se vyměnili. V přestávkách měly děti možnost nakupovat suvenýry, což byl asi pro některé největší zážitek. V dílničce si děti vyrobily krásné divadélko s loutkami rytířů Václava Budovce a Albrechta z Valdštejna, kteří se podle pověsti jedenkrát do roka setkávají na zámku a soupeří spolu. Počasí nám přálo a plni zážitků jsme se vrátili zpět do Českého Dubu.

Mgr. Kateřina Řídká ( tř. učitelka 1.A)

DALŠÍ FOTO ZDE: