Září ve IV. A

27.09.2016 21:34

1. září jsme se sešli v naší třídě, do školy se nám moc nechtělo. Sice jsme se těšili na spolužáky, ale ráno brzy vstávat, zase to učení, celý den sedět potichu v lavici, no nic moc. Tak aby to pro nás nebyl tak velký šok, podnikli jsme několik výletů v okolí Českého Dubu.

Nejprve jsme s druháky vyrazili na Čelakovické hřiště, tedy dnes to už jako hřiště vůbec nevypadá:-) Zkoušeli jsme vylézt na strom, hráli jsme hry, celá třída se zkusila srovnat na balíky sena,... Po krátké procházce jsme došli na koupaliště, kde jsme si zadováděli na dětském hřišti, zahráli jsme si přehazovanou, někdo chytal bronz. Půl hodiny před otevírací dobou nám slečny z restaurace U Holek otevřely kiosek, kde jsme si koupili nanuky, limonády i jiné dobroty. Moc jim děkujeme, byla to dobrota. FOTO ZDE

14. a 15. září jsme strávili opět v přírodě. Letos jsme stějně jako vloni dostali nabídku od manželů Kabátkových strávit dva dny v jejich chaloupce kousek od Plání pod Ještědem. Ve středu jsme vyrazili autobusem na Semerink, to nám cesta utíkala. Pak už jsme ale museli po svých stoupat vzhůru do kopce. A nebylo to jen tak, především kluci museli zabrat, když táhli Přemkův kočárek po lesní pěšince. Téměř všichni jsou siláci, největší pochvalu si však zaslouží Táda. Stoupali jsme vzhůru až k Mohyle letců. Odtamtud jsme pokračovali na vyhlídku na Červeném kameni. Ještěd byl jako na dlani a v dálce jsme viděli Ralsko, Bezděz, Horku, krása to byla! Pak už jsme kolem studánky Frantina a jiných pramínků spěchali na Pláně. Dali jsme si v restauraci výbornou svíčkovou, ovocné knedlíky nebo kuřecí steak, pohráli jsme si na hřišti, a pak už jsme vyrazili na chaloupku. Rozdělili jsme se do pokojů a měli jsme si dát chvilku odpočinku po těch 10 km chůze, odpočívat nám ale moc nešlo, tak aby chaloupka nepřišla k úhoně, vyrazili jsme do lesa. Tam jsme stavěli domky pro lesní skřítky. Nasbírali jsme si dříví a šli jsme si opéct buřty k večeři. U táboráku jsme si zazpívali, pověděli si pár vtipů a dokonce jsme si dali i dort. Julinka totiž slavila narozeniny! To jsme koukali, když paní učitelka přinesla k ohni dort s deseti svíčkami.Posilněni dortem jsme se vydali na stezku odvahy. Letos už měl jít každý sám, ale někteří to zase nedali. Pak jsme se vrátili do chaloupky a začala diskopárty. Tančili jsme, soutěžili, dali jsme si i nějaké dobroty. V taneční soutěži vyhrála Maruška s Vláďou, jejich taneční kreace se všem moc líbily. Do postelí nás paní učitelka zahnala až o půlnoci. Někteří si museli ještě povyprávět všechny zážitky, tak jsme usnuli hodně pozdě. Ráno nás pár raních ptáčat vzbudilo už v sedm, museli jsme na rozcvičku, a pak už honem na snídani. Maminky nám opět napekly samé lahůdky. Dopoledne jsme se sbalili a vyrazili jsme směrem k Dubu. Došli jsme pěšky až do Jiříčkova, někteří byli pěkně unavení. Autobusem jsme dojeli do Dubu. Počasí nám přálo, a my si jen přejeme, abychom si to mohli zase za rok zopakovat. Moc a moc děkujeme Kabátkovým, že nám půjčili svou chaloupku, a mamince Péťě Škodové, že to s náme celé přežila.  FOTO ZDE

26. 9. k nám přijela slečna ze společnosti Maják a my jsme se zůčastnili preventivního programu s názvem Drogy ze sámošky. Petra byla příjemná a celé dopoledne jsme si hezky užili a dozvěděli jsme se plno nových informací především o cigaretách a alkoholu.

27. 9. nás deváťáci pozvali na Pohádkový park. Měli pro nás připraveno množství zajímavých disciplín a pohádkových převleků. Soutěžili jsme s radostí a moc deváťákům děkujeme. Pak jsme si ještě pro zdraví dali pěší procházku přes Kněžičky do Malého a Českého Dubu.   FOTO ZDE

Sluníčko nás celé září nabíjelo energií, tak nám to učení půjde levou zadní. Podzimní pošmourné dny snad rychle utečou a my už se těšíme zase na další jarní kilometry.

Mgr. M. Růžičková (třídní učitelka)