Změny ve sběru papíru

21.02.2020 10:09

Na základě nové informace od našeho odběratele recyklovatelného papíru jsme přestáváme vybírat karton

Důvod je ve zprávě od WEGA Recycling: 

                Vzhledem k nepříznivé situaci se sběrovým papírem, která se zatím nelepší a týká se hlavně kartonu, lepenky a smíšeného papíru, nebudeme tyto druhy do odvolání od školských i mimoškolských zařízení odebírat.

Soutěž ve sběru  pořádáme v rámci motivace dětí a mládeže k třídění odpadu, ochraně životního prostředí a k získávání potřebných znalostí o možnostech využití druhotných surovin, ale také aby přinesla potřebné finanční prostředky a v této době jsou tyto druhy papíru odebírány pouze s poplatkem, který pokrývá třídění, lisování a dopravu materiálu.

Jelikož chceme nadále udržovat spolupráci s Vámi, převezmeme od Vás sběrový papír, který musí splňovat tyto podmínky:

-směs 1,11 (tzv. Deinking ) - noviny, časopisy, letáky, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír, knihy bez tvrdých vazeb (akceptujeme balení této směsi v kartonové krabici) - současná cena 0,60 Kč/Kg.

Mgr. Dana Škodová ( koordinátor sběru)