Mgr. Petra Blahovcová

třídní učitelka:  IX.A

kontakt:  petrabla@centrum.cz

kabinet:  v zeleném patře mezi třídou 9. A a 9. B

konzultační hodiny pro žáky:  po dohodě

konzultační hodiny pro rodiče:  po dohodě

(v odpoledních hodinách)

vyučované předměty:  Aj, Čj, Vv, Ov

školní knihovna Pohádka - výpůjční hodiny: budou stanoveny během září

seznam knih zde

ROZHOVOR (Tučňák č. 4, leden 2013)

V jaké třídě se vám nejlépe učí?
Ráda chodím do všech tříd. Někdy se hodina povede líp, zasmějeme se, žáci pochopí látku a ukážou mi, jak pěkně ji zvládají, to mě vždy potěší. Někdy se hodina tak nepovede, nekápneme si do noty, ale to jsou jen občasné chvilky.

Jaké máte nejoblíbenější jídlo?
Jé, já jím ráda. Jsem na sladké a upřednostňuju lehkou stravu – rýže, zelenina, …Chutná mi v čínské restauraci.

Jak dlouho učíte?
Učím dvanáctým rokem. Začínala jsem jako angličtinářka ve Světlé pod Ještědem, 4 hodiny týdně při studiu vysoké školy.

Jaké je vaše nejoblíbenější roční období a proč?
Líbí se mi všechny. Nejvíc se těším vždy na to nadcházející.

Jaký je váš nezapomenutelný hezký zážitek?
Těch je spousta - koncerty, první rande, první krůčky a slova mých holčiček, výlety, hezké chvíle ve škole, s přáteli … Stále přibývají, těším se na další.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo?
Doma, v létě na zahradě. Ráda sedám pod jabloní.

Jaký předmět nejraději učíte?
Angličtinu i češtinu. Také záleží na probírané látce. Hůř se mi učí to, o čem nejsem přesvědčena, že je to příliš důležité, a pak si lámu hlavu, jak udělat tu látku alespoň trochu zábavnou.

Jak nejraději slavíte vánoční svátky?
Především doma se svojí rodinou.

Vaše oblíbená barva?
Zelená.

Proč jste se rozhodla být učitelkou?
Stát se učitelkou jsem se rozhodla docela pozdě, až po absolvování střední průmyslové školy textilní. Vždy jsem chtěla být módní návrhářkou. K mému rozhodnutí stát se učitelkou nejvíc přispěli učitelé, které jsem v životě potkala. Ráda vzpomínám na mé třídní učitelky v dubské škole, paní Adamovou a Kabátkovou, to byly ty kladné vzory. Další důležitý byl profesor češtiny na střední, a to byl naopak odstrašující příklad. Jeho metody mi hrozně vadily a úplně mě provokovaly k přemýšlení o tom, jak by se dalo učit líp. Vzpomínám si na své až dětinské odhodlání stát se lepší učitelkou, aby těch špatných ubylo.

Více zde: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:uobZlL0rbMEJ:www.zscdub.cz/zamestnanci/petra-blahovcova/+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz