archiv 2014/2015

 • Vážení rodiče, zveme Vás na třídní besídku, která se koná v naší třídě 11. června od 16.30 hodin. Vezměte  s sebou i další členy rodiny. 
   
 • V úterý ráno naše 2. třídy vyrazily na školní výlet. Naším cílem byla jeskyně Postojna a hrad Rotštejn. Za Turnovem k nám do autobusu nastoupila paní kastelánka a před odchodem do skal nám vyprávěla pověst o "klokočských průchodech". Stoupali jsme po 95 schodech vytesaných ve skalách. Po žluté turistické značce jsme došli k jeskyni Postojna. Je to největší jeskyně v Českém ráji. Byli jsme do jeskyně dobře vybaveni baterkami a čelovkami. Děti to v jeskyni hóóódně bavilo, docela jsme se tu zdrželi. A pak opět po žluté na hrad. Paní kastelánka nám vyprávěla další pověst o hradu a připravila pro nás bylinkovou soutěž. Z věže hradu byl krásný rozhled do krajiny. Pod hradem jsme opekli buřty (také nás tu trochu pozlobil déšť) a vydali se na cestu domů. Fotografie najdete v albu.

 


 

 

 • V pátek 17.února - sběr papíru (od 7 hodin,na obvyklém místě).

 

 

 • MASOPUST
  Pondělí 16. února a  úterý 17. února patřilo MASOPUSTU. Luštili jsme křížovky (tajenky nám prozradily jména některých masopustních masek), počítali slovní úlohy, učili se masopustní říkadla a pranostiky. Závěrečný testík ukázal, co jsme si o MASOPUSTU zapamatovali. Pracovali jsme ve skupinách a každá si vyrobila plakát.V úterý nastalo pečení "božích milostí", výroba klobouků a masek. Jak se nám dařilo můžete vidět na fotografiích v našem albu.  6. února - jarní prázdniny.

 • Ve středu 17. 12. v 17.00 hodin Vás zveme na Vánoční zpívání do sokolovny. Bude co poslouchat.  Těšíme se na Vaši návštěvu.

   
 • V úterý 16. 12. se uvidíme na třídní schůzce, můžete přijít v době od 14.30 do 16.30.
   
 • Do pátku 12. 12. vybírám příspěvek SRPDŠ 200,-Kč na rodinu a 30,-Kč na hygienické potřeby.

 


ANDĚLSKÁ ŠKOLA

 • Naše Andělská škola začala velkým napětím, třída byla zavřená!!!!Andílci se hromadili na chodbě a byli netrpěliví a nevěděli, co je čeká. Když se třída otevřela, mohl do ní vstoupit jen ten, kdo přečetl otevírací formuli a odemkl klíčem nebeskou bránu. Krátce po vstupu do ANDĚLSKÉ ŠKOLY nás navštívil Mikuláš, čert a anděl. Obdarovali nás a andílci jim zazpívali písničku. Když odešli, vyráběli si andílci obláčky a psali na ně o andělech. Postupně jsme plnili další úkoly: andělské čtení, andělské psaní, andělské tvoření, andělskou obratnost a andělskou matematiku. Na andílky čekal i andělský mls. Za spněné úkoly andílci dostávali razítka na andělské vysvědčení. Rychle nám to utíkalo a andělská škola bohužel skončila. Tak možná zase někdy příště. Na andílky se podívejte do alba.

Děkuji rodičům za výrobu kostýmů a klíčů, byly moc vydařené. 

  

 • BRAMBOROVÉ KRÁLOVSTVÍ

Ve čtvrtek a v pátek před podzimními prázdninami jsme se vydali do Bramborového království. Nejprve jsme si vyprávěli o bramborách a vše jsme zapsali do myšlenkové mapy. Následovala výstavka brambor a výroba jmenovek. Poté jsme vybrali nejhezčí bramboru.

V matematice jsme počítali bramborové příklady a bramborové slovní úlohy. V češtině jsme ve skupinách sestavovali rozstříhanou báseň o bramborách a skupiny ji po sestavení přečetly. Byla i píseň s tanečkem.

Skupiny měly také za úkol vyrobit  členy královské rodiny. Naši umělci nakreslili jejich portréty a jejich oblečení  vyzdobili vlastnoručně vyrobenými bramborovými tiskátky. Všechny skupinky pracovaly výborně a portréty se povedly. Všechny teď zdobí chodby naší školy.

Na závěr jsme se zúčastnili královské bramborové hostiny, na které se podávaly brambory na loupačku s máslem a tvarohem. Mňam!!! Vše se snědlo!!!


Více fotografií najdete v albu.

 • Ve čtvrtek 23. října navštívíme Bramborové království. Děti si mají přinést 3 tvarově zajímavé a čisté brambory.

 

 • Den s drakem

Ve čtvtek 16. října k nám přišel drak. O dráčkovi jsme si nejprve četli v čítankách. Každé z dětí si vyrobilo svého draka a napsalo na něj několik vět o podzimu. V matematice jsme počítali a vymýšleli příklady na mašle z dračího ocasu. Nakonec si děti celého draka krásně omalovaly a vyzdobily  mašlemi. Počasí nám moc nepřálo, tak jsme naše dráčky nemohli nechat venku proletět. Vše se nám moc povedlo.


 

 

 • V úterý 14. 10. jsme navštívili  českodubskou knihovnu.   Paní Tvrzníková nám vysvětlila, jak jsou v knihovně uloženy knihy a připravila pro nás knihy Ondřeje Sekory . Každé z dětí dostalo jednu jeho knihu. Děti si v knize četly a pak nám ostatním knihu představily. Téměř všichni to zvládli  moc pěkně. Pak si děti mohly v knihovně prohlížet a číst v knihách, které je zajímaly. Myslím, že se dětem v knihovně  líbilo a chtěla bych poděkovat paní Tvrzníkové za pěkně připravený program. 


  Další foto najdete v našem albu.
 • Ve dnech 30. října a 31. října mají děti ředitelské volno.
   
 • 20.10. - 2. sběr papíru, od 7:00 - 7:40
   
 • Pokračuje sbírání víček pro Aličku - můžete je nosit do třídy nebo do Eko sběru.
 
 • Sběr papíru -  ve středu 24. 9. od 7.00 do 7.40 

   
 • V čtvrtek 18. září se konal Den pro zdraví. Bylo krásné počasí a my tento den strávili v přírodě. Ráno jsme vyrazili na vycházku kolem koupaliště, cestou jsme vstoupili do lesa na jedno krásné místo. Děti se rozběhly po lese a nasbíraly mnoho hub. Pak jsme spěchali do parku, kde na nás čekaly pohádkové postavy s různými úkoly. Všichni je zdárně splnili. Fotografie najdete v albu.

 • První třídní schůzky se konají dne 16. 9. 2014 od 15.45hod. v učebně II.B.
   
 • Ve čtvrtek 11. září navštívíme výstavu loutek v muzeu.
 • V pátek 5. září jsme podnikli turistickou výpravu po okolí Českého Dubu. Cestou jsme poznali nová místa, plnili úkoly na pracovním listu a  posbírali trochu hub. Počasí nám přálo a myslím, že jsme si výlet užili. (Až na trochu bolavé nožky).

Zdravím Vás všechny po prázdninách.                                       

     V pondělí 1. září uvítáme nový školní rok, popovídáme si o prázdninách a rozejdeme se v 8. 20. Aktovka ještě není třeba.

 Prosím rodiče, aby dětem připravili tyto pomůcky:

Aktovka - vybavený penál (pero, 2 obyčejné tužky (1 číslo 3 na rýsování), pastelky, guma), pravítko trojúhelník s ryskou, 4 obaly na malé sešity, 2 obaly na velké sešity, malý ručník a bačkory.

Cvičební úbor na TV – tepláky, triko s krátkým rukávem, cvičky, malý míček, švihadlo vhodné délky - vše v látkovém sáčku.

K    ufřík na VV – vodové barvy, temperové barvy, paleta na míchání barev, sada fixů, voskovky, mastné pastely Gioconda, modelína, velké lepidlo v tyčincedobře stříhající nůžky, sada štětců různé velikosti (určitě 1 silný plochý), kelímek na vodu, ubrus nebo igelit na lavici, košile nebo zástěrka – vše může být z loňského roku, jen zkontrolujte, zda něco nechybí.

Prosím o podepsání všech pomůcek!!!!!!!!
Děkuji.

Milena Charvátová