archiv 2015/16

K pramenům Ploučnice

14. června se nám konečně podařilo navštívit prameny Ploučnice v Osečné.

Fotografie naleznete    ZDE.
 

Školní výlet - Bozkovské jeskyně a Kozákov    FOTO


Ve čtvrtek 31. 3. ve III. B vyučovali chlapci z 9. třídy. Fotografie naleznete ZDE.

Dubák Šikula
Ve čtvrtek 17. března proběhla v naší škole soutěž pro žáky 3. ročníku DUBÁK ŠIKULA. Komentář a foto naleznete ZDE.

Vánoční besídka

......se vydařila. Vyráběli jsme přáníčka, popíjeli čaj a ochutnávali cukroví, rozbalovali dárečky a na závěr tančili.

 
....další foto najdete zde.

Přednáška o houbách
Ve čtvrtek 22. 10. k nám přijel mykolog J. Malý z Mělníka a velmi zajímavě nám povídal o houbách. Ukazoval nám snímky hub, které rostou po celý rok, dokonce i pod sněhem v zimě. O každé houbě nám něco zajímavého pověděl.

 Jablíčkový den
Ve středu 21. října si děti přinesly do školy jablíčka - byl totiž jablíčkový den. Hned úvodem děti psaly na lístečky, jaká mohou být jablíčka. Někdo spotřeboval lístečku opravdu hodně. Potom děti hledaly odpovědi na otázky v encyklopediích a skládaly básničku o jablku.
Nejvíce se ale těšily na pečení štrůdlu. Naučily se jablko oloupat, nastrouhat, vyválet si těsto a zavinout štrůdl. Pak už vše obstarala trouba. Všem se štrůdly moc povedly. Někteří je hned snědli, někteří si odnesli ochutnávku domů. K štrůdlu jsme uvařili čajíček z jablečných šlupek a zbytků po strouhání. Byli tací, co vypili i 3 hrnky.
Ve čtvrtek jsme si zkusili pokusy s jablíčky, jablíčka jsme i měřili a vážili. Potom jsme si vyráběli 3D jablka. Hezky nám teď zdobí třídu. Po prázdninách si jablíčka namalujeme.Další fotografie ZDE.


Každé pondělí a pátek ráno (7.15 - 7.40) se před školou koná výkup kaštanů (3,- Kč/kg) a žaludů (4,- kč/kg).

 

Koncert

V úterý 6. října jsem měli na programu koncert pana Hraběte. Přivezl nám ukázat elektronické hudební nástroje a velký saxofon. Některé děti si mohly hru na nástroje vyzkoušet. Dětem se koncert velmi líbil, byly nadšenými posluchači.

Sběr papíru

Další možnost odevzdání sběrového papíru máte ve středu 7.10. a v pondělí 12.10. - vždy od 7:00 do začátku vyučování. V pondělí zároveň proběhne 1. svoz.


Den pro zdraví

1.října proběhl v naší škole Den pro zdraví. Naše třída se vypravila do přírody, kde jsme si vytvořili paletu podzimních barev.  Některým dětem se paletky moc povedly. Od 10 hodin jsme navštívili park, kde už na nás čekaly pohádkové postavy a jejich pohádkové úkoly. Počasí bylo pěkné a den se povedl.

 

 

Vážení rodiče, milé děti!
   Už nám to opět nastává. 1. září se sejdeme ve 3. třídě. 1. školní den nás čeká jen jedna hodina. Tašku ještě nechte doma, vezměte si jen přezůvky. Rodiče si Vás mohou vyzvednout před budovou školy v 8.25.
V prvním školním týdnu budeme vyučovat do 11.15, druhý školní týden již bude podle rozvrhu hodin, který si společně napíšeme.

Budete potřebovat tyto pomůcky:
Penál - 2 pera, 2 tužky č.2, 1 tužka č.3, guma, ořezávátko, pastelky, nůžky, fix a hadřík na stírací tabulku, pravítko.

Kufřík na Vv - vodové barvy, temperové barvy (sada 12 barev), paleta na míchání barev, mastné (olejové) pastely Gioconda, akvarelové (rozmývatelné) pastelky, voskovky (nejlépe KOH-I-NOR), modelína, sada štětců ( 2 kulaté č.4 a 8, 2 ploché č.6 a 12), kelímek na vodu , hadřík, velké lepidlo v tyčince, pracovní oblek - zástěra, staré triko nebo košile, igelit na lavici).
Není nutno kupovat nové výtvarné potřeby, pokud zůstaly z předešlého roku.
 
Tv - cvičební úbor ( tepláky, triko s krátkým rukávem, cvičky), malý míček, švihadlo - vše v látkovém sáčku. Ne v igelitové tašce!

Ostatní - sešitek na zapisování úkolů, trojúhelník s ryskou, stírací tabulku, přezůvky, ručník s poutkem, obaly na sešity a učebnice ( na sešity asi 6 obalů A5 a 3 obaly A4).Pomůcky, cvičební úbor, cvičky, přezůvky, prosím, podepište!!!!
 

Těším se na Vás 1. září.  Milena Charvátová