I. A

ČJ ČJ TV
pátek ČJ M VV VV

Novinky z naší třídy:

Dnes 28. 3. se ve škole odehrál DEN PODLE ÁMOSE. U nás ve třídě učila 4 děvčata z 9. třídy. Moc se nám to líbilo a doufáme, že jim snad taky. Vyučování uteklo velmi rychle. Foto ZDE.

JARNÍ SLOH - tento týden jsme psali náš první sloh. Byl o jaru. Naším úkolem bylo složit z písmenek 2 věty a opsat je na papír. Nejtěžším úkolem bylo vymyslet a napsat třetí větu, protože tu si měl vytvořit každý sám. Někdo se zhostil úkolu s přehledem, někomu to trvalo trochu déle, ale skoro všem se úkol podařil. Foto našich slohů je ZDE. Nebo se podívejte na video ZDE.

ZDRAVÉ ZUBY - před jarními prázdninami proběhl v naší třídě projekt, při kterém jsme si vyprávěli o dodržování čistoty a čištění zubů. Zapisovali jsme vrstvy zubu, kreslili co zubům škodí a samozřejmě si přinesli potřeby k čištění zubů. Pohádka nám ukázala, jak vypadají bakterie v našich ústech a sledovali video, jak si zuby správně čistit. Fotoalbum z projektu najdete ZDE.

Konečně trochu svítilo sluníčko a my jsme se mohli proběhnout v parku. To byla radost, že nemusíme sedět ve škole. Ostatní fotky ZDE.

Naše valentýnské přání.

Velká radost z vysvědčení a hlavně z pololetních prázdnin.

Skládali jsme slabikové pexeso, ostatní fotky ZDE.

Máme další děti, které píší perem, ať se daří.

První pomoc se nám moc líbila, další fotografie ZDE.

5. 1. 2018 - Vzdělávací program první pomoci "Když nám medvědům někdo stůně".

Naše školní Vánoce.
Chtěla bych poděkovat rodičům Dominiky Havlíkové, Lukáše Kýra, Johanky Lukešové a Míši Klímy za sponzorský příspěvek na vánoční nadílku, o přestávkách vše určitě využijeme.

Někteří již píší perem.

Čertovská škola - tancovali jsme čertovskou polku. Ostatní foto ZDE.

Už známe písmena, tak na nás čekal Slabikář.

Vyrobili jsme si četovské lucerničky.

V pátek 24.11. jsme pracovali s geodeskou. Většinou se používá na matematiku, my jsme se pokoušeli vytvořit písmena a slabiky. Fotky ZDE.

Stále pracujeme na písmenech a slabikách. Abychom si je zapamatovali, děláme různé činnosti. Třeba obrázky nebo modelování.

Na Svatého Martina jsme se naučili písničku O Martinovi, jak mu zvoní podkovičky a jeho koně jsme si vyrobili.

Celý podzim jsme pracovali na podzimním projektu. Bohužel, někteří, co se tolik snažili na fotkách nejsou, protože se střídáme ve smrkání a kašlání, takže se málokdy sejdeme všichni. Foto ZDE.

Navštívili jsme knihovnu. Ostatní fotky ZDE.

Před podzimními prázdninami jsme pracovali na projektu Pohádka. Každá ze skupin měla jinou pohádku, část jí musela zahrát, seřadit děj, jak šel za sebou, z tabule opsat název - i když neumíme všechna písmena a domluvit se se spolužáky na spolupráci, nehádat se a dokončit činnost. Všem skupinám se práci podařila, mají pochvalu. Všechny fotky z projektu ZDE.

Hodina matematiky - geometrie. Ostatní fotografie ZDE.

Učíme se písmena.

Konečně se uskutečnil odkládaný "Pohádkový les". Počasí nám nepřálo, proto se konal ve škole. Další fotky ZDE.

Ve středu 4. 10. svoz papíru, ještě tento den ráno je možné přinést sběr.

25. 9.Protože už známe písmeno M, vyráběli jsme myšku, která nám jej připomíná.

Na konci týdne nás čekala první skupinová práce. Zvládli jsme ji v předepsaném čase a i se nám podařilo dodržet pravidla, která jsme si stanovili. Jedna skupina nenalepila správně obrázek, tak příště se to snad povede. Na ostatní čekaly první jedničky.

Při matematice jsme trénovali pokyny - vpředu, vzadu, za, první, poslední. Zahráli jsme si k tomu pohádku O řepě. Hodně jsme se nasmáli a zjistili, že u nás ve třídě je mnoho šikovných herců.

POHÁDKOVÝ LES SE PŘESOUVÁ NA 3. 10. Uskuteční se pouze za pěkného počasí. 27. 9.-" Den s pohádkou"- projektový den.

Další kroužky: Minivolejbal pro žáky 1. tříd - od 13.9. každou středu v SOKOLOVNĚ od 17:00, vedou Lenka Moravcová a Martina Škodová, mob. 608 308 678, mail: I.vodhanelova@volny.cz

Pohybová průprava směrovaná k fotbalu - úterý 14:00 - 15:00 POHYBOVÝ KROUŽEK kde: ŠKOLNÍ HALA - čtvrtek 16:00 - 17:15 FOTBALOVÝ TRÉNINK  kde: PODJEŠTĚDSKÝ AREÁL NEBO NA BÍLÉ, kontakt: Stanislav Bejda 737 270 823, Milan Špinka 730 129 090

Ještě je pár volných míst do školního kroužku ANGLIČTINA PRO PRVŇÁČKY. Pokud byste chtěli dítě přihlásit, napište mi mail, pošlu Vám přihlášku.

Děti si přinesou malou fotografii (stačí hlava) na nástěnku.

12. 9. 2017 se koná třídní schůzka od 15:30 v 1. A

První obrázky.