II. A

Třídní učitelka Mgr. Martina Růžičková

Dobrý den, vítám Vás na stránkách třídy II. A!

ROZVRH HODIN - školní rok 2019 / 2020

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12. 30 - 13.15 13.15 - 14.00
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
pondělí HV ČJ M PRV
úterý AJ M ČJ TV   VV ČJ
středa ČJ M PRV ČJ
čtvrtek ČJ M VV ČJ
pátek TV ČJ M ČJ

NAŠE FOTKY ZE VŠECH AKCÍ I. ROČNÍKU NAJDETE  ZDEZDE.

__________________________________________________________________________________

Praktikantka Pavlinka

V měsíci listopadu je u nás na praxi budoucí paní učitelka Pavlínka z Hodkovic nad Mohelkou. Vyučování s ní se detem líbí a dokonce měla pro děti na rozloučenou připravené dárečky od čertíka. Moc dekujeme, Pavli, a těšíme se na další hodiny s tebou.

Jablíčkový den

Článek si můžete přečíst v aktualitách a fotky prohlédnout ZDE.

20. října Den stromů

Celý říjen jsme se v provouce zabývali vším, co se týká českých stromů. Učili jsme se je poznávat, dělit na jehličnaté a listnaté. Četli jsme o nich příběhy, malovali jsme je, počítali. Poznávali jsme je ve třídě i v lese a v českodubském parku. Ještě že máme přírodu hned za rohem. Nakonec našeho měsíčního poznávání jsme ve skupinkách vyráběli plakáty k jednotlivým stromům. Byla jsem na druháčky pyšná, jak jsou šikovní a co všechno o stromech vědí.

ZOO Liberec

V úterý 15. 10.  jsme se vypravili autobusem do Liberce do ZOO. Za penízky ze sběru papíru jsme si koupili vzdělávací program Dobrodružství z poznání. Průvodkyně Zuzka nám pověděla mnoho zajímavých informací o cizokrajných zvířatech. Pochválila nás, protože mnoho zajímavého jsme už věděli sami. Ukázala nám ranní hygienu slonů, žirafy, krmení lachtanů a poníků, pustila nám film o ochraně papoušků v Indonésii, zasmáli jsme se u opic a surikat. Viděli jsme mnoho drůhů zvířat. V ZOO se nám moc líbilo.

Den pro zdraví

Jako každý rok proběhl na konci září celoškolní Den pro zdraví. Deváťáci pro nás připravili zajímavé úkoly v pohádkovém parku. Počasí bylo parádní, takže jsme si celý den venku bezva užili.

Výstava zahrádkářů

Návštěva Lesnovku

Na pozvání manželů Nedvědových jsme se vydali autobusem do Lesnovku a navštívili jsme jejich hospodářství. Na živo jsme si prohlédli mnoho zvířat. Vlastnoručně jsme podojili kravičku, nakrmili jsme slepice, obdivovali jsme stádo krásných koní. Na koni jsme se také všichni svezli. To byla nádhera! Pohladili jsme si morčátka, dali pamlsek prasátku, husám i kachnám. Dováděli jsme na kolech, tříkolkách, motokáře, svezli jsme se na čtyřkolce a prohlédli jsme si nový traktor. Moc děkujeme Nedvědovým, že nás pozvali a umožnili nám zažít bezva den. Pak jsme se přesunuli kousek dál ke Koškovým. Dáda nám ukázal, jak krmí svoje pstruhy a maminka Monika pro nás připravila zajímavou hru s luštěním a čtením. Odměnu jsme našli u krásného vodníčka. Celý den byl bezva a snad si ho zase někdy zopakujeme. Moc děkujeme Nedvědovým i Koškovým za pozvání.

Podzim v přírodě

Když je krásné počasí, vyrazíme za poznáním přírody do okolních lesů. Poznáváme přírodu v okolí, sportujeme, lezeme po stromech, plníme úkoly, zkrátka učíme se venku:-)      Foto ZDE.

Vycházka ke sv. Jánu

Abychom si po prázdninách zvykaly na školu pěkně pomaloučku, pokud bude hezky, vyrazíme na vycházky do okolí našeho krásného města. Na první vycházku jsme se vydali ve středu 4. září. Od rána krásně svítilo sluníčko, tak nás to lákalo ven. Ráno jsme si ve škole vyplnili žákovské knížky, zapsali rozvrh hodin, dobře jsme se nasvačili a už jsme vyrazili ven. Cesta ke sv. Janu u Letařovic byla pro mnohé zpočátku hodně náročná. Bylo třeba vystoupat do pořádného kopce. Nahoře už nás vítalo sluníčko a krásné místo pro hry a dovádění. Cestou jsme si zopakovali názvy stromů a hub, které jsme se loni naučili. Rozhlédli jsme se do dalekého okolí a viděli jsme Kozákov, Trosky, Vyskeř, Ještěd a dokonce i vrcholky Krkonoš. Cesta zpět už byla pohodová. Pořádně nám vyhládlo, tak jsme rychle seběhli z kopce rovnou do jídelny na dobrý oběd.

Fotky si prohlédněte ZDE.

Ahoj druháčci, 2. září se uvidíme ve škole!

První den se sejdeme jen na 1 hodinu, kdo nejde do družiny, toho si rodiče vyzvednou v 8.25 před školou.

V pondělí nechte aktovku doma, do šatny si přineste pouze nové bačkory. Postupně doneste také cvičební úbor, kufřík na VV a polštářek.

Od úterý už učíme každý den 4 hodiny.

Cvičební úbor: tričko, kraťasy nebo tepláky, cvičky, švihadlo, malý míček.

Kufřík na VV: tempery, vodovky, voskovky, olejové pastely, sadu barevných fixů, 1 slabý a 1 silný centrofix, lepidlo, slabé i silné štětce, igelit na lavici, kelímek na vodu, tričko, košili nebo zástěrku, hadřík. Pomůcky nemusí být nové, doplňte jen to, co chybí.

Penál: 2 pera, tužka č. 2, 3, pastelky, nůžky, fix na tabulku, lepidlo v tyčince, krátké pravítko.

Do tašky si přibalte stírací tabulku. Pokud je ještě v pořádku, stačí ta z 1. třídy:-).

Užijte si krásně poslední prázdninové dny!

Už se na Vás moc těším!

Ahoj, vaše paní učitelka Martina.