I. A

Třídní učitelka Mgr. Martina Růžičková

Dobrý den, vítám Vás na stránkách třídy I. A!

ROZVRH HODIN - školní rok 2018 / 2019

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12. 30 - 13.15 13.15 - 14.00
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
pondělí Hv Čj M TV
úterý M ČJ PRV ČJ
středa ČJ M VV ČJ
čtvrtek ČJ PRV ČJ TV
pátek ČJ M VV ČJ

NAŠE FOTKY ZE VŠECH AKCÍ NAJDETE  ZDEZDE.

NAŠI JARNÍ OSLAVENCI

DRAVCI

Každý rok si připomínáme Den Země. Letos jsme si pozvali pana Straku ze Sychrova, který nám přivezl ukázat své dravce a sovy. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a dokonce jsme si pohladili výra na bříšku :-)

JARNÍ TVOŘENÍ

Jaro už je tu! V průběhu března a dubna jsme hodně tvořili. Práce se nám dařila. Vyrobili jsme si dekorace na Velikonoce, vyzdobili jsme si třídu i chodbu novými obrázky. Před Velikonocemi jsme si vyráběli jarní pomazánky a zdobili veselé jednohubky a chlebíčky. Děkujeme mamince Havelkové, která nám upekla krásného velikonočního zajíčka.

Foto ZDE.

HRÁŠEK

11. 4. jsme si připravili malé skleníčky a do vaty jsme naseli několik zrnek hrášku. Dalších 14 dní jsme sledovali, jak z malého hrášku začne vyrůstat kořínek i malá rostlinka. Některým dvojicím vyrostly krásné rostlinky hrášků, které si děti mohly doma zasadit.

DEN PODLE ÁMOSE

29. 3. nás ve třídě učili deváťáci. Paní učitelky u příležitosti Dne učitelů odpočívaly a deváťáci si vyzkoušeli, jak zvládnout celou třídu žáčků. Slečny učitelky byly šikovné a děti byly nadšené.

NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC

22. 2. jsme se poprvé v letošním roce vydali do Naivního divadla v Liberci na představení Komáři se ženili. Veselé představení ze života komárů se dětem moc líbilo.

FOTO ZDE.

Komáři se ženili...Komáři se ženili...

KONCERT HUDEBNÍ SKUPINY RÉVA

18. 2. k nám zavítala cimbálová skupina Réva. Poslechli jsme si zajímavé ztvárnění známých melodií z různých žánrů. Některé děti se aktivně zapojily do zpěvu a nakonec jsme si všichni i zatančili.

Krásné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny a mnoho pohodových dní v roce 2019 všem přejí andílci z I. A!

Advent a Vánoce

Čas adventu jsme si prožili pohádkově a naplno.Čerti nám přinesli dopis od Ježíška, ve kterém nám psal, že máme každý den hledat oříšek s jedním úkolem. Každý den jsme hledali, našli a poctivě splnili úkol, proto nás pak také odměnil :-). V adventním čase jsme si hodně povídali, zpívali, viděli jsme dvě pohádky, O Červené Karkulce a O koblížkovi, vyráběli jsme dárečky a přáníčka a taky jsme se trochu učili.

Naše fotky si můžete prohlédnout ZDE.

Čertovská škola

4. prosince nás navštívil Mikuláš, čerti a andílek. Mikuláš vyčetl z Knihy hříchů, že jsme hodné a šikovné děti, jen někteří by potřebovali vytahat za uši, protože neposlouchají paní učitelku. Vykoupili jsme se krásnou dlouhou básničkou a dostali jsme sladkou odměnu. Abychom se nebáli, změnila se celá naše třída na čertíky a čertice a naše třída na třídu čertovskou. Mohli jsme do vstoupit až poté, co jsme zarecitovali správné čertovské heslo. Pak už nás čekala rozcvička, zpívání, skákání v pytlích a hry s peříčky, samozřejmě jsme nezapomněli na češtinu a matematiku, nakonec jsme si ještě vyrobili krásné čertíky. Taky jsme si trošku zazlobili, ale zítra už zase přijdeme jako vzorní školáci:-)

FOTO ZDE.

Putování za kouzelnou knihou Písmenkové říše

15. listopadu jsme se vydali do Písmenkové říše. Protože jsme už přečetli celou Živou abecedu, potřebovali jsme získat novou učebnici čtení. Každý musel splnit několik úkolů, ve kterých prokázal, že opravdu zná tiskací i psací písmenka, umí je složit do slov, přečte jednoduchá slova i je napíše. Své znalosti jsme prokazovali při plnění úkolů, které nám zadávaly víly a andílek z Písmenkové říše. Všichni jsme krásně pracovali, proto nám nakonec mohly víly předat zbrusu nové slabikáře.

FOTO ZDE

Muzicírování s panem Hrabětem

4. 10. nás navštívil se svým hudebním pořadem pan Hrabě, který nám představil několik elektronických nástrojů. Dokonce nechal některé z nás, aby vyzkoušeli, jak by jim takové muzicírování šlo. Jsme šikulové, hraní nám šlo bezvadně a zpívání ještě lépe.

Pohádkový park

27. 9. nás deváťáci naší školy pozvali do Pohádkového parku. Děti byly rozděleny do dvojic, které plnily mnoho rozmanitých úkolů. Od pohádkových postav pak dostaly dukátky, za které si mohly v pohádkovém obchůdku koupit nějakou odměnu. Počasí nám přálo, deváťáci měli vše bezvadně připraveno, dětem se úkoly líbily, zkrátka užili jsme si krásný podzimní den!

Foto si prohlédněte zde.

Všechny rodiče zvu na první třídní schůzku, která se koná v úterý 11. 9. v 15.30 v naší třídě.

První školní týden

V pondělí 3. 9. byli všichni prvňáčci přivítáni na radnici, pak jsme se přesunuli do školních tříd, a už nám to začalo!

Musím všechny děti i rodiče pochválit především za to, že zvládli samostatné převlékání v šatnách. My jsme se snažili především pracovat v tichosti, což je pro některé upovídané pusy dost obtížná věc. Celý týden jsme hráli seznamovací hry. Navštívili jsme v kanceláři pana ředitele, paní zástupkyni i paní sekretářku, prohlédli jsme si třídy prvního stupně i školní kuchyňku. Nakreslili jsme krásné čarodějnice i perníkovou chaloupku. Začali jsme pracovat v pracovních sešitech, počítali jsme do tří, poznávali jsme číslice, počítali a rovnali jsme céčka,... Taky už víme, která přestávka je svačinová, a kdy chodíme běhat do atria. Všichni si už nosí tác s obědem, prostě zvládli jsme první týden úplně na jedničku!

Foto si můžete prohlédnout ZDE.