archiv 2013/14

Co nás čeká ...

V týdnu od 23.6. - 26.6. výuka do 11:15.

24.6. (úterý) není odpolední vyučování, pokud nebudou padat  trakaře, půjdeme opékat buřty.

27.6. Vysvědčení - do 8:20.

 

Již proběhlo ...

3. 6. Školní výlet na hrad Kost s interaktivním programem. Začali jsme prohlídkou hradu. Následovalo střílení z luku a házení sekerou na cíl. Emě se dařilo, vyhrála a získala diplom. Měli jsme představení se sokolníkem, poznali jsme káně, sokola, orla, výra. To napětí, když nám létali těsně nad hlavami by se dalo krájet. Nakonec jsme se pobavili u šermířského představení. Výlet se vydařil. V našem albu jsou fotky, podívejte se.

 

27. 5. Besídka pro rodiče od 15: 30. Besídku máme za sebou. Moc se nám podařila, nic jsme nezapomněli. Rodičům jsme vyrobili na památku dárky. A na nás čekal dort, který se podobal našemu dárku. To bylo překvapení. Děkujeme p. Lukešovi. Všechny fotky máme v albu, podívejte se. Druhý den jsme si naše besídky ukázali se spolužáky z 2.B.

 

14. 5. Sběr papíru od 7:00.

2. 5. a 9. 5. Ředitelské volno.

30. 4.  V tento den proběhl v naší třídě " Čarodějný den".  Sešlo se nás ve třídě velmi mnoho čarodějů a čarodějnic. Začali jsme zaklínadlem, čekal nás čarodějný tanec, výroba čarodějnice a čarodějů. Také jsme plnili úkoly čarodějné olympiády: hod škrpálem, čarodějné vřískání, byl mezi nimi i let na koštěti v atriu a čarování s kouzelným lektvarem. Nakonec jsme získali i certifikát pro čarodějnice a čaroděje. Užili jsme si to a den velmi rychle utekl. Všechny naše fotky najdete v albu.

 

 

Velikonoce ve II.A

 

8. 4.  V prvouce si vyprávíme o jaru, jarním počasí. Na procházce v parku jsme se dívali, které květiny rostou a snažili jsme se je poznat.

Dnes se nám podařil jarní sloh, najde jej i s dalšími fotkami v našem albu.

 

V březnu jsme pracovali s geodeskou, vytvářeli jsme pomocí gumiček čtverce a trojúhelníky a rýsovali je do sešitů. Moc se nám to líbilo.

 

5.3. Mám zdravé zuby - skupinová práce. O zdravých zubech jsme se snažili dozvědět co nejvíce. Dívali jsme se na film, který nám ukázal, jak si zuby správně čistit. Samozřejmě jsme si to hned vyzkoušeli, šlo nám to dobře. Splnili jsme úkoly v pracovním listě. Ve skupině jsme malovali zub a popsali jeho části. Teď už jenom pravidelně čistit.

 

3.3. - 4.3. Projekt " Naše obec". Projektový den jsme zahájili procházkou po našem městě. Podívali jsme se, které obchody jsou u nás ve městě, jaké služby mohou občané využívat a prohlédli si kamenný znak města na MÚ. V pracovní listě jsme vypracovali odpovědi na otázky a nakreslili si naše město. Moc se nám to povedlo. Podívejte se do naší fotogalerie.
3. 3.  Mrazík - divadelní představení divadla Piškot.

Divadlo se nám líbilo.

 

25. 2. Třídní schůzky ve II.A. Od 14: 45 do 16: 45. Přijďte individuálně, jak seVám to bude hodit.

18. 2. Odpadá odpolední vyučování ( školení učitelů ).

12. 2. Sběr papíru. Od 7:00 do 7: 40.

Tento týden jsme v matematice vyráběli pokojíčky a psali o sněhuláčkovi. Podívejte se fotoalba, dařilo se nám.

31.1. Pololetní prázdniny.

A takto jsme se radovali.

 

30.1. Výpis z vysvědčení - poslední hodinu. Nezapomeňte desky.

Při hodinách čtení čteme společně knihu " Kubula a Kuba Kubikula ". Dočetli jsme se o strašidle, které se jmenuje Barbucha. Hned jsme si jej namalovali. Některých byste se určitě lekli. Všechny fotky z měsíce ledna najdete v našem fotoalbu.

 

V matematice jsme vyráběli jeviště. Jsou to vlastně částečné modely krychle. Úkolem je umístit koberec, dveře, okno i obraz na správné místo. Podívejte se, jak se nám vedlo. Také jsme zapisovali různá čísla o své osobě. Kolik nám vypadlo zubů, jak velkou máme nohu, kolik měříme, kdy jsme se narodili, kolik nás žije v rodině. Vytvářeli jsme na tato čísla příklady.

Nový rok jsme začali přáním, které jsme si vybarvili a napsali. Přemýšleli jsme, co se nám povedlo v uplynulém roce a co bychom si chtěli splnit do roku nového.

Při vánoční besídce jsme vyráběli svícínky, jedli cukroví a rozdávali dárky.

16.12. - 20.12. Poslední předvánoční týden. Zopakujeme si vánoční zvyky, postavíme v matematice divadelní jeviště, vyrobíme si svícínek.

20.12. Třídní besídka. Přineseme si jablko nebo pomeranč, penál, hrneček na čaj, trochu cukroví, dárek pro kamarády a jeden anonymní dárek, budeme je losovat. Zahrajeme si hry a soutěže.

Andělská škola začala velkým napětím, třída byla zavřená. Andílci se hromadili na chodbě a byli netrpěliví. Když se třída otevřela, mohl do ní vstoupit jen ten, kdo přečetl otevírací formuli a odemkl klíčem. Vyráběli jsme obláčky a psali na ně o andělech. Postupně jsme plnili další úkoly: hledání punčoch, andělské psaní, dopis Ježíškovi, výroba zpívajícího andílka, hledání anděla ochranitele, kreslení vlastního andílka a další. Také byl andělský tělocvik, kdy jsme se proletěli po škole a jezdili trakařem. Den velmi rychle utekl a andělská škola bohužel skončila. Tak možná zase někdy příště. Na své andílky se můžete podívat v našem fotoalbu.

ožná 5.12. přijde i Mikuláš s čertem. Máme " Andělskou školu ". Děti nemají až do čtvrtka domácí úkol, ale připraví si převlek anděla a vyrobí si klíč, aby si mohly odemknout ( něco bílého doma určitě najdete ).

4.12. Barborčino zpívání.

Naše výherkyně Markétka.

Takto nám každé ráno svítí naše lampičky.

3.12. Dnes jsme v matematice oblékali krychli. Ani byste nevěřili, jak to šlo dětem od ruky a jakou odvedli pěknou práci.

Dokončili jsme knížku o Smolíčkovi, moc se povedla.

29.11.  V matematice jsme v geometrii skládali podle plánku. Nejdříve na nečisto. Někomu dalo dost potíží složit co bylo třeba. Nakonec se to povedlo všem. Jak jsme skládali a skládali, byl z toho nakonec advetní kalendář. Podívejte se, jak se povedl. Náš adventní kalendář skrývá na každý den jeden úkol, který jsme vymysleli pro své spolužáky.
Dnešní den jsme se také připravolali na Advent a vyráběli lampičky. Těšíme se, až budou v pondělí svítit.

 

Sběr papíru 28.11. - pouze od 7:00 - 7:40, tento den je svoz.

Náš bramborový den nám přinesl " Bramborové království ". Tam žil bramborový král se svojí bramborovou ženou, bramborovou kočkou a psem a nakonec měl i bramborové děti. Den jsme vyplnili informacemi o bramborách, naše brambůrky jsme si pojmenovali a dali jim roztomilá jména. Zahráli si pantomimu při sázení brambor. Měli jsme bramborovou matematiku, básničky a pohybovou říkanku. Nakonec se narodily dvě bramborové princezny a dva princové. Vyrobili jsme je pomocí tiskátek z brambor. Užili jsme si dva dny zábavy a moc se nám líbilo, že se neučíme. Ale kdoví, třeba to bylo i učení. Všechny fotky najdete v našem třídním albu.

2.11. nás čeká  " Bramborový den". Děti si přinesou 3 brambory.

Sběr papíru - 13.11.  od 7:00 - 7:45 a odpoledne od 16: 00 do 17:00

6.11. Divadelní představení - Naivní divadlo.

Pro rodiče5.11. - individuální třídní schůzka, přijďte mezi 14:30 - 16:30, ve II. A

4.11. Vzpomínka na Halloween - malovali a skládali jsme dýně. Vystřihovali netopýry a strašidla.

Naše čtenářské deníky.

Den s drakem. Před prázdninami jsme měli "Den s drakem". Nejprve jsme psali o podzimu do našeho dráčka. O matematice jsme si vypočítali jeho ocásek. Když jsme dráčka vybarvili, venku v atriu jsme se provětrali my i náš dráček. Kdo byl po nemoci, ten se jenom prošel, protože bylo nádherně a teplo.

 

 

29.10 - 30.10. podzimní prázdniny, 31.10 - 1.11. ředitelské volno.

Příspěvek SRPDŠ 200,- Kč + 30,- Kč.

27.9. Psaní o jablíčku. V úterý jsme jablíčka malovali a dnes jsme o nich psali. Naše psaní bylo nejprve nanečisto, kde jsme chyby opravili a  potom už do vlastního listu. Práce se nám povedla. Někteří měli chyby z nepozornosti, snad při příštím psaní budou více soustředěni. Aby jablíček nebylo málo, dostali jsme zdravou svačinku z projektu. Vzali jsme si ji domů.

5.9. a 3.10.  další SBĚR PAPÍRU od 7:00 do 7:40 a odpoledne od 16:00 do 17:00.

26.9.  Pohádkový les - batůžek, svačinu, pití, dobré boty, teplé oblečení.

V tento den nám nepřálo počasí, proto se všechny úkoly, které pro nás měli deváťáci připravené, odehrávaly na chodbách školy.

Nakonec to nevadilo, protože se nám úkoly moc líbily a užili jsme si u jejich plnění spoustu legrace. Za odměnu jsme dostali obrázky, které jsme si vybarvili.

POZOR !!!!  11.9. - SBĚR PAPÍRU. Tak nezapomeňte, ať něco naše třída nasbírá.

Pro rodiče: třídní schůzka - 17. 9. 2013 od 16:00 ve třídě II. A. Po tř. schůzce se domluvíte s p. uč. Blahovcovou na kroužku AJ. Předpokládaný čas kroužku - čt, 12:15 - 13:00.

Kočičí projekt. Náš první týden byl ve znamení kočičího projektu. Nejprve jsme museli zjistit, kdo nás celým školním rokem provede a kdo nám bude psát dopisy. Vypočítali jsme hodně příkladů, pomohl nám krokovací pás. Při skupinové práci jsme hledali své písmeno a skládali slovo, které napovědělo, kdo to vlastně bude. Vybarvili jsme si vlastní kocoury a kočky, které nám budou hlídat sesbírané myši.A zazpívali kočičí písničky. Ve fotoalbu se podívejte, jak se nám dařilo.

 

2.9. Ahoj děti, první den bude pouze první vyučovací hodina. Tento týden učíme do 11:15, bez odpoledního vyčování. Další týden již podle rozvrhu. Nezapomeňte na přezůvky.

      Těším se na Vás, J.

Informace pro rodiče: Do konce týdne si děti přinesou obvyklé pomůcky ( cvičební úbor, cvičky, míček, švihadlo, kufřík s výtvarnými pomůckami, ručník a polštářek ). Děti si přinesou nový fix na tabulku a pořiďte prosím dětem úkolníček na zapisování domácích úkolů. Děkuji, J.P.

Takto jsme se radovali na konci školního roku, snad nám radost vydrží i letos.