archiv 2014/2015

 

26. 6 . rozdávání vysvědčení, konec 8:20.

I když nám počasí nepřálo, stopovaná se vyvedla. Jeden úkol jsme minuli, takže příště - spěchej pomalu.

Ve středu 24. 6.  je v plánu stopovaná, záleží na počasí. Ve čtvrtek poslední zvonění deváťákům.

V týdnu od 22. 6. - 25. 6. výuka do 11:15 ( děti mají v ŽK ). V pondělí a úterý vybíráme učebnice, rozdáváme sešity a výkresy.

Výlet se vydařil, počasí nás nezklamalo. Všechny fotky v našem albu.

Školní výlet - 16.6., odjezd v 7: 40, vhodné oblečení podle počasí (kšiltovka, pláštěnka), pití, svačinu, drobné na útratu. Návrat mezi 13:30 - 14:30. Kdo nejde do ŠD, má lísteček, že může jít sám domů.

3. 6. Skládali jsme jehlan. Všem se podařil.

1. 6. při dětském dni jsme si užili tajný výlet s úkoly. Nakonec nás čekalo opékání buřtů.

Na prvním stupni proběhla recitační soutěž. Z naší třídy recitovali - Eliška ( získala 2. místo), Radim, Tom, Markétka a Sašenka.

Vláďa měl svátek a přinesl celé třídě cupcake - mimoně. Děti byly nadšené a cupcake výborný. Vláďovi i jeho mamince moc děkujeme.

V prvouce probíráme období lidského života. Při výtvarné výchově jsme vyráběli miminka, povedla se všechna. Děti přinesli svoje fotky z batolecího období - hádali jsme kdo je kdo, nasmáli jsme se, byla to legrace.

 

POZOR SBĚR PAPÍRU -pátek 22.5. od 7:15 do začátku vyučování, v úterý 26.5. od 15:00 do 16:00 a ve středu 27.5. od 7:15 do začátku vyučování. Úplně poslední možnost bude v den svozu - ve středu 3.6. od 7:30 do 9:00.


12. 5. Třídní schůzka od 14:45 - 16:50. Přijďte individuálně v tomto termínu. 
 

4. 5. Multikulturní program nadace Adra - Daleká cesta banánu. Co všechno se musí stát, než si banán koupíme v obchodě.

30. 4. První hodinu jsme měli milou návštěvu. Paní Němečková ze Sdružení rodáků s sebou přivezla krásnou sbírku krojovaných panenek  postav z povídek a románů Karolíny Světlé. Hlavně děvčata se na panenky přímo vrhla ještě před začátkem vyučování.

Žáby už máme úplně všude. Dnes o VV jsme vyrobili další. Takto se nám povedly.

V úterý 28. 4. odpoledne sběr papíru od 15:00 - 16:00, ve středu 29. 4. ráno od 7:00 do začátku vyučování.

4. 5. Multikulturní program nadace Adra - Daleká cesta banánu. Vybírám 60,- Kč.

23. 4. Dnes nás čekal " Žabí den ". V matematice jsme rýsovali kružítkem tůňky žábám. Potom nás čekala bajka O býkovi a žábě. Přečetli jsme si ji a skupiny ji zahráli. Přitom jsme se nasmáli a zjistili, že v některých dětech je skrytý divadelní talent. Pokračovali jsme vývojem žáby, poslechli si jejich kvákání a nakonec jsme si jej vyrobili.

V úterý na Den Země jsme si vyprávěli o recyklaci, proč to děláme, četli jsme si knížečku " Cesta odpadů ". Jak v naší škole sbíráme starý papír a jaký to má význam. Vyprávěli jsme si o zvířatech a rostlinách na planetě a jaké podmínky vytváříme pro život. Ke Dni Země jsme si vyrobili plakát s našimi postavami, který nám připomene jak se chovat k přírodě. Den jsme zakončili ukázkami sokolnictví. Vyprávění o sokolovi, rorohovi a dalších ptácích jsme poslouchali se zaujetím, obdivovali jsme hlavně jejich rychlost létání za návnadami. Slunečné počasí pomohlo k tomu, že se nám den líbil a rychle utekl.

21.4. Den Země - přinést penál, batůžek, svačinu. Není odpolední vyučování ( děti dostaly lístečky na podepsání ).

Do pondělí 20. 4. vybíráme 40,- Kč - Den Země - sokolníci.

Do 23. 4. si děti přinesou kružítko. Nejlépe kovové ( je trvanlivější ) a malý kousek smirkového papíru.

V úterý 14. 4. - fotografování tříd. Děti se doma dohodnou, jestli se budou fotit s kamarády ve skupinkách.

Velikonoční tvoření se nám povedlo. Vyrobili jsme si z pracovního sešitu z AJ velikonočí pozdrav se schovaným kuřátkem. Potom jsme pracovali s látkou a vyrobili kohoutka. Nakonec nás čekalo otvírací vajíčko jako pozdrav pro rodinu nebo kamaráda. Také jsme si zopakovali dny pašijového týdne a pranostiky, které se vztahují k Velikonocům. Den utekl velmi rychle. Zbytek fotek je v našem albu.

1. 4. Čeká nás velikonoční tvoření.

26. 3. Ve čtvrtek proběhl na naší škole Den podle Ámose. Pro první stupeň to znamenalo, že k nám do třídy přišli učit žáci z 9. třídy. Strávili jsme s nimi celé dopoledne. Počítali jsme, psali diktát, učili se o zvířátkách. Nakonec jsme si vymalovali velikonoční vajíčka. Den se povedl.

24. 3. Navštívili jsme knihovnu. Paní Tvrzníková nám ukázala oddělení knih pro děti, jak si knihy vypůjčit. Naším úkolem bylo zjistit informace z encyklopedií. Vše jsme zaznamenali do pracovního listu. V knihovně se nám líbilo a rychle to uteklo.

24. 3. Třídní schůzky od 14: 45 do 16:30. Přijďte individuálně v tomto termínu.

Od 10.3. změna rozvrhu zpět na původní - v pátek máme TV.

V pátek 6. 3. jsme zakončili plavecký kurz. Všem se podařilo v rámci svých možností uplavat co nejvíce. Vody se již nikdo nebojí, bude se nám stýskat, bylo to fajn.

6.3. Poslední lekce plavání - plaveme na diplomy.

4.3. Sběr papíru - pouze ráno, od 7:00 do 7:40.

19. 2. Ve čtvrtek nás čekal projektový den " Co vím o vodě ". Nejprve jsme přemýšleli, jestli známe nějaké písničky o vodě a zpívali jsme je. První úkol bylo nakreslit si kapku vody. S nimi jsme si zahráli koloběh vody v přírodě - ležící děti jsou kaluže. Četli jsme články a předávali si informace. Vše jsme využili při výrobě knížky. Nakonec skupiny malovaly koloběh vody. Den utekl jako voda.

I když jsme měli hodně práce, našli jsme si čas na valentýnskou zábavu. Pomohl slovník AJ. Stejné slovo jsme skládali papíru.

12.2. Celý týden po prázdninách jsme se věnovali Boženě Němcové. Vyprávěli si pohádky, malovali plakáty, hledali na internetu informace. Práce se nám dařila a bavila. Týden utekl jako voda. Podívejte se na naše fotky.

2.2. - 6.2. Jarní prázdniny.

30.1. Pololetní prázdniny.

29.1. Vysvědčení, učíme do 11:15.

20.1. Dnes jsme vyráběli dárky k zápisu. Až nás v pátek přijdou navštívit budoucí prvňáčci, aby měli z čeho vybírat. Berušky se nám moc povedly.

7.1. Dnes jsme byli na besedě s p. spisovatelem P. Holánem. Přijela s ním i jezevčice Kvída, které vůbec nevadilo, že jsme ji všichni hladili. Ukázky z knížky se nám moc líbily, vyprávěli jsme si o zvířátkách, přírodě a čtení. Kdo bude mít zájem, může si knihu objednat. Foto je v našem albu.

5.1. V pondělí po prázdninách jsme si vyráběli knížečku do nového roku. V ní jsme zhodnotili co se nám podařilo i co byychom si přáli v roce 2015. Takto se nám povedly.

19. 12. Besídka ve třídě. Děti si přinesou 1 dárek do tomboly, ( jinak se také mohou domluvit mezi sebou ), hrneček, cukroví, penál.

Zveme Vás 17.12. na Vánoční zpívání " do sokolovny. Začátek v 17:00.

16.12. Třídní schůzka - individuální, od 14:30 - 16:30.

UPOZORNĚNÍ: nová změna v termínu plavání - 12.12. ještě plaveme, 19.12. vánoční třídní besídka. Další termín 9.1.

ČERTÍ ŠKOLA 

4.12. stáli před třídou samí čertíci a čertice . Aby se dostali do třídy, museli se naučit heslo. Čekalo na nás samé čertí učení. Skládali jsme tajenku, zkoušeli jsme mluvit čertí řečí, procvičovali násobilku. 3.B nás pozvala na "Čertí polku", zazpívali jsme si a zatancovali. Nakonec jsme čerty nakreslili. Den utekl velmi rychle. Chtěla bych poděkovat všem rodičům, že pomohli dětem připravit masku. Další fotky najdete v našem albu.

1.12. Na začátek Adventu jsme si vyrobili adventní kalendář. Každý den nás čeká úkol, který musíme splnit.

Žáci naší třídy mají za pololetí přečíst 2 knihy, zapsat do deníku a povyprávět o knize. Většinu třídy musím pochválit, až na pár dětí mají všichni 1 - 2 knihy. Někteří by mohli knihy i půjčovat, třeba Eliška nebo Vendulka. Takže upozornění pro ty, co nestíhají - čas do pololetí se krátí !!!

4.12. Čertí škola - do školy přijdou samí veselí čerti a čertice.

25.11. Tento den nás čekalo bubenické vystoupení. Byli jsme překvapeni, co vše se dá udělat s bubny a zvuky do mikrofonu. Na podiu přibývalo dětí, které si chtěly zatančit. Od nás ze třídy byl super tanečníkem Vláďa, je to skrytý talent.

V pondělí nás čekala skupinová práce, týkala se hlavně angličtiny. Naším úkolem bylo složit rozstříhané slovo a vystříhat vše, co se k němu vztahuje. Bylo to náročné, zvlášť když nikdo nevěděl co skládá. Jedné skupince jsme museli trochu pomoci. Potom nás čekal list s matematikou, ve kterém jsme našli slovíčka z angličtiny a pěkně si je zopakovali. Nejlepší větou na konci dne bylo: " To už je konec ? ".

Od pondělí 24.11. změna rozvrhu z důvodu plavání.

Připomínám, že 28.11. začíná kurz plavání. Nezapomeňte plavky, ručník, čepici na ven ať nejsme nemocní, svačinu, pití popř. drobné do automatu. Sprchový gel opět zakoupím.

25.11. Navštívíme bubenické vystoupení - vybíráme 50,- Kč.

Protože již je typické podzimní počasí, nakreslili a vyrobili jsme hrneček s čajem.

V listopadu jsme začali číst " Dobrodružství kocourka Modroočka ".Také jsme si ho namalovali. Povedli se všichni.

Nakonci října jsme si ve třídě uspořádali Halloween. Hledali jsme kořeny slov, učili se říkanku, počítali strašidelný dům. V pracovním sešitě na nás čekala dýně, vyzdobili jsme jimi třídu a vyrobili je i na chodbu.

20.10. Opakovali jsme písemné sčítání a dařilo se nám.

15.10. Dnes jsme vytvářeli slovník - 5 slovy jsme vysvětlovali co slovo znamená. Docela jsme se zapotili, ale povedl se nám.

V prvouce jsme vyrobili domky s adresou.

13.10. Na začátku týdne nás čekala " Podzimní skupinová práce". Nejprve jsme si každý skládali muchomůrku i s červíkem. Potom nás čekalo čtení s porozuměním, hledání slabik, které do textu nepatřili a odpovězení na otázky. Ne vždy se nám dařilo, čtení je třeba procvičovat. Posledním úkolem bylo skládání obrázku. Naše činnosti nám zabrali celé vyučování, někdo dokonce říkal, že se mu vaří mozek z přemýšlení.

Tento týden jsme se věnovali ose souměrnosti a rozkladu čísel do 1000. Všechny práce máme v galerii.

30. a 31.10. ředitelské volno.

20.10. 2. sběr papíru, od 7:00 - 7:40.

Pokračuje sbírání víček pro Aličku - můžete je nosit do třídy nebo do Eko sběru.

"Jablíčkový den" jsme si užili. Tipovali a počítali jsme počet semínek v jablku, pozorovali pokus s jablkem a citronovou šťávou. Proč polovina zhnědla a druhá zůstala světlá. Také jsme zjišťovali a vyplňovali anketu, popisovali jsme řez jablkem. Vytvářeli život jednoho jablka. Odpoledne nás čekalo pečení jablkového závinu. Upekli a snědli jsme ho tak rychle, že nemáme ani žádné fotky. Moc se nám to líbilo, tak zase někdy příště.

V úterý 30. 9. nás čeká " Jablíčkový den". Děti si nezapomenou přinést 3 jablíčka a škrabku na loupání.

22. 9. Naše výtvarná výchova se nám moc povedla.

Ve čtvrtek, za nádherného a teplého počasí jsme si užili " Pohádkový les". Nejprve jsme se obvazovali, potom běhali venku a plnili úkoly. Všechny naše fotky máme ve fotoalbu.

 

22. 9. (po) a  24. 9. (st) SBĚR PAPÍRU od 7:00.

16.9. Dnešní výtvarnou výchovu jsme strávili venku. Stavěli jsme domečky pro trpaslíky, používali jsme pouze přírodniny. Odpolední vyučování se nám zdálo krátké.

V matematice jsme skládali krychli z barevných papírků. Možná se to nezdá, ale aby držela pohromadě není tak jednoduché. Skládání nás bavilo a matematika rychle utekla. Příští hodinu jsme je použili na skládání staveb.

18.9. Den pro zdraví. Sportovní oblečení, svačina, pití. Učíme do 11:15 ( není 5. hodina).

16.9. Třídní schůzka od 15:45 ve III.A.

5.9. V pátek jsme pracovali ve skupinách. Vyluštili jsme název - " Mírová pohádka " a pokyny, jak ji zapsat. Vyprávěli jsme si o míru, co to pro nás znamená, jak se asi žije dětem tam, kde se válčí.

 Všechny fotky jsou v našem albu.

Přečetli jsme si o městě Kvítečkově. Všeználkovi a Neználkovi, kteří nás budou provázet českým jazykem celý školní rok.

Celý první týden jsme měli hodně práce. Na začátek školního roku jsme si vyráběli vzpomínku na prázdniny. 

 

1.9. Zítra učíme 4. vyuč. hodiny, není odpolední vyučování.Na út hlavně nůžky a lepidlo. Od středy učíme podle rozvrhu.

Milé děti a rodiče,

v pondělí 1.9. budeme vyučovat jen 1. hodinu - do 8:20. Stačí si přinést jen bačkory, taška není třeba. Dostanete lísteček s pomůckami, zkontrolujte prosím, co chybí nebo je nefunkční, tak doplňte. Děti si je mohou nosit postupně až do 10.9. Těším se na Vás p. uč. Jitka