archiv 2015/16

V pondělí 27. 6. nás čeká výlet do Starého Dubu k paní učitelce Frankové. Pokud bude hezky a teplo, vezměte si plavky. Také si budeme péct buřty ( kdo má rád ). Návrat v 11:15. Pokud by pršelo, zůstaneme ve škole.

24. 6. náš výlet na Čertovu zeď a kotelskou lípu. Trasa vedla do Malého Dubu, lesem na Čertovu zeď a okolo rybízů do Kotle k tisícileté lípě. Nevadilo nám teplo, protože v lese byl stín a příjemné vlaho. Ušli jsme skoro 8 km a v Osečné na nás čekalo občerstvení, které jsme si báječně užili. Fotky z výletu najdete ZDE.

V úterý 21. 6. měl celý 1. stupeň sportovní den na PFC Český Dub. Někteří hráli fotbal, ostatní plnili sportovní úkoly. Naše třída ve fotbalovém klání obsadila 3. místo. Určitě nám pomohly i roztleskávačky, které pilně trénovaly celý týden. Foto ze sportovního dne ZDE.

Školní výlet se vydařil, počasí také.Ostatní fotky najdete ZDE.

7. 6. Školní výlet - pevné boty, svačinu, dostatek pití, kapesné. Odjezd 7: 40, návrat 14: 00 - 14: 30. Kdo půjde sám domů, přinese si lísteček, jinak jde do ŠD. 

Všechny fotky z lesního dne najdete ZDE

Individuální třídní schůzka se koná 31. 5. od 14:15 - 16:30 ve třídě IV. A. 

24. 5. Lesní den - vhodné oblečení do lesa, pevné boty, popř. něco nepromokavého. Pokud nebudou podat trakaře, tak půjdeme. Opečeme si buřty ( kdo nesní oběd, odhlásí si ho). Návrat mezi 12:30 - 13:00 ( kdo půjde domů nebo na autobus, přinese lístek, že po skončení akce může sám odcházet, ostatní družina).

8. 5. Sladkým maminkám - sladké dortíky. Maminkám jsme k jejich svátku vyrobili cupcake, který měl uvnitř kupón s výpomocí k jejímu svátku. Další fotky ZDE.

Velikonoční pečení před prázdninami

Ve středu 23. 3. čekalo děti pečení jidášů. Na úvodní stránce si můžete přečíst krátký článeček - ZDE a prohlédnout všechny fotky z pečení - ZDE. Mockrát děkuji Kačence za fotografie, které na moji žádost nafotila a mamince, že je pomohla poslat, abyste si je mohli prohlížet všichni.

17. 3. Naší poslední prací byl projekt " Staré pověsti české ". Četli jsme si je, vysvětlovali, psali a malovali. Podařilo se nám vyrobit knížky, které pro nás budou pěknou vzpomínkou. Knihy jsou nádherné, obrázky jako živé. Všechny fotky najdete ZDE

V přírodovědě jsme přes 2 týdny pozorovali pokus se solí. V solném roztoku jsme měli ponořený provázek a pozorovali jsme, označovali a zaznamenávali klesající hladinu vody. Povedly se nám pěkné protokoly z pokusu. 

Všem se nám podařilo utkat svůj kobereček. 

Dne 15. 3. se koná ve IV. A společná třídní schůzka od 16:00.

20. 2. Tento týden je v naší třídě velkým hitem tkaní. Děti nechtěly jít ani na tělocvik a to je co říci.

Před jarními prázdninami jsme měli ve třídě třídenní projekt o pravěku. Článek naleznete ZDE a všechny fotky ZDE.

pravěcí lidé                                               Sašenčin kreslený příběh o ulovení mamuta

 

Vláďa s Jendou pracovali s velkým zápalem            pravěké kresby v jeskyni

 

 pravěká nástěnka                                                             hotové misky

 

POZOR - od 1. 2. změna rozvrhu.

Naše pololetní vysvědčení.

Ve čtvrtek proběhl v naší třídě preventivní program "Vztahy v kolektivu". Článek najdete na hlavní stránce - ZDE.Všechny fotografie v galerii - ZDE. Pár fotografií na ukázku.

29. 1. Pololetní prázdniny.

28. 1. Čeká nás vysvědčení, vyučování do 11:15.

21. 1. Celé dopoledne bude u nás ve třídě probíhat preventivní program - " Vztahy v kolektivu".

Velmi ráda bych poděkovala rodičům Vendulky Bláhové za sponzorský příspěvek pro naši třídu. Určitě jej uvážlivě využijeme a zároveň užijeme. Ještě jednou díky.

Dnes 20. 1. jsme našim budoucím prvňáčkům vyráběli dárky k zápisu, povedly se nám.

Přírodověda je předmět, ve kterém nás teď čeká kapitola " Neživá příroda " a s tím souvisí různé pokusy. První jsme si již vyzkoušeli, také jsme se jej snažili zaznamenat. Foto v galerii ZDE.

 

V polovině ledna jsme vyráběli krychli a kvádr. Pomohla nám modelína a párátka. Někteří byli moc šikovní a zruční, měli vše postavené během chvilky. Foto ZDE.

19. 1. Není odpolední vyučování pro třídu IV. A.

14. 1.NEZAPOMEŇ !!!!  Zítra 15. 1. -  pomůcky na pokus: sklenice se šroubovacím víčkem, svíčka ( menší, aby se dobře vešla do sklenice).

Naše třída IV. A přeje všem zdraví, štěstí a spokojenost o vánočních svátcích i v roce 2016.

Naše třídní besídka se vydařila. Vyráběli jsme vánoční svícny, ochutnávali cukroví, povídali si a zpívali. Ostatní fotky z tvoření najdete ZDE.

V pátek 18. 12. třídní besídka. Přinést hrneček na čaj, cukroví, dárky pro kamarády. Kdo má, přinese větvičky, budeme vyrábět svícen.

Informace pro rodiče:

1. děti mají v ŽK informace k přihlašování obědů, přečtě, ať po Novém roce nemáte problém s přihlášení přes internet.

2. ve ČT vyučování do 11: 15, podepište prosím lístečky.

3. Sraz s dětmi na Vánoční show v 16:45 před sokolovnou.

Individuální třídní schůzka se koná 15. 12. od 14:45 - 16:30 ve třídě IV. A. 

4. 12. Navštívil nás Mikuláš. Čerti byli přímo děsiví, ale jsme už starší, takže jsme vše hrdinně zvládli.

Každé ráno je tma a aby nám čekání na Vánoce rychleji utíkalo, svítíme si lampičkami, které jsme si vyrobili. Foto z výroby ZDE.

Přišel Advent a my jsme si v naší třídě vyrobili ADVENTNÍ KALENDÁŘ. Do jednotlivých domečků děti vymyslely úkoly, které se snažíme každý den splnit.

Sběr papíru středa 2. 12. a čtvrtek 3. 12. od 7:00.

25. 11. V matematice jsme se učili zlomky. Stříhali jsme je a skládali.

 

24. 11. Vyráběli jsme si záložky do knihy. Hned se nám budou Děti z Bullerbynu lépe číst. Foto ZDE.

V tělesné výchově jsme se jako škola zapojili do SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE      ( p. uč. Hodač ), který je součástí projektu Českého olympijského výboru " Česko sportuje " na podporu zdravého životního stylu. Disciplíny se plní v průběhu celého školního roku. Po splnění 8 disciplín jsou žákovi sestaveny individuální sportovní předpoklady a stanoven okruh sportů, ve kterých může rozvíjet svůj talent. Na ukázku pár fotek v galerii, další budou následovat jak budeme postupně plnit disciplíny. ZDE

16. 11. V matematice nás čekal hlavolam. Naším úkolem bylo z písmen složit slovo. Zpočátku to vypadalo, že se to nepodaří, ale najednou se děti rozjely a slovo TANGRAM bylo na světě. Ve skupinách jsme si předčítali informace a sdělovali je svým kamarádům. Nakonec jsme tangram rozstříhali a vytvářeli obrázky. Ostatní fotografie ZDE.

11. 11. Den Svatého Martina. V tento den jsme si četli pověst o Sv. Martinovi, přečetli si informace o jeho životě. V bodech jsme se je pokusili zapsat, abychom zjistili, co si pamatujeme. Děti vyrobili Martinova koně, nejtěžší byla hříva. Povedli se. Další foto ZDE.

3. 11. Tak máme " Halloweenské hrátky " za sebou. Všechny úkoly děti splnily na výbornou, nic nebyl problém, vše se podařilo. Byla jsem v mírné šoku, jak jim šlo vyřezávání dýní od ruky. Měla jsem obavy z úrazů, ale nic takového se nestalo. Právě naopak a ještě si s radostí a bez řečí po sobě uklidily. Svítící lucerničky jim udělaly velikou radost. Další fotky ZDE.

 

Dokončili jsme projekt " Stromy v našem parku ", musím děti pochválit jak zvládli předvést svůj plakát ( někdo i dva ) a převyprávět informace, které o stromu získali.  Fotky najdete ZDE.

 

Před podzimními prázdninami jsme stihli mnoho akcí. Navštívili jsme přednášku o houbách, kde nám p. Malý ukázal a řekl mnoho zajímavých informací, najdete je zde: houby.naturatlas.cz/. Děti se mohou zúčastnit fotosoutěže.

 

Od středy do pátku probíhaly v naší třídě "Indiánské dny". Zpívali jsme indiánské písničky, četli s porozuměním, hráli hry, vyráběli čelenku a lapač snů. Určitě nám pomůže zahnat zlé sny. Děkuji všem rodičům za shánění pomůcek a p. Pavlů za dekorace z obchůdku. Foto ZDE.

V pondělí 5.10. hudební pořad - 40,- Kč.

Pěkné počasí nám pomohlo, tak jsme si " Den pro zdraví " užili. Běhali jsme, skákali přes švihadlo, házeli míčem. Nakonec nás čekalo plnění úkolů v Pohádkovém parku. Ostatní fotky ZDE.


Zítra 1. 10. " Den pro zdraví ". Sportovní oděv, pohodlné boty, batůžek, pití, svačinu. Konec vyučování v 11:15.

22. 9. při odpoledním vyučování  jsme začali " Projekt stromy". Naším prvním úkolem bylo přečíst nové cedulky u stromů v parku, zapsat důležité údaje, provést frotáž kůry a sesbírat listy daného stromu. Chvíli trvalo, než se skupiny dohodly, kde vlastně začnou a které stromy si vyberou. Potom už běželo vše jako na drátku.

Dne 16.9. je opět sběr. Od 7:00 do začátku vyučování. Snad se nám tento týden podaří něco přinést, minule jsme nějak zaspali a nestihli to.

V tomto týdnu jsme si vyrobili vizitky a složili si z puzzlí naši třídu. Tak jako loni budeme pokračovat v hodnocení " Dítě týdne", kdy se budeme snažit pochválit vylosovaného spolužáka za vše, co se mu za celý týden povedlo.

Třídní schůzka se koná 15.9. 2015  v třídě IV.A od 16:00.

Od 2. týdne vyučování podle rozvrhu. Můžete začít nosit své věci - kufřík na VV, sáček s věcmi na TV, ručník, bačkory. Naší společnou četbou bude kniha - Děti z Bullerbynu. Na vše máte dostatek času, kontrolovat splněné věci budeme ve čtvrtek 10. 9.

Ahoj děti, zítra začíná nový školní rok: 1. 9. - vyučování 1. vyuč. hodinu do 8:20. Zbytek týdne výuka do 11:15.

Těším se na Vás. p. uč. Jitka

 

Děkuji dětem za celoroční práci a snahu při plnění všech školních činností a rodičům za jejich nezměrnou trpělivost nejen se svými dětmi, ale i s paní učitelkou. Užívejte si a odpočívejte, pozor na úrazy. Potkáme se v září.