archiv 2012/13

CO NÁS ČEKÁ a co prožíváme...

30. 6. Vysvědčení - končíme v 8.25 hodin.

27. 6. Poslední zvonění deváťákům - jdeme na radnici.

21. 6. Školní jarmark

 

CO JSME SPOLEČNĚ PROŽILI...

18. 6. Dopravní projekt

 

Porovnáváme

V matematice jsme porovnávali délky. Naši stopu jsme pak využili ve výtvarné výchově. Vyrobili jsme z nich hejno exotických opeřenců...

 

11. 6. jsme jeli na školní výlet. Navštívili jsme hrad Grabštejn a výcvikové středisko psů. Vojáci nám ukázali nejen psy, ale i techniku, veterinární muzeum i současnou veterinu, kde se ošetřují psi. Po celou dobu se nám všichni ochotně věnovali... Výlet se nám vydařil :-)

6. 6. 2013 - Na Slavnost Slabikáře jsme se připravovali dlouhou dobu a moc jsme se těšili na den, kdy rodičům ukážeme, co jsme se za celý rok naučili. Zpívali jsme, říkali básničky, zahráli pohádku O slepičce a kohoutkovi. V závěru jsme ukázali, jak umíme číst... Slabikář jsme dočetli a rozloučili jsme se s ním. Pak už nás čekala jen sladká odměna.

Ráno před besídkou jsme pro rodiče připravovali pohoštění...

 

30. 5. jsme viděli divadelní představení "Konec řečí..." školního divadla Pruhovaná žirafa.

    

Dočítáme naši první společnou knížku

Začátkem května jsme se vrhli na čtení knihy Krteček a paraplíčko. Sledovat příběhy našeho oblíbeného kamaráda nás baví, a tak jsme si také o něm hodně vyprávěli. Povídali jsme si o zvyklostech, potravě i smyslech krtka, také nám to nedalo a koukněte, jaké krásné obrázy jsme vytvořili. Jsme opravdu moc šikovní... 

29.-  30. 4. Ředitelské volno

Den Země

Pátek 26. 4. jsme prožili lehce slavnostně - slavili jsme "narozeniny" naší Země. Zamýšleli jsme se nad spoustou otázek a povídali si o Zemi. Závěr byl, že naši Zemi máme rádi, potřebujeme ji a máme jí být za co vděční. A protože byl velice krásný a slunečný den, vyrazili jsme do parku na stopovanou. Den se vydařil a všem se nám líbil.

26. 4. Den Země - jen penál, svačinu, pití, sportovní oblečení a obuv

25. 4. SBĚR  PAPÍRU: 6.45 - 7.40 hodin a 16 - 17 hodin

28.-29. 3. Velilkonoční prázdniny

25. 3. Divadelní představení

4. - 8. 3. Jarní prázdniny

Únor - projektové vyučování "Péče o tělo". Čeká nás povídání o lidském těle, o hygieně, o zdravých zubech. Budeme se zabývat prevencí, a to nejen kouření. V kapitole "Výživa lidského těla" se naučíme rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny, poznáme potravinovou pyramidu a pochutnáme si na zdravé svačince.:-) ...

Pro velkou nemocnost projekt "Zdravé zuby"  odkládáme :((

 

BUDULÍNKU, DEJ MI HRÁŠKU...

Ne všechno je vždy tak, jak se tváří... Tuto skutečnost jsme si uvědomili ve čtvrtek 14. 2. při poslouchání pohádky O Budulínkovi. Přemýšleli jsme, jak bychom se měli chovat v situacích, které by nás  mohly potkat a jak dbát na naše osobní bezpečí. Na celé naše povídání dohlížela "skoroliška" - pejsek Julie, která si jakoby z pohádky od Budulínka jen tak na chvíli odskočila. Předvedla nám, jak umí (a také neumí :) ) poslouchat. My jsem si zase připomněli, jak se chovat k pejskům, zvláště k těm, které neznáme. Zažili jsme spoustu legrace a hodně jsme se nasmáli. Nakonec se nám Julie hezky posadila a my ji mohli vykreslit všemi barvami. Pohádka o Budulínkovi se nám líbí moc, a tak jsme se rozhodli napsat naši první knížku. A jak leporelo dopadlo, uvidíte již brzy.  

 

TVOŘÍME... A SVAČÍME ZDRAVĚ

Na pondělí 11. 2. jsme se všichni moc těšili. Už v předchozích dnech jsme se učili, jaké jsou zdravé a nezdravé potraviny a při vytváření potravinové pyramidy jsme si uvědomovali, kolik bychom měli za den sníst např. ovoce a zeleniny v porovnání se sladkostmi. Z našeho zpívání jsme vyřadili písničky jako "Pekla vdolky" a přemýšleli, která píseň nás napadne na téma zelí, čočka, jablka, hrášek... :) Potom už nás nic nemohlo zdržet (snad jen čtení receptu na pomazánku). V kuchyňce jsme pak míchali, mazali, zdobili. Podařily se nám krásné obličejíčky kašpárků, kočiček i kocourků... Na vlastnoručně vyrobeném prostírání nám báječně chutnalo.

PĚSTUJEME ŘEŘICHU 

Pro zdravou svačinu jsme 31. ledna zasázeli ŘEŘICHU. Řeřicha nám úspěšně rostla a my ji mohli za pár dní použít jako ozdobu na chlebíčky... Jako nejlepší pěstitelky se osvědčily holky Zuzanka Šrýtrová, Renatka Šámalová, Kája Zelinková a Magdalénka Valešová. 

 

 

4. 2. NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT

Preventivním programem "Normální je nekouřit" nás provázela kamarádka veverka Věrka. Povídala si s námi o lese a o svých kamarádech, pak jsme si vyslechli pohádku a pořádně jsme se rozpovídali o tom, co našemu tělu škodí. Na stránkách www.nekuratka.cz jsme pak zkoumali lidské tělo i škodlivé látky, které se dají v cigaretě najít. Nakonec jsme ve skupinách pracovali na popisu těla a zkusili zakreslit na správné místo srdce a plíce. Taky už jistě víme, že cigareta nám škodí! (dále FOFOALBUM)

 

31. 1. Rozdáváme první naše vysvědčení :-)

15. 1. Individuální třídní schůzky: 14. 45 - 16.45 hodin.

Přejeme všem krásné a klidné Vánoce a jen vše dobré v roce 2013.

 

DRAČÍ KRÁLOVSTVÍ?

V jednom království žili spokojení poddaní. Měli co jíst, kde spát, co si obléknout. Celé hodiny pracovali, ale také za odměnu mohli svůj volný čas trávit v zámeckých zahradách, kde měli vždy připravenou nějakou příjemnou zábavu. Svoji podobiznu je učil kreslit věhlasný italský malíř Giordanno Lucianno. Páni pak po večerech vyzývali k tanci krásné dámy... Až jednou... se na jejich království snesla tříhlavá saň. To se nikomu nelíbilo, a tak v jejím hnízdě byla pěkná mela. Saň se rozhodla navždy království opustit. Tak jsme si ji aspoň zvěčnili...  

 

 

22. 12. - 2. 1. 2013 Vánoční prázdniny

20., 21. 12. Ředitelské volno

19. 12. S sebou hrneček a maličko cukroví

Hudební pořad

V pondělí 17. prosince jsme se mohli účastnit velice vydařeného programu "Hudební nástroje". Nejdříve jsme se pěkně rozezpívali (někteří i rozvlnili) v rytmu rock´n´rollu. Pak jsme si mohli prohlédnout i vyzkoušet zahrát na různé hudební nástroje. To nebylo zas tak lehké... Celou dobu jsme se báječně bavili a domů jsme odcházeli s pěkně roztančenou náladou. Moc se nám vše líbilo - byla to zábava.

 

12. 12. Sběr papíru

 
Maluje sluníčko červené jablíčko

Máme moc rádi hodiny hudební výchovy. Rádi zpíváme s vlastním doprovodem jak na rytmické nástroje, tak s doprovodnými pohyby. Na zvonkohru jsme se učili doprovázet písničku

"Maluje sluníčko červené jablíčko.

Červené, kulaté, jablíčko je sladké..."

Jablíčka jsme tvořili, kutáleli jsme s nimi a rádi jsme si s nimi i zatančili.  

 

 

ČAS BARBORY A MIKULÁŠE

Na Barboru  se Ti odvážnější utkali ve zpěvu... Mikuláše s čerty a andělem jsme ale zvládli všichni.

 

 

 

ČERTOVSKÁ ŠKOLA

V pátek 30. 11. se naši malí čertíci učili, jak jinak než v čertovské škole. Všechno byla malinko jinačí, příklady se popletly, slova pomotala, správný čert byl leda špinavý čert. A my víme, že už brzy budeme zpívat..... "Kráčí Mikuláš s berličkou, za ním rohatý s metličkou..." 

 

Další písaři perem, ať se Vám daří...

 

 

Dnes 23. 11. 2012 jsme dostali Slabikář - máme velkou radost.

 

NAŠE PRVNÍ SLOVO, byl jich plný les...

 

 

Zazněly první fanfáry, 4 děti už píší perem

 

2.-29. 11. Podzim v lese, na poli i na zahrádce - projektové vyučování (skupinová činnost)

 

6. 11. Třídní schůzky v 16 hodin
 

Halloweenský den

Halloweena jsme prožili ve třídě i v tělocvičně - zahráli jsme si spoustu her, se strašidly se učili počítat i poznávat slabiky, vyrobili jsme krásné obrázky. Ten den byl prostě "příšerně" báječný a všem se nám líbil.

 

18. 10. Naivní divadlo - pohádka "Písmenková polívka"

 

Den jablíčkových vůní

11. října jsme ve třídě prožívali projekt "Den jablíčkový vůní". Pracovali jsme ve skupinách i samostatně, zahráli jsme si na jablíčkové ušouny :-)... Povídali jsme si o tom, co potřebují stromy a co nám na oplátku dávají. Zopakovali jsme si cestu jablíčka od jadýrka po plod. Jablka jsme pozorovali, ovoněli, aranžovali na výstavu. S jablky jsme počítali a vymýšleli slovní úlohy. Učili jsme se zpívat Koulelo se, koulelo a na písničku Měla babka jsme si zatančili mazurku. Jablka jsme použili jako tiskátka a maminkám jsme pomáhali zavařovat jablečné kompoty. V kuchyňce jsme také poprvé vařili a povedl se nám báječný dezert. V 1.B nastal čas jablíčkových vůní...

 

 

17. 10. PRVNÍ SBĚR PAPÍRU
Za příznivého počasí se  17.10. uskuteční sběr papíru. Papír můžete nosit buď  v kartonových krabicích nebo v taškách, ze kterých se přendá. Papír nenoste svázaný provázkem. Papír musí být zvážený, váhu napište na krabici nebo na lísteček. Za sběr papíru získá škola peníze, ze kterých se financují výukové programy pro žáky.

SBĚR KAŠTANŮ A ŽALUDŮ probíhá každé pondělí a čtvrtek od 7.20 do 7.30. Kaštany za 3 Kč/kg a žaludy za 4 Kč/kg.

 

VÝSTAVA LOUTEK

Dne 10. října jsme navštívili Husův sbor, kde nás Kašpárek provedl výstavou loutek. Moc se nám mezi pohádkovými postavičkami líbilo.

 

 

 

S Karkulkou do knihovny- další den s pohádkou

8. a 9. října jsme prožívali další den projektového vyučování. S Karkulkou jsme rozplétali bludiště v lese, zpívali, hráli loutkové divadlo, napravovali popletenou pohádku. V knihovně jsme pak také tu "správnou" pohádku našli a společně jsme si ji přečetli.

 

 

Jsem školák

4. října jsme skupinovým vyučováním ukončili první velkou kapitolu prvouky "Jsem školák"

  

 

27. 9. Den pro zdraví - deváťáci pro nás připravili tajemný a napínavý POHÁDKOVÝ LES

 

25. 9. Návštěva hasičské zbrojnice v Českém Dubě

19. 9. Matematika nás baví - stavíme prostorové stavby z kostek

 

11. 9. Třídní schůzky v 16 hodin

10. 9. O perníkové chaloupce - projektové vyučování

 

 

6. 9. Pohádka O veliké řepě - hrajeme divadlo

 

 

 

Naše první svačiny ve škole

 

Třída I.B

 

 

Vítám všechny nové žáčky a jejich rodiče.

V pondělí 3. září v 8 hodin se setkáme na radnici, kde děti slavnostně vstoupí do školního roku. Pak se společně odebereme do školy. Tady děti čeká přípravená třída s prvním úkolem :-) a asi hodinu si budeme povídat. Školní tašku děti budou potřebovat až v úterý. V prvním týdnu se prvňáčci budou učit pouze první 3 hodiny.

 

Těším se s Vámi na viděnou Jana Pechancová