archiv 2013/14

CO NÁS ČEKÁ a co prožíváme...

pátek 27. 6. Vysvědčení

úterý 17. 6.  Minivýlet do Osečné - děti stihnou i oběd - kapesné s sebou.

 

Stále sbíráme...

V tomto školním roce jsme nastřádali 8 pytlů víček. Poslední sběr proběhne v pátek 20. června. Sbírka víček bude pokračovat i v příštím školním roce, tak nezapomeňte sbírat i o prázdninách. Všem ochotným dětem s II.B děkuji za spolupráci.      Jana Pechancová

 

CO JSME SPOLEČNĚ PROŽILI...

3. 6. Školní výlet na hrad Kost s interaktivním programem. S sebou: sportovní oblečení, pláštěnku (program bude probíhat i venku), svačinu, malé kapesné. Předpokládaný příjezd asi 13.30 hodin. Dětem jsem připomínala odhlášení obědu na úterý... :)

Léto?... konečně!

Příroda kolem nás i prvouka nás pomalinku vede k létu, které máme tak rádi. Připomínáme si všechna období i jejich měsíce. Učíme se o životě na louce i zahrádce. Dokázali jsme si projít všemi stádii vývoje běláska. Takto vajíčka, housenku, kuklu i dospělého motýla vyrobila Kája a Terezka.

 

Besídka II.B

V úterý 27. 5. jsme byli moc rádi, že se vše vydařilo. Naši školní besídku jsme věnovali všem našim blízkým - maminkám, tatínkům, babičkám i dědečkům. 

 

Naše pozvánky...                              Jede, jede vláček, je to kolejáček...

 

Tak se učí tvrdé Y....                                                             Smolíček a jeskyňky....

 

Děda dřímá na židli...                                                            Tam, kde žijí divočiny...

Stále slavíme...

Milí rodiče, 

blíží se konec školního roku, a tak Vám chci připomenout placení za sešity, čtvrtky, barevné a kopírovací papíry do 3. třídy 150 Kč. Za pracovní sešity:1x ČJ, 1x vyjmenovaná slova, 2x písanka, 2x MA, 1x PRV, 1x  AJ s CD - 500 Kč. Pokud jste již tak neučinili, prosím o zaplacení do konce května. Děkuji Jana Pechancová

Stále JARO...

V květnu se v prvouce stále procházíme přírodou. Připomínáme si názvy stromů, učíme se rozeznávat některé kvetoucí stromy.

Ve výtvarné výchově jsme si díky květům třešní i hezky nabaštili...

  

Navazujeme na prvouku v dubnu, kdy jsme se učili o vývoji ptáků. Povídáme si o způsobu života ptáků stálých a stěhovavých.

 

Vylíhli se...                                   Čáp Báry a Natalky...

 

Ke květnu stále patří i proměnlivé počasí.

Čarodějnická škola

Středa 30. dubna byla všemi čaroději a čarodějkami velice očekávaná. Všichni jsme se sešli v krásných oblecích vyzbrojeni hůlkou. Ta nám pomáhala začarovat kouzelný oheň, probudit tajemný lektvar, někteří z nás hůlku neodložili ani při "divotanci", to když jsme sledovali zprávy ze světa, kde ježibaba (z opery Rusalka) očarovala rusalku. Opravili jsme kouzelné zrcadlo, pak jsme z něj také věštili. Připomněli jsme si známé olympijské disciplíny: hod škrpálem na cíl, let na koštěti, čarovné vřískání. Jako správné čarodějnice a ježidědci jsme svačili pouze ropuchy zapíjené netopýřím lektvarem... (další foto ve fotogalerii)

  

2. 5. a 9. 5. Ředitelské volno.

Sběr pomerančové kůry bude probíhat pouze do konce měsíce DUBNA!

29. 4. Třídní schůzky ve 14.30 - 16.30 hodin - individuální.

23. 4. Sběr papíru: ráno  7 - 7.40, odpoledne 16 - 16.30 hodin.

22. 4. Naivní divadlo - "Janek a kouzelná fazole". S sebou: batůžek s penálem a notýskem, svačinou a pitím. Další potřebné věci máme ve škole.

17.,18. 4. Velikonoční prázdniny.

15. 4. Focení třídy.

Velikonoce

Poslední předvelikonoční dny jsme si ve škole povídali o velikonočních zvycích, vymýšleli jsme náměty na zdobení kraslic, nechali se tvarem vajíčka inspirovat.

Povídali jsme si o vejsi jako symbolu života, také jsme se lehce snažili proniknout do koloběhu života...

 

  

V českém jazyce jsme vymýšleli, co si 9 kuřátek vyprávělo v ohrádce. Také jsme si připomněli, proč k Velikonocům patří velikonoční beránek.

   

Jaro útočí... :)

 

Vyrábíme jarní věnečky...

 

Jarní příšerky Honzy Bulíře a Renatky Šámalové...      Velikonoce v Českém Dubě...

 

Velikonoční zajíček Vildy Rybáře...               Předjaří Verunky Wiesnerové...

 

Roční období - zvláště JARO

V dubnu v prvouce pokračujeme tématem Lidé a čas. Opakujeme měsíce, zařazujeme do ročních období, opakujeme též části dne a procvičujeme hodiny. Současně si povídáme o změnách v přírodě. Učíme se o užitkových zvířatech, jejich mláďatech a pojmenováváme celou jejich rodinu. Učíme se o domácích a stěhovavých ptácích. Poznáváme květiny, které rostou na jaře. 

31. 3. Tonda Obal na cestách - ekologický pořad (Den Země)

21. 3. Začíná kurz plavání - už se nemůžeme dočkat!!! :)

20. 3. Sběr papíru od 7.00 hodin

Čteme knížky

Máme rádi chvíle, kdy si otevřeme knížku a jdeme si číst...Když jsme se v druhé třídě trošku rozkoukali, pustili jsme se do čtení společné knížky a začali jsme číst Bajky Josefa Lady. Příběhy byly krátké, poučné i vtipné a nám se moc líbily. Naše druhá kniha, která nám dala trochu více "práce", byla kniha Ivony Březinové Teta to plete. Popletené pohádky jsme si pak také pokaždé i namalovali.

 

Dočítáme...                                                                 Ilustrace Šimona Růžičky...

Dnes jsme se seznámili s hrdinou naší nové knihy: Já Baryk - Františka Nepila. Knížka je to tenounká, a tak doufáme, že se nám podaří přečíst i knihu další. A aby se nám četlo o to lépe, vyrobili jsme si malé" hlídače stránky". Každý si odnesl záložku domů a zbylo i na Baryka. (Další foto ve fotogalerii.)

 

10.-14. 3. Jarní prázdniny

Mrazík (pondělí 3. 3.)

Loutková pohádka divadla Piškot se nám moc líbila. Paraša, Ančutek Bezpatka a další loutky nás pobavily a rozesmály.

  

Tělo

Stále sbíráme víčka a všem, kdo pomáhají děkujeme :)

Průběžně se nám také hodí k výuce. Tentokrát z nich ve skupinách stavíme siluety našeho těla... (Další foto ve fotogalerii.)

  

Kuba...                                   Bára...                                 Magdalenka...

Zdravé zuby

Ve čtvrtek 27. února jsme se zajímali o naše zoubky. Řekli jsme si, co už o nich víme, pak jsme zhlédli krátký film o zubech a povídali si o všem, co jim prospívá. Ze zdravého zubu jsme hravě vyrobili zub zkažený, pak jsme malovali nebo vystřihovali obrázky potravin, které zubům škodí. Luštili jsme rébusy i křížovky, nakonec jsme si i zuby správně vyčistili :) ... (další foto ve fotogalerii)

 

 

25. 2. Třídní schůzky od 14.30 do 16.30 hodin

Návštěva knihovny

V úterý 25. února jsme navštívili knihovnu. Shodli jsme se, že se nám tady moc líbilo a zase se brzy rádi vrátíme. (další foto ve fotogalerii)

 

 

Pracovní listy Vildy Rybáře a Matýska Vlacha

Moje tělo

V prvouce navazujeme na téma "Rodina a můj domov". Procvičujeme názvy částí těla, učíme se o vnitřních orgánech, rozlišujeme nemoc od úrazu. Ve čtvrtek 27. 2. nás čeká odložený projekt z první třídy "Zdravé zuby" - připomeneme si správné čištění zubů. (Další foto ve fotogalerii.)

 

Pan učitel Vopřátko opravuje sešity a je bedlivě sledován... :)

 

Jak vypadají a kde najdeme naše vnitřní orgány? (Pracujeme ve skupinách) 

 

Prohlížíme a popisujeme ruce kamaráda. V českém jazyce se zamýšlíme nad vlastní rukou.

 

Co by dokázala ruka Zuzanky Šrýtrové.....                      a Káji Zelinkové....

18. 2. Odpadá odpolední vyučování (seminář)

ZOOkrámek 

Naše možná budoucí mazlíčky jsme navštívili v pátek 14. února. Dozvěděli jsme se mnoho nového o zvířatech, která můžeme chovat doma pro radost. V krámku bylo mnoho zvířátek a bylo by tedy z čeho vybírat... :) Nejvíce nás asi zaujala krajta královská a krajta tmavá, které jsme si také mohli potěžkat a vyzkoušet si, jaké to je, když had má naši ruku za větev. Po příchodu do školy jsme si ještě o zvířatech dlouho povídali, také jsme je namalovali. 

 

 

 

Valentýn

 

SBĚR PAPÍRU

Ve středu 12.2.2014 od 7:00 do začátku vyučování vybíráme starý papír. Další sběr vyhlásíme podle počasí.

Den se sněhulákem

Únor bílý? - pole sílí - sněhuláci z toho šílí... :) Takto jsme zhodnotili celý den 12. únor, kdy jsme ve třídě prožívali další z našich projektových dnů. Tradičně jsme zpívali, tančili, plnili nejrůznější úkoly. 

 

 Hledali jsme rýmy, luštili křížovku, počítali, srovnali přeházenou básničku. Při nám tolik oblíbené pantomimě jsme stavěli každý svého sněhuláka, pak jsme mu pošeptali do ucha něco milého, co ho mělo potěšit před nadcházejícím jarem. Podařili se nám krásní  sněhuláci... 

 

Nejvíce jsme se ale zapotili při koulované. "Klidně bych si dal dnešek ještě jednou..." "Byla to sranda," znělo ještě v šatně, to když se ze sněhuláčků zase stávali kluci a holčičky 2.B. (Další foto ve fotoalbu.)

P.S. Rodičům mockrát děkuji za krásné kostýmy, děti byly na sebe náležitě pyšné a moc jim to slušelo.

 

Moje rodina

V únoru se v prvouce zamýšlíme nad tématem "Rodina a můj domov".

Prohlížíme fotografie, povídáme si a píšeme o našich nejbližších...

 

 

A píšeme o nich moc hezky:

"Jsme rodina a máme se rádi."

"Jsme rodina, která drží spolu."

"Patří k nám kocour Bobeš, babička a dědeček."

"Mám v rodině všechny ráda, moji rodinu mám nejraději."

 

Náš Valentýn... 

K rodině patří i naši mazlíčci... (Další foto ve fotoalbu.)

 

31. 1. pololetní prázdniny

30. 1. pololetní vysvědčení

Zima

V lednu v projektovém vyučování probíráme změny v přírodě, život zvířat v zimě u nás, za polárním kruhem, ptáky stálé, zvířata v zimním spánku, vypravíme se za Yettim.... (další foto ve fotoalbu)

   

 

 

 

II. B přeje všem krásný a pohodový rok 2014.

23. 12. -5. 1. Vánoční prázdniny

16.-20. 12. Vánoce jsou tady - projektové vyučování - vyrábíme betlém, učíme se koledy, čteme si vánoční zvěst, povídáme si o zvycích, které patří k Vánocům... (další foto ve fotoalbu)

18.12. Pečeme... Štědrovečerní štrúdl - potřebuješ 2 jablka

20.12. Besídka - rozdáváme dárečky, hrajeme hry - přines si hrneček, cukroví, dárek pro kamarády a 1 dárek anonymní

Každý si vyrobil betlém...

 

Koupali jsme stromeček...                              Pekli jsme štrúdl...

 

Krájení jablka.....                                                        Pouštění lodiček....... :)

 

Vánoční zvyky jsme si raději i zapsali....

 

Svícny se nám moc povedly, měli jsme z nich radost....     Ježíšku, tak už přijď!

13. 12 Vánoční turnaj ve vybíjené - 2. ročník

Andělská škola - 5. prosince

Když se andělským klíčem dostanete nebeskou branou přímo do nebe, tak vám nezbyde, než se učit s anděly...(další foto ve fotoalbu)

 

 

Barborčino zpívání

Ve středu 4. 12. jsme tradičně soutěžili ve zpěvu. Z druhého ročníku se z naší třídy umístili na druhém místě Vilda Rybář a na třetím místě Magdalenka Valešová. Blahopřejeme!

 

Přichází k nám advent...

Čtvrtek 28. a pátek 29. 11. máme projektové vyučování. Vyrábíme lampičky, moc nás to baví a jsou kouzelné...

 

28. 11. Sběr papíru - tentokrát pouze od 7.00 do 7.40 hodin.

Pohádkový listopad

Listopad jsme měli spojen s pohádkami.  Hráli jsme divadlo, kreslili i povídali si, vymýšleli, jak by příběh mohl dopadnout i jinak. 

   

 Pohádka z mechu a kapradí Kubíčka Zachariáše                                                                       Jeskyňky Honzy Vopřátka   

Také jsme napsali další knihu - tentokrát o Smolíčkovi. (další foto ve fotoalbu)

 

 

 

Bramborové království 

V Bramborovém království žil bramborový král.... Těmito slovy začínal náš projekt  v pátek 22. 11. Od pohádek a fantazírování jsme přešli ke všem předmětům, kterými se ve 2. ročníku zabýváme. V encyklopedii jsme hledali nové informace, které jsme zapsali do myšlenkové mapy. Velký úspěch měla pantomima - práce sedláka, coby pěstitele brambor a pak jeho milé selky, která připravila z bramborové úrody výtečné bramboráky. Brambory nám posloužilly i jako razítka, a tak princové i princezny se mohli chlubit překrásnými róbami. Projekt se nám natolik líbil, že jsme v něm poračovali i v pondělí 25. 11.

(další foto ve fotoalbu) 

 

 

 

14. 11. Ve skupinových činnostech jsem zopakovali vše, co víme o ovoci a zelenině. Umíme je poznat a zařadit do správných podskupin, známe zemědělské plodiny a výrobky, které se z nich vyrábějí. (další foto ve fotoalbu)

 

 

  

Máme šampiona

Ve dnech 11. - 17. 11. 2013 v Centru Babylon probíhala soutěž World Championship WADF Babylon - Latinofestival &Urban Street Dance - MS, ME a Světový pohár.  Mezi mnohými zúčastněnými byl i náš Víťa Vondruška, který přivezl 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Máme velikou radost a Víťo, gratulujeme, jsi borec!

 Proletět duhou

Dne 6. 11. jsme se vydali do Liberce na divadelní představení Naivního divadla. Příběh dvou myšek a jejich kamarádů se jmenoval Proletět duhou. Pokračování jako z pohádky jsme zažili cestou domů, kdy nad krajinou jsme mohli vidět všechny barvy duhy tak, jak jsme se je učili seřadit v divadle.                       Čistotná Opice Žužlá Zralou Mandarinu - Šišatou - Flekatou... :)

 

5. 11. Individuální třídní schůzky 14,30 - 16,30 hodin

28,10. Státní svátek, 29.-30.10. podzimní prázdniny, 31.10.-1.11. ředitelské volno

 

Žížalárium

Dnes jsme si povídali o půdě a o životě žížal. Založili jsme žížalárium. Jak vznikalo se podívejte v našem fotoarchivu... :)

 

Podzim

Padá listí, zlaté, rudé,

je ho plná zahrada.

A co potom padat bude,

až to listí opadá? Potom....

Přichází podzim a my ve škole prožíváme dny, kdy se kolem tohoto krásného bohatě malebného období učíme horem dolem :) Studovali jsme život vlaštovek, povídali si o tom, jak rostou houby, v atriu jsme se proletěli coby začarovaní draci. Nyní se nám konečně barví listy, a tak se učímě o stromech a všech barvách, které se dají najít na paletě podzimu. A to ještě nekončíme....

 

 

Na podzimní vítr jsme si zahráli a soutěžili, kdo dřív dofoukne do cíle... :) 

..

Vyrobili jsme si draky, kteří vypráví o podzimu i umí bezvadně počítat do 20. (další foto ve fotoalbu)

 

 

 

 

 

26. 9. Den pro zdraví - Pohádkový les, turistika. S sebou sportovní oblečení, dobré boty, pláštěnku, batůžek, svačinu, pití. Vzhledem ke špatnému počasí je možné, že se Den pro zdraví uskuteční ve škole. Každopádně opékání necháme raději na jindy :) (foto ve fotoalbu)

25.9. Se uskuteční 2. sběr papíru, Palackého ul. ráno od 7:00 a odpoledne od 16:00 do 17:00.

17. 9. Třídní schůzky od 16 hodin. Poté se uskuteční krátká schůzka se zájemci, kde se dozvíte další informace ohledně kroužku angličtiny.

11.9. Se uskuteční 1. sběr papíru v tomto školním roce, Palackého ul. ráno od 7:00 a odpoledne od 16:00 do 17:00.

Afrika - projektové vyučování

Hned první týden našeho vyučování jsme se vydali na čtyřdenní zájezd do Afriky. Prošli jsme si džunglí, savanou i pouští a učili se, která zvířata zde žijí. Písnička o krokodýlovi nás zavedla až k Nilu. Hodně jsme si toho o Africe přečetli, koukali jsme na dokumentární film, poslouchali africkou hudbu. Zahráli jsme si spoustu her, kde jsme soutěžili a luštili rébusy. Ve výtvarné výchově jsme vyráběli hada a opici, kterou jsme pak zkoušeli vycvičit. Napodobování afrických zvířat - pantomima - nám šla také velice dobře :-) (další foto ve fotoalbu)

 

2. 9. Ahoj děti, prní den se uvidíme pouze 1 vyučovací hodinu - nezapomeňte si přinést přezůvky. Tento týden se budeme učit bez odpoledního vyučování. Těším se na viděnou Jana Pechancová

Milí rodiče,

byla bych ráda, kdyby se nám společně podařilo připravit děti na nový školní rok v co nejkratší době. Proto prosím, aby si děti do konce týdne přinesly obvyklé pomůcky (cvičební úbor, ručník, polštářek, kufřík s výtvarnými pomůckami). Do kufříku, prosím, dokupte široký černý lihový fix. Také budu po dětech letos chtít, aby si zapisovaly domácí úkoly do úkolníčku - také pořiďte. Myslím si, že velké pracovní sešity do ČJ, MA, PRV by snad ani děti nemusely mít obalené. Mají pevnější desky a navíc dětem většinou obaly padají. Určitě bych ale byla ráda, kdybyste dětem obalili notýsek a ostatní sešity (7 obalů na sešit A5+ 1 obal na sešit A4). Děkuji Jana Pechancová