archiv 2014/2015

 

Velikonoce

V úterý 31. března  začaly ve 4. B přípravy na přicházející Velikonoce. O odpoledním vyučování nás navštívil pan Stanislav Malý, který dětem trpělivě vysvětloval princip pletení pomlázky. Nejprve se to dětem zdálo příliš složité, ale po chvíli usilovné práce se přeci jenom některým žákům podařilo pomlázku dokončit bez pomoci.  Pomlázky jsme si nechali ve škole na další den, protože následovalo malování vajíček a samozřejmě jemný výprask pro děvčata,  která  pak odměnila chlapce mašlí či vajíčkem. Děkujeme panu S. Malému za ochotu a těšíme se na další spolupráci.

Třídní schůzky se konají dne 24.3.2015 od 15.30 hod. v učebně IV.B. Těším se na Vás.

 

VÝPRAVA ZA KARLEM IV

Po probrání dalšího učebního celku jsme si udělali tradiční zopakování učiva projektem "Lucemburkové". Věnovali jsme se především Karlu IV. a jeho čtyřem manželkám. Počítali jsme, malovali, stříhali, četli i vypisovali nejdůležitější informace z textu. Doufám, že alespoň část zpracovaných  údajů zůstane uložena v hlavách žáků, aby z nich mohli čerpat i v následujících letech školní docházky.

 

PÁTEK S PETREM ŠOLCEM

Dne 13. 2. 2015 jsme prožili zábavný a pohodový den s Mgr. Petrem Šolcem. Celé dopoledne jsme pracovali v kruhu, vzájemně se poznávali, hráli scénky a přemýšleli o kamarádství.  Petr byl u nás kvůli tomu, abychom se měli všichni rádi. A doufáme, že to zabralo. U všech her jsme se pořádně zasmáli.  Bylo to prostě SUPER a věříme, že nám tato pohodová atmosféra vydrží do konce školního roku.
                                                                                                                                                                                                   ŽÁCI 4.B   

 

PŘEMYSLOVCI VE 4. B

 

Poslední lednový týden proběhly ve 4. ročnících projektové dny „Vláda nejvýznamnějších Přemyslovců“. Žáci pracovali ve skupinách, vyhledávali důležité události a informace ze života jednotlivých panovníků, které využili ke zpracování informačních plakátů. Poté své práce prezentovali ostatním spolužákům. Věnovali jsme se také románským stavbám, kreslili baziliky, rotundy a první středověké hrady. Na konci vyučování si žáci zahráli na rytíře a zakončili tak první pololetí tohoto školního roku.

 

Co nás čeká: 12.1.2015 Vlastivěda - D písemná pr.

                       13.1.2015 Matematika - písemná pr.

                       14.1.2015 Český jazyk - písemná pr.

                       15.1.2015 Vlastivěda Z - písemná pr.

 

Naivní divadlo Liberec

Dne 7. ledna se naše třída vypravila do Naivního divadla v Liberci. Po příchodu nás čekalo malé překvapení, poprvé jsme totiž zhlédli představení v malém sálku v 1. patře divadla, kam jsme se dostali po prolezení tunelem. Pohádka o Raškovi mohla začít. Byli jsme svědky napínavého příběhu lyžaře Jiřího, který chtěl získat olympijskou medaili. V závěru představení se mu to skutečně podařilo a my jsme se spokojeni vydali na zpáteční cestu.

Dne 16. 12. 2014 se koná individuální třídní schůzka  od 14.30 - 17.00 hod. Těším se na Vás.

Vánoce ve 4.B

Poslední školní den v roce 2014 nás čekalo tvoření přáníček, popíjení čajíčků a mlsání cukroví, které nám maminky připravily. Všichni se však těšili na rozdávání a především rozbalování dárečků. Pod stromečkem se jich shromáždila pěkná kupa. Mezi "školní" dárky patřil např. glóbus, 4x hra BrainBox, zeměpisné atlasy, přírodovědné atlasy a jiné pomůcky do výuky. Po rozbalení všech dárků jsme je vyzkoušeli v praxi a poté nás čekal už jenom úklid třídy. A hurá na vánoční prázdniny.... 

DEN S ČERTEM VE 4.B

V pátek  5. prosince se naše třída změnila v bandu neposedných čertíků. Hned ráno jsme se navzájem seznámili se svými čertíky, které jsme měli za domácí úkol namalovat a následně i popsat. Někteří žáci si s úkolem dali opravdu velkou práci a vznikly tak krásné práce. Poté následovalo tvoření postaviček Mikulášů.  Dověděli jsme se i něco málo o jeho historii a pak už netrpělivě vyčkávali jeho příchod. Děvčata byla Mikulášem  pochválena a chlapci naopak pokáráni. Nakonec jsme přednesli básničku a dostali i sladkou odměnu. Další hodinu jsme se odebrali do haly, kde jsme se řádně unavili a poslední část pátečního dopoledne patřila módní přehlídce a sladké svačince, kterou pro nás připravila paní Kostelecká. Moc děkujeme. Pochvala patří i všem rodičům, kteří svým dětem pomohli s přípravou kostýmů. 

DEN S KNIHOU

Koncem listopadu se naše třída vypravila na tradiční návštěvu místní  knihovny. Paní Tvrzníková si pro nás připravila pestrý program a tak děti soutěžily, skládaly básničky, přiřazovaly texty k obrázkům a zbyl i čas na čtení knih s vánoční tematikou a jejich následné představování ostatním spolužákům.

Dětem se v knihovně líbilo a já děkuji za umožnění návštěvy.

 

 

DNE 3. 11. 2014 NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC - Přísloví aneb pečení holubi (Žáci si přinesou školní tašku, vracíme se během 4. vyučovací hodiny, konec výuky jako obvykle ve 12.10hod.)

 

 HALLOWEEN VE 4.B (24. 10. 2014)

V pátek v naší třídě proběhlo malé seznámení se s kořeny svátku Halloween. Skládali jsme, stříhali jsme, lepili a nakonec se z  poskládaného textu dozvěděli, že tento svátek má své kořeny již v keltské kultuře. Poté se žáci věnovali výrobě  duchů, kteří budou v následujících týdnech dozorovat ukázněnost dětí na chodbě. Hned poté se žáci pustili do dalšího úkolu - kreslení a stříhání netopýrů. Po sedavé a pečlivé práci nadešel čas na řádné proběhnutí se. V hale jsme si zahráli na upíry a i přes velkou snahu utéci jim, se to žákům nepodařilo a zakousnuti byli úplně všichni. Nakonec si děti zahrály oblíbenou upíří vybíjenou. Poslední hodinu jsme se vypravili na hřbitov, abychom zapálili svíčky svým blízkým a uvědomili si smrtelnost každé živé bytosti. Den nám uběhl jako voda a já doufám, že se všem líbil. Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům za výrobu kostýmů a již nyní se těším na další netradiční den v naší třídě.

 

POZOR ZMĚNA ROZVRHU OD 6. 10. 2014 

 

PRAVĚK VE IV.B   

(30.9.2014)

Dnes se celá naše třída přeměnila v tlupu pravěkých lidí. Hned v začátku naší výpravy nás čekala zašifrovaná zpráva, kterou úspěšně vyřešily všechny skupiny. Poté jsme pomocí symbolů a jednoduchých maleb předávali vzkazy svým spolužákům, malovali jsme zbraně používané v pravěku, vyzkoušeli jsme si bojové pokřiky a předváděli ve skupinkách vylosované úkoly. V další části dopoledne se z nás stali sochaři snažící se o výrobu sošek Venuší, přívěsků a příbytků za použití klacků, kůží a dokonce kostí. Po obědě den pokračoval výtvarným uměním. Vznikla nám tak krásná pravěká tlupa zdobící naši třídu. Doufám, že si to děti náležitě užily a já děkuji všem rodičům za spolupráci  a krásné kostýmy.  

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

NÁVŠTĚVA PODJEŠTĚDSKÉHO MUZEA

Dne 25. 9. 2014 jsme se vypravili do Podještědského muzea na malou výpravu za historií našeho městečka.

Hned na začátku prohlídky byla naše třída rozdělena do dvou soutěžních týmů. Děti  se během prohlídky seznamovaly s významnými osobnostmi, hádaly k čemu se používaly vystavované předměty a zároveň se dovídaly mnoho zajímavostí. Po celou dobu vedla s malým náskokem děvčata, ale v závěru chlapci zabodovali a soutěž dopadla nerozhodně. Tato netradiční prohlídka se nám velice líbila a děkujeme průvodci M. Hessovi.

 ____________________________________________________________________________________________________ 

POZOR VŠEM!!!

První sběr papíru v tomto školním roce se uskuteční dne 22. 9. a 24. 9. 2014 od 7.00hod na obvyklém místě za školní jídelnou. Všem účastníkům děkuji.

 

Dne 25. 9. navštívíme Podještědské muzeum, prosím o symbolické vstupné 10,-Kč. Děkuji  

První třídní schůzky se konají dne 16. 9. 2014 od 16.00hod. v učebně 4.B

                                                                                        

Předpokládané termíny třídních schůzek v průběhu školního roku 2014/2015 - 16.9.2014

                                                                                                                             16.12.2014

                                                                                                                              24.3.2015

                                                                                                                              12.5.2015

__________________________________________________________________________________________________________________________

DEN PRO ZDRAVÍ

DNES JSME SE VYPRAVILI TURISTIKOVAT PODZIMNÍ KRAJINOU. PO CELOU DOBU NÁS PROVÁZELO SLUNÍČKO A DOBRÁ NÁLADA.

CESTOU JSME NASBÍRALI MNOHO HUB, DISKUTOVALI A DOVĚDĚLI SE I NĚCO NOVÉHO O MÍSTU NAZVANÉM " U KŘÍŽKU". POTÉ NÁS ČEKALO OPÉKÁNÍ BUŘTÍKŮ A ZPÁTEČNÍ CESTA DO ŠKOLY. DOUFÁM, ŽE SI VŠICHNI TENTO VÝLET UŽILI.

__________________________________________________________________________________________________________________________

VÝSTAVA LOUTEK V PODJEŠTĚDSKÉM MUZEU

 

DNE 17. 9. JSME NAVŠTÍVILI VÝSTAVU LOUTEK V PODJEŠTĚDSKÉM MUZEU. MOC SE NÁM VÝSTAVKA LÍBILA, A TAK JSME SI DOMLUVILI JEŠTĚ JEDNU NÁVŠTĚVU MUZEA NA ČTVRTEK 25. 9. 2014. TENTOKRÁT TO BUDEME MÍT I S ODBORNÝM VÝKLADEM. UŽ SE MOC TĚŠÍME!!!

 

 

      _________________________________________________________________________________________________________________________                                                                                                                  

První školní týden ve  4.B

První týden nám uběhl jako voda. Dva dny jsme pracovali na projektu Ježek západní. Zabývali jsme se způsobem jeho života. Dověděli jsme se, jak ježek přezimuje, čím se živí a zjišťovali kolik má bodlin.

Přitom na nás čekalo plno záludných příkladů z matematiky, stříhání i lepení skládanek a nakonec jsme si ježka namalovali. Někteří žáci si vypracovali krátký referát o zajímavostech z jeho života, a tak získali první jedničky. Chválím všechny žáky, že se po prázdninách s chutí pustili do nové práce.

 

             ___________________________________________________________________________________________________________________________                                                                                                                                                         

Zdravím své čtvrťáčky,

prázdniny pomalu končí a já se těším, až se opět uvidíme.  Začínáme 1. září jednou vyučovací hodinou. V úterý budou 4 vyučovací hodiny a od středy nás čeká učení dle rozvrhu.

Pomalu si chystejte i  vše potřebné do kufříku, na tělesnou výchovu i do penálu, pomůcky na rýsování a samozřejmě bačkory. Pro ty co zapomněli, jaké pomůcky je třeba doplnit, nabízím malou nápovědu.

                                                                                                                   Ahoj v pondělí!!!!

 

Na Vv  si připrav:  UBRUS NEBO IGELIT NA LAVICI, VODOVÉ  A TEMPEROVÉ BARVY, VOSKOVKY, NŮŽKY, LEPIDLO V TYČINCE, KELÍMEK NA VODU, FIXY, MODELÍNU, SUCHÉ KŘÍDY, SILNÝ ČERNÝ FIX, PALETU NA MÍCHÁNÍ BAREV, TRIČKO NEBO ZÁSTĚRKU

Na Tv si připrav: MÍČEK, ŠVIHADLO PŘIMĚŘENÉ DÉLKY, CVIČKY A POHODLNÉ OBLEČENÍ

Do penálu připrav: DVĚ OŘEZANÉ TUŽKY, PERO, GUMU, KRÁTKÉ PRAVÍTKO, OŘEZÁVÁTKO A PASTELKY

DÁLE BUDEME POTŘEBOVAT 2 PRAVÍTKA  S RYSKOU, FUNKČNÍ KRUŽÍTKO, TVRDOU TUŽKU NA RÝSOVÁNÍ NEBO PENTILKU.

DO LAVICE SI PŘINES STÍRATELNOU TABULKU A FIX, NEZAPOMEŇ NA OBALY VELIKOSTI A4 A A5 (cca 10ks od každého).