III. A

Třídní učitelka Mgr. Kateřina Řídká

ROZVRH HODIN - školní rok 2017 / 2018

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12.15-12.55 13.00-13.40 13.45-14.25
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
pondělí HV ČJ M ČTENÍ TV
úterý ČJ M Prv AJ   VV VV
středa ČJ Prv M AJ ČTENÍ
čtvrtek ČJ TV AJ M
pátek Prv ČJ M ČTENÍ

Prvouka - Jana Yildirim

Co nás čeká?

________________________________________________________________________
Přednáška o houbách
V úterý 16. 10. nás přijel navštívit mykolog RNDr. J. Malý, který dětem ukázal fotografie známých, ale i méně známých hub. Dozvěděli jsme se různé zajímavosti o houbách a hlavně o tom, jakými houbami se můžeme otrávit a co dělat, kdyby k otravě došlo. Děti si mohly koupit kalendář či pexeso s námětem hub.
Pohádkový park:
Ve čtvrtek 27. 9. si pro nás žáci devátých ročníků připravili dopoledne plné úkolů, soutěží a odměn. Tentokrát nastupovaly dvoučlenné hlídky, které plnily nejrůznější úkoly. Na každém stanovišti mohly děti potkat různé pohádkové postavy - želvy Ninja, andílky, piráty, vojáky, fotbalisty ... , a ti měli pro děti nelehké úkoly. Za nasbíraná razítka si pak mohly děti vybrat drobné odměny. Potom jsme šli na asfaltové hřiště, kde jsme sportovali a hráli hry. Dopoledne uteklo jako voda a myslím si, že bylo opravdu povedené.
Středa 19. září: Program Agrese
Ve středu k nám dorazili lektoři společnosti Maják, která na naší škole realizuje preventivní programy. My jsme měli program zaměřený na uvědomování si svých pocitů, svého chování a na respektování lidí kolem mě. Učili jsme se rozpoznávat, co je legrace a co již ubližování. Aktivity byly zaměřené na  vzájemnou spolupráci a utužování pozitivních vztahů mezi dětmi ve třídě.

Pátek 7. září Turistika:
Začala škola a žáčkům nastala spousta povinností, takže jsme se za hezkého počasí vydali poznávat krásy našeho okolí. Jinak by nám z toho všeho" šla hlava kolem".

Pomůcky:
VV - vodovky, tempery, štětce - alespoň tři velikosti, olejové pastely, černý fix, kelímek na vodu, hadřík, ubrus na lavici,lepidlo, modelína a staré tričko či zástěra na převlečení. voskovky - vše v kufříku. Opět stačí pomůcky pouze doplnit, protože hodně věcí je funkčních.
TV: tepláky, tričko, mikina,sportovní obuv, malý míček, švihadlo - vše v látkovém sáčku.
Překontrolujte velikost švihadla, někdo už měl dost krátké.
Penál: pero,obyčejná tužka, rýsovací tužka, pastelky, nůžky, guma.
Dále budou děti opět potřebovat fix na stírací tabulku, přezůvky, ručník do třídy, dvě pravítka - z toho jeden trojúhelník s ryskou a také knížku Z deníku kocoura Modroočka - J. Koláře.
Postupně bude potřeba obalit sešity, pracovní sešity a učebnice.
Podrobnosti probereme na třídní schůzce.

.....................................................................................................................................................................................................................................