III. A

Třídní učitelka Mgr. Kateřina Řídká

ROZVRH HODIN - školní rok 2017 / 2018

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12.15-12.55 13.00-13.40 13.45-14.25
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
pondělí HV ČJ M ČTENÍ TV
úterý ČJ M Prv AJ   VV VV
středa ČJ Prv M AJ ČTENÍ
čtvrtek ČJ TV AJ M
pátek Prv ČJ M ČTENÍ

Prvouka - Jana Yildirim

Co nás čeká?

Vánoční prázdniny

3. - 4. 1. 2019 Ředitelské volno

Nástup do školy v pondělí 7. 1. 2019.

________________________________________________________________________

Veselé Vánoce a vše nej do nového roku 2019!
Děkujeme za vše, co pro nás děláte a jakou péči nám dáváte.
Vánoční besídka s nadílkou: Ve středu 19. 12. jsme měli vánoční besídku s nadílkou. Tento rok jsme ji měli ojediněle již ve středu, protože ve čtvrtek jsme měli zkoušku na Vánoční show a v pátek nás čekala první lekce plavání. Nejprve jsme se věnovali výrobě vánočních přání pro naše nejbližší. Po celé dopoledne jsme si vychutnávali čaj a výborné cukroví, které si děti přinesly. Po tom všem vyrábění a hodování už  konečně nastala nadílka dárečků z tomboly a také dárků, které mohly být pod stromečkem díky našim rodičům. Tímto bych chtěla moc poděkovat paní
V. Pruknarové, B. Zikmundové, H. Kučerové, L. Fantové, E. Bulířové, dále také rodičům Kováčovým,  Červovým, Pavlům, Honzejkovým, Lacinovým, Havelkovým, Brožovým za příspěvek na vánoční nadílku. Myslím si, že děti měly z dárečků velkou radost a hned si je také všechny vyzkoušely.

Další foto ZDE:

Program Já a internet: Tento program vedla lektorka společnosti Maják Ing. Petra Radová a snažila se dětem vysvětlit možná nebezpečí pohybu na internetu, zejména pak kontakt s cizími lidmi, kteří mohou mít falešný profil a vydávat se za vrstevníka, který hledá nové kamarády. Program byl velice zajímavý a poukazoval na důležitost komunikace mezi lidmi jako takové, vedl děti k porozumění rozdílu mezi reálným a virtuálním světem.
Školou chodil Mikuláš se svou družinou:
Markétina dopravní výchova: v pátek 30. 11. jsme celé dopoledne věnovali bezpečnosti, přijeli k nám čtyři lektoři, kteří nám postupně předávali poznatky a zkušenosti, které se týkaly zejména bezpečnosti chodce, cyklisty, spolujezdce  v autě a také poznatky o poskytování první pomoci. Mohli jsme si vyzkoušet, jak obtížné je dávat masáž srdce a umělé dýchání, dále jsme přidávali odrazky a další vybavení k jízdnímu kolu a vyzkoušeli jsme si, jak máme být správně upevněni v autosedačce. Celý program byl velmi poučný a doufejme, že nabité vědomosti a zkušenosti se nám
budou  hodit. Další foto zde:

Sv. Martin - 11. listopadu jsme si připomněli příběh o sv. Martinovi, malovali jsme Martina a jeho koně, skládali jsme pranostiky, vztahující se k ke dni 11. listopadu a také jsme o Martinovi zpívali.

Přednáška o houbách
V úterý 16. 10. nás přijel navštívit mykolog RNDr. J. Malý, který dětem ukázal fotografie známých, ale i méně známých hub. Dozvěděli jsme se různé zajímavosti o houbách a hlavně o tom, jakými houbami se můžeme otrávit a co dělat, kdyby k otravě došlo. Děti si mohly koupit kalendář či pexeso s námětem hub.
Pohádkový park:
Ve čtvrtek 27. 9. si pro nás žáci devátých ročníků připravili dopoledne plné úkolů, soutěží a odměn. Tentokrát nastupovaly dvoučlenné hlídky, které plnily nejrůznější úkoly. Na každém stanovišti mohly děti potkat různé pohádkové postavy - želvy Ninja, andílky, piráty, vojáky, fotbalisty ... , a ti měli pro děti nelehké úkoly. Za nasbíraná razítka si pak mohly děti vybrat drobné odměny. Potom jsme šli na asfaltové hřiště, kde jsme sportovali a hráli hry. Dopoledne uteklo jako voda a myslím si, že bylo opravdu povedené.
Středa 19. září: Program Agrese
Ve středu k nám dorazili lektoři společnosti Maják, která na naší škole realizuje preventivní programy. My jsme měli program zaměřený na uvědomování si svých pocitů, svého chování a na respektování lidí kolem mě. Učili jsme se rozpoznávat, co je legrace a co již ubližování. Aktivity byly zaměřené na  vzájemnou spolupráci a utužování pozitivních vztahů mezi dětmi ve třídě.

Pátek 7. září Turistika:
Začala škola a žáčkům nastala spousta povinností, takže jsme se za hezkého počasí vydali poznávat krásy našeho okolí. Jinak by nám z toho všeho" šla hlava kolem".

Pomůcky:
VV - vodovky, tempery, štětce - alespoň tři velikosti, olejové pastely, černý fix, kelímek na vodu, hadřík, ubrus na lavici,lepidlo, modelína a staré tričko či zástěra na převlečení. voskovky - vše v kufříku. Opět stačí pomůcky pouze doplnit, protože hodně věcí je funkčních.
TV: tepláky, tričko, mikina,sportovní obuv, malý míček, švihadlo - vše v látkovém sáčku.
Překontrolujte velikost švihadla, někdo už měl dost krátké.
Penál: pero,obyčejná tužka, rýsovací tužka, pastelky, nůžky, guma.
Dále budou děti opět potřebovat fix na stírací tabulku, přezůvky, ručník do třídy, dvě pravítka - z toho jeden trojúhelník s ryskou a také knížku Z deníku kocoura Modroočka - J. Koláře.
Postupně bude potřeba obalit sešity, pracovní sešity a učebnice.
Podrobnosti probereme na třídní schůzce.

.....................................................................................................................................................................................................................................