archiv 2011/12

 II. B

Třídní učitelka: Mgr. Helena Knoblochová                                   FOTOALBUM NAŠÍ TŘÍDY

 

 

1

7.40-8.25

 

2

8.35-9.20

3

9.35-10.20

4

10.30-11.15

5

6

12.30

7

14.00

8

Pondělí

Čj Tv M Čt        

Úterý

M Čj Pr Čt   Vv Vv  

Středa

Čj Tv M Čt        

Čtvrtek

Čj M Pr Čt        

Pátek

M Čj Pr Hv        

Důležitá telefonní čísla:

ZŠ Český Dub + školní družina:   48 5147 052 begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 052      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 052 begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 052      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting

Školní jídelna: 48 5147 091 begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 091      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 091 begin_of_the_skype_highlighting              48 5147 091      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting

LISTOPAD

Od 7.11. 2011 má třída novou paní učitelku Helenu Knoblochovou. Paní učitelce Petře Jírové  přejeme krásné a hlavně zdravé miminko.

15.11. 2011 od 16.00 hodin se koná třídní schůzka SRPDŠ. Pokud Vám čas schůzky nevyhovuje, domluvte se telefonicky na jiném termínu.Těším se na Vás!

18.11. - ředitelské volno.

Vytvořila jsem  fotoalbum naší třídy - odkaz viz výše nad rozvrhem hodin. Podívejte se, jak se máme ve třídě, co děláme, co je nového….

Celoroční soutěž se sovičkou Rozárkou. Děti bude celý rok provázet sovička Rozárka, která jim bude připravovat různé úkoly. Za splění úkolu budou děti sbírat peříčka. Rozárka  nám nosí soví poštou  dopisy. V dopisech se dozvídáme, co nás v týdnu čeká nového, co se naučíme, co budeme tvořit atd.

PROSINEC 

V prvním prosincovém týdnu jsme přivítali ADVENT. Hned ráno jsme zapálili 1. svíčku na adventním věnci. O přestávkách nám hraje líbezná vánoční hudba, kterou donesl Vojta Třešňák. Společně jsme vytvořili kouzelnou výzdobu oken naší školy i třídy. Díky paní Novákové máme ve třídě krásný živý stromeček. Děti ho s velikým nadšením ozdobily a hezky nám ve třídě voní. A kromě této živé borovičky máme ve třídě ještě velký adventní smrček - papírový. Ten děti společnou prací krásně natřely a ozdobily. Je na něm přesně 14  krabiček. Jsou to krabičky kouzelné. Každý den se v jedné z nich objeví malé překvapení právě pro jednoho žáčka ze třídy:-)

V pátek 2.12. 2011 se konala tradiční pěvecká soutěž “Barborčino zpívání”.  Před velikým publikem téměř 70 diváků zazpívalo z naší třídy celkem 9 odvážných zpěváků. Na 1. místě se umístili dva zpěváci, každý s jinou písničkou - Anička Vondrušková a Jindra Rybář. Na 2. místě skončilo duo Verunka Rybářová a Anička Řídká. A 3. místo vybojoval Vojta Třešňák.

 

V pondělí 5. 12. 2011 k nám do třídy zavítal Mikuláš s andělemčerty. To bylo pozdvižení! Někdo se schovával pod stůl, jiní se chtěli schovat u paní učitelky, někdo to oplakal, někdo se klepal,….ale nakonec vše dobře dopadlo a čerti si nikoho do pekla neodnesli:-) Pár hříšníků Mikuláš pokáral, tak svorně přislíbili, že se do roka polepší. Ale mnohem více Mikuláš děti chválil než káral. Na každém z nás se najde určitě spousta vlastností, které je třeba pochválit. Společně jsme zazpívali písničku Bílý vánoční slon, která se moc líbila i čertům. Andílek za to dětem nadělil  něco dobrého na zub, jak bývá zvykem. Děkujeme Mikuláši za Vaši návštěvu a za rok zase nashledanou.

7.12.2011 - stávka. Provoz celé školy  až od 9.00 hod.

6.12.2011 - Jaké je to v andělské škole? To jsme poznali v naší třídě 2.B. Kouzelné klíčky nám odemkly nebeskou bránu a my jsme zažili spoustu legrace. Trochu jsme se učili, trochu soutěžili, přednášeli, tvořili a malovali. Zjistili jsme, že mít křídla není úplně jednoduché, ale létat bychom chtěli…A že se v nebi všechno vznáší, tak jsme okusili, jaké to je, když vám jídlo padá přímo do pusy- takovou malou svačinku snů:-) A snad jsme se i naučili, že chovat se k sobě hezky-andělsky, je prima. Tak doufejme, že nám to vydrží co nejdéle!                  Děkuji všem maminkám a tatínkům za krásné kostýmy a opravdu kouzelné klíče!!! A mamince Ivě Vondruškové za nečekanou perníkovu nadílku:-)

13.12.2011 - Všechny děti si až na malou výjimku přinesly potřebné věci, takže jsme se v úterý při odpoledním vyučování pustili do výroby vánočních svícnů. Děti se moc snažily, byly u práce moc hodné, vzájemně si i pomáhaly, půjčovaly svíčky nebo přízdoby. Ve třídě byl správný pracovní nepořádek, ale to musí být….K práci jsme si pouštěli vánoční koledy, třídou vonělo jehličí z větviček, děti zpívaly….byla u toho bezva nálada. Ve fotoalbu máme vše vyfoceno, můžete nahlédnout….Dřevěné podklady ke svícnům, šišky a větvičky zajistili rodiče Jindy Rybáře, za to jim moc děkujeme. Jakékoli sponzorské dary jsou opravdu velkým potěšením.

Původně jsem ještě chtěla s dětmi péct a zdobit vánoční perníčky. Ale vzhledem k tomu, že jsme v učivu mírně pozadu, nemůžeme si dovolit další dny zmeškat. Slibuji, že se do kuchyňky určitě dostaneme a něco chutného si brzy připravíme.

14. 12. 2011 - koncert pěveckého souboru Skřivánek - 4. vyučovací hodinu.

16. 12. 2011 - V pátek jsme měli ve třídě předvánoční skupinovou výuku. Každý měl svůj podíl na společném výsledku. Dozvěděli jsme se něco nového o  zvycích, které se v dřívějších dobách dodržovaly v čase adventním. Holky si zkusily hodit bačkorou, povídali jsme si o Barboře, Mikuláši, o Luckách,….také  víme, proč si lidé schovávali polínka a na Štědrý den s nimi topili a mnoho dalších zapomenutých tradic. Každá skupinka si pak vyrobila betlém z papíru.

20. 12. 2011 - Vánoční třídní besídka. Nechybělo cukroví, čajík, koledy, hry, prskavky a především dárečky pod stromečkem. Vzájemně jsme se obdarovali, udělali si radost. Krom jiných drobných dárečků děti dostaly záložky do knížek. Díky nim jsme podpořili život jednoho malého černouška z Afriky….

21. - 22. 12. Ředitelské volno

23. 12. 2011 - 2. 1. 2012 Vánoční prázdniny

3.1. 2012 - začíná vyučování v novém roce. Je to úterý!

Všem přeji krásné Vánoce. Dětem sníh, sluníčko a hlavně zdraví! Rodičům pohodu, klid a radost z Vašich dětiček….

6.1. 2012 - Tři králové . Tento den jsme si s dětmi povídali o třech králích, kteří se šli poklonit narozenému Ježíškovi do Betléma a přinesli mu dary. Podívali jsme se na tříkrálový díl pohádky Chaloupka na vršku a potom jsme vyplňovali pracovní list s úkoly o Baltazarovi, Melicharovi a Kašparovi. Celý den jsme tedy prožili v duchu Třech králů a vyrobili jsme krásné obrázky s nimi. Podívejte se do našeho fotoalba….

19.1. 2012 - krmení zvířátek v lese. Téměř všechny děti chválím za donesené dobrůtky pro zvířátka. Sešlo se nám toho tolik, že se to málem do krmelce nevešlo:-) Poznávali jsme také stopy lesní zvěře ve sněhu a nakonec jsme si užili sněhovou nadílku a postavili krásné obří sněhuláky.

20. 1. 2012 - představení Labutí jezírko v Naivním divadle v Liberci.  Představení se nám moc líbilo, nejvíc asi skřítek Haťapa.

30.1. 2012 - Vysvědčení za naše půlroční snažení! A holky z obou tříd vyhrály nanuky, protože v převlékání na tělocvik byly rychlejší nežli kluci. To bylo radosti!

V druhém pololetí opět pokračujeme v projektu Hlemýžď - osobnostní a sociální výchova.

Celý únor jsme se v prvouce učili o lidském těle. Jedna z mnoha aktivit k tomuto tématu bylo vytvoření lidského těla s popisem jeho částí. Pracovali jsme ve skupinkách. Jak se nám práce dařila, to se můžete podívat v našem fotoalbu.

10. 2. 2012 - představení Nebojsa v kině Český Dub. Hraná pohádka o princi Nebojsovi. Dětem se představení velice líbilo.

21.  2. 2012 - projekt Perníková chaloupka. Celý den žáci plnili úkoly, které nějakým způsobem souvisely s pohádkou Perníková chaloupka. Děti vytvořily pracovní týmy, ve kterých se učily spolupracovat. Některé úlohy však plnil každý sám za sebe. Za splněné úkoly děti dostávaly barevné papírové perníčky. Ačkoli jsme si hráli, přesto jsme si zopakovali český jazyk, matematiku i prvouku. Měli jsme i sportovní úkol přeskákat přes potok po kamenech. Pak jsme si zatančili na diskotéce a zvolili jsme hlasováním Miss Ježibabu a  Ježidědka. Po malé pauze na oběd jsme se vrátili zpátky do pohádky a náš celodenní projekt jsme zakončili pečením a zdobením opravdových perníčků. Výlet k Ježibabě se nám líbil a ani jsme se nebáliJ Děkuji mamince Kačce Rybářové za sníh na perníčky.

    

V březnu se  uskutečnila beseda o zdraví s MUDr. Martínkem. Děti pozorně poslouchaly, aktivně se zapojily do diskuze a měly pro pana doktora spoustu dotazů. Po zajímavé besedě jsme ve třídách připravili zdravé svačinky. Pomazánka z červené řepy všem moc chutnala. Když už jsme měli den plný zdraví, nesměl nám chybět pohyb. Počasí nám přálo, tak jsme si dali rozcvičku přímo na čerstvém vzduchu v atriu. Pak jsme ještě vytvořili ve skupinkách potravinové pyramidy, abychom si lépe zapamatovali, co je pro nás nejzdravější…..Den plný zdraví, pohody a smíchu se nám moc líbil…..

26. 3. jsme navštívili českodubskou knihovnu. Mile nás uvítala paní Tvrzníková a děti seznámila s celou knihovnou. Poté děti dostaly zajímavý pracovní list o zvířátkách a pak už měli volný čas prohlédnout si dětské oddělení. Na závěr jsme poslechli krásnou povídku a jako dárek jsme dostali záložku do knížky, kterou jsme si vlastnoručně vybarvili. Sladké rozloučení v podobě lízátka potěšilo všechny děti.

ZAČAL NÁM PLAVECKÝ KURZ.Plavat jezdíme každý pátek do bazénu ve Stráži p. R. Plavání děti velmi baví, odjíždíme vždy s krásnými zážitky….

Letošní Velikonoce jsme ve škole oslavili tak trochu netradičně. Žáci prvních a druhých ročníků a třídy II.ST spojili své síly a kreativitu. Rozdělili se do několika malých skupin a společně vytvářeli velikonoční přání, pomlázky, papírové slepičky, zajíce a zápichy do květináče, které si pak odnesli domů. V každé třídě také probíhala výuka inspirovaná Velikonocemi. Děti skládaly puzzle, vybarvovaly velikonočního zajíce podle vypočtených příkladů, skládaly texty velikonočních koled po slovech, řešily hádanky a tajenky. Připomněli jsme si, proč a kdy tento jarní svátek slavíme a jak se nazývají jednotlivé dny pašijového týdne.

V dubnu se naše třída zapojila do celorepublikového turnaje stolních her Košík plný rozumu. Je to stolní hra, ve které se zároveň učíme, co je pro nás zdravé, co bychom měli jíst a čeho se naopak v jídelníčku vyvarovat. Hra je zábavná, můžeme se tu stát obchodníky, nakupovat obchody a pak prodávat zboží. Učíme se tím i počítat, protože hrajeme s bankovkami. Zároveň si tím procvičujeme čtení. Jako v každé hře, tak i v této hodně záleží na štěstí. Někdo může vyhrát různé bonusy, někdo stojí několik kol, protože nemůže stále hodit “pětku”, jiný zase může zbankrotovat, protože si v ruletě vsadil na špatné číslo. Zkrátka je to hra plná zábavy a nám teď často krátí i přestávky….. Z obou druhých tříd postoupili do finále Anička Vondrušková, Dan Teleky, Lucka Cimrmanová, Klárka Chlupová a Adam Knébl. Do krajského kola v Liberci postupuje Anička Vondrušková, protože ve finále vyhrála. Držme jí pěsti pro štěstí!

V pondělí 23. 4.2012 proběhlo krajské kolo turnaje ve stolní hře Košík plný rozumu. Anička Vondrušková z naší třídy byla  finalistkou za druhé ročníky. Dalšími byli Jára Mach (3.třídy), Honza Debnár (4.třídy) a Honza Vodnárek (5. třídy). Oba Honzové se umístili na 2. místě ve své kategorii a vyhráli krásnou dětskou kuchařku pro zdravé stravování. Všichni finalisti obdrželi diplomy a také malou svačinku v podobě musli tyčinky a minerálky.

V úterý 24. 4. 2012 jsme ve škole oslavili Den Země. První hodinu jsme se zamysleli, čím vším lidstvo ničí přírodu, čím Zemi škodíme. Také jsme vytřídili náš třídní odpad - plasty, papíry a vše jsme odnesli do správných kontejnerů. Pak jsme šli na procházku, cestou jsme pozorovali proměny přírody na jaře, počítali jsme, kolik najdeme kytiček. Došli jsme k prameni Ida Quelle na Předměstí, kde jsme si dopřáli svačinku na čerstvém vzduchu. Svítilo nám sluníčko, tak nám moc chutnalo. Od 10 hodin jsme pak měli velice zajímavý program na Šibeničáku. Přijel pan sokolník ze Sychrova a přivezl nám ukázat 5 dravců (orel skalní, sokol stěhovavý, káně lesní, káně Harrisovo, výr velký - sova). Viděli jsme, jak ptáci létají, jak poslouchají a přilétnou na povel zpět. Dozvěděli jsme se mmoho nových informací o dravcích a na závěr jsme si pohladili Františka - tedy Výra velkého:-) Povídání i podívaná byla velmi zajímavá.

V úterý 22.5.2012 jsme si pro maminky připravili besídku. Zpívali jsme, tančili a recitovali. Potlesk jsme sklidili ohromný, tak se nám to snad povedlo. Sladkou tečkou byl výborný dort a každou maminku určitě potěšily drobné dárečky vyrobené od srdíčka…

Ve středu 23.5. jsme vyrazili na školní výlet. Hrad Kost se nám moc líbil. Čekalo nás tam spousta překvapení. Nejprve jsme si vyzkoušeli střílet z luku. Nejlepším střelcem byl Jindra, vyhrál diplom. Taky vyhrála paní učitelka H.K. a vyhrála medovinu:-) Poté jsme si prohlédli celý hrad. Po krátké pauze jsme poslechli povídání o sokolnictví s krátkou ukázkou letu dravců a na závěr nás čekalo dobrodružné a zábavné představení s piráty. U toho jsme se moc nasmáli. Když si každý koupil něco na památku v hradním obchůdku, vrátili jsme se k autobusu a jeli domů. Počasí nám vyšlo také perfektně, takže to byl moc krásný výlet a rádi na něj budeme vzpomínat.

V pondělí 28. 5. 2012 nás čeká  představení dětského divadelního spolku Pruhovaná žirafa. Zahrají nám příběh Dobrodružství na moři. Půjdeme do kina, vybíráme 10,- Kč.

V úterý 29. 5. 2012 proběhne sportovní den na stadionu. Čekají nás soutěže, hry a také fotbalový turnaj. Z naší třídy budou hrát všichni kluci, tak jim držíme pěsti! Učit se v tento den nebudeme. Děti, přijďte ve sportovním, svačinu a pití s sebou. Odpolední vyučování odpadá.

V pondělí 11. června se naše třída zapojila do Světového běhu harmonie. Běžce s pochodní jsme přivítali na českodubském “asfalťáku”. Všichni si mohli pochodeň alespoň na chvíli podržet a přát si své přání celému světu….

 

 


Více zde: https://zscdub.webnode.cz/tridy/a2-a/rok-2011-12/