VIII. A

Třídní učitelka: Mgr. Petra Blahovcová

AKTUALITY:

ZAŽILI JSME:

Máme mikiny a jen tak je nesvlékneme!

30. 1. 2018

Vánoční nocování

I letos jsme si prodloužili poslední školní den před vánočními prázdninami a přidali si společně strávenou noc. Ke školní vánoční večeři jsme si upekli klobásy. Nechyběl slavnostní džusový přípitek s proslovem. Při večerní procházce se nám podařilo společně obejmout vánoční strom na náměstí i si tajně něco přát při jiskření prskavek. Následoval program dle vlastní nálady - někdo si zahrál fotbal v hale, někdo si zahrál společenskou hru Osadníci ve třídě a někdo si prostě jenom povídal. Pozdní večerku jsme si vynahradili pozdním budíčkem. V čase, kdy spolužáci z ostatních tříd už seděli v lavicích, my jsme se teprve soukali ze spacáků. Po snídani došlo na dárečky. A když jsme uklidili třídu, pustili jsme si film. Zamilovaný a hodně smutný, ale k vánoční školní  pohodě se hodil. Nocování bylo hezké.
Fotky ZDE.

Pátek 1.12. - poslední den s Danem

Od 3. 12. začne Dan navštěvovat školu v Chebu. Tento pátek byl Dan s námi ve třídě naposledy. Po obědě jsme uspořádali malou rozlučku. Přes brambůrkové občerstvení, hojnost ovocných džusů a dokonce přípitek dětským šampaňským se vkrádala posmutnělá nálada. Povedený film vytvořený Vojtou ze školních fotek od první třídy do teď nostalgii ještě zvýraznil. Dali jsme Danovi na památku tričko, na kterém byly podpisy všech spolužáků. Popřáli jsme mu hodně úspěchů v nové škole a aby se mu na novém místě líbilo. Snad se zase někdy uvidíme.

S Majákem o sexualitě

Ve čtvrtek 30. 11. jsme strávili 3 hodiny ve společnosti lektora Honzy, který nám přiblížil téma sexualita a vztahy mezi muži a ženami.

Digitální domorodci 2. 10.

Hned v úvodu programu vedeného lektorem Honzou jsme se dozvěděli, že digitální domorodci jsme právě my. Jsme zvyklí pohybovat se v digitálním světě, avšak i přes to nám zde může hrozit nebezpečí. Diskutovali jsme, ale i nacvičovali, jak se v takových nebezpečných situacích zachovat.

Pobyt na Hubertce 13. - 14. 9.

Jako každý rok i letos se osmáci vydali do Jizerek strávit dva dny na chatě Hubertka, pokořit Smrk i vyslechnout si přednášku na téma třídění odpadu, kterou si pro nás připravil Jan Zeman, ekolog, ochránce přírody a horský vůdce v jedné osobě. Ačkoli počasí nám příliš nepřálo - déšť, zima, vítr - na dobré náladě nám to neubralo. Výhled ze Smrku jsme si nevychutnali, ale byli jsme tam! Večerní zábava na chatě nám nevlídnost počasí bohatě vynahradila. Také jsme se přesvědčili o tom, že se o sebe vzájemně dokážeme hezky postarat. Rozděleni do čtyř skupin jsme pro všechny vařili i uklízeli. Druhý den jsme pomohli nanosit větve z lesa na topení. A když jsme po obědě opouštěli Hubertku a svižným tempem mířili k vlakové zastávce do Bílého Potoka, litovali jsme, že si nemůžeme pobyt o pár dní protáhnout. Děkujeme panu Zemanovi za zajímavý program a paní učitelce Suchánkové za doprovod.
Další fotky ZDE.

ROZVRH HODIN - školní rok 2017 / 2018

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12.15-12.55 13.00-13.40 13.45-14.25
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek

Naši vyučující:

Petra Blahovcová - Čj, Aj, Vv, Ov
Dana Suchánková - M, Tv d
Maťej Hodač - D, Tv ch
Julius Gulyas - Z, Inf
Květa Altmanová - F, Čp
Dana Škodová - Př
Radana Plummer - Aj
Věra Horáčková - Nj, Ch
Tomáš Pražák - Vkz
Vladimír Lohnickij - Hv

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ:

Známky

Známky jsou do el. žk zadávány jednotlivýmí učiteli v co nejkratší době. Rodič při kontrole známek svého dítěte podepíše nové známky - kliknutím "podepsat" zmizí hvězdičky u nových známek.  Rodiče kontrolují el. žk ze svého RODIČOVSKÉHO účtu. Rodiče nesvěří svým dětem heslo k rodičovskému přístupu. Žáci mají vlastní přístup do el. žk.

Pochvaly, zapomínání, kázeňské přestupky

Zápisy - pochvaly, zapomínání i kázeňské přestupky - se z třídního deníku přesunuly do elektronické ŽK a stejně jako loni jsou převáděny na body.
Pravidla jsou následující:

zapomenutí pomůcek -1  bod

kázeňský přestupek -2  body

pochvala +1 - 2 body (zváží tř. uč.)

Bodový postup je hodnocen takto:

- 10 bodů = napomenutí tř. učitelky

- 20 bodů = třídní důtka

- 30 bodů = ředitelská důtka

- 40 bodů = návrh na snížený stupeň z chování

každých + 10 bodů = pochvala a zvýhodnění (kartička výhod, kterou může žák uplatnit)

Body se sčítají do konce pololetí. S novým pololetím se začíná opět od nuly. Prosím Vás o průběžnou kontrolu a podepisování el. ŽK minimálně jednou za týden. Věřím, že díky Vaší informovanosti a naší spolupráci předejdeme vážnějším problémům. Nechť jsou žáčci, jejich rodiče i učitelé v pohodě :-).

rok 2016/17

Více zde: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.zscdub.cz/tridy/a2-stupen/ix-a/