archiv 2011/12

PŘEJI VŠEM KRÁSNÉ LÉTO. A NA VÁS, MOJI MILÍ ŽÁCI, SE ZASE TĚŠÍM V ZÁŘÍ. :-)

Petra Blahovcová

 

28. 6. - výlet ke Kotelské lípě 

Den před rozdáváním vysvědčení jsme si užili poslední společné chvíle tohoto školního roku na pěším výletě ke Kotelské lípě.

undefined..

........................................................

Zvířátka

Někdy si říkám, že někteří žáci se občas chovají jako zvířátka, ale že budu mít ve třídě opravdová zvířátka, tak to by mě ještě před týdnem ani nenapadlo.

Ve středu 27. 6. si někteří žáci přinesli do školy svoje mazlíčky. Celkem nás navštívili 4 psi, 1 kočka, morče a želva. Aby se u nás zvířátka cítila co nejlépe, vyrazili jsme všichni na procházku do parku.

..............................................................................

V posledním školním týdnu (25. - 28. 6) končí výuka v 11.30 h.  V pátek 29. 6. se rozdává vysvědčení, na prázdniny se rozejdeme hned po 1. vyuč. hodině.

PROGRAM:

Pondělí: "Stopovaná"

Úterý: odevzdávání učebnic - co zničíš, nepřineseš, to zaplatíš!!!  Turnaj v házené (1. - 2. vyuč. h.)

Středa: rozdávání učebnic a sešitů, úklid

Čtvrtek: 7.50 "Poslední zvonění pro deváťáky" (zvonečky, rolničky, klíče, ...)

turistický výlet - návrat ve 12. 20 autobusem (7Kč)

Pátek: vysvědčení

............................................................

Někteří z nás prodávali na pátečním jarmarku.

undefined

..................................................................................

 

NÁŠ VÝLET

undefined

Dne 14.6. jsme se měli sejít před školou v 8:50 a měli jsme jet autobusem v 9:00, ale když jsme se sešli před školou, tak nám paní učitelka řekla, že kvůli špatnému počasí pojedeme až v 12:35. Tak jsme šli do haly a hráli jsme tam různé hry. Když jsme přišli do třídy pokračovali jsme v hraní her.

 

 

 

 

A potom co jsme skončili tak nám paní učitelka dala 30 minut volna. Odjeli jsme až ve 12:35 do Hodkovic a přesedli do autobusu směrem do areálu Obří sud, kde jsme jezdili na bobové dráze.

undefinedKdyž všichni dojezdili, šli jsme do velkého kopce a potom jsme šli do restaurace Obří sud, tam jsme se najedli a šli směrem Vlčetín. Byla to celkem dlouhá cesta.

Když jsme dorazili do Vlčetína, postavili jsme si stany a chvilku jsme hráli fotbal.

undefined

 

 

 

 

 

 

 

 

Potom jsme šli jezdit na bugině a když se bugina rozbila šli jsme znova hrát fotbal.

Potom jsme šli opékat buřty. A když jsme dojedli, tak jsme šli hrát další hry a potom, když bylo hodně hodin, jsme šli do lesa na stezku odvahy. A když jsme přišli, šli jsme hrát na bludičky a potom jsme hráli na pravdu a potom nastala nejhorší chvíle celého výletu jít spát. Skoro všichni tam mluvili a nedalo se spát!To naštvalo paní učitelku, ale já jí to nemám za zlé, protože mě taky naštvali. Ráno asi v 8:30 jsme měli snídani a zase se šel hrát fotbal, ale i jiné hry.Přibližně v 11:40 jsme dorazili pěšky do Dubu a to byl konec výletu. I když jsme se nevyspali a domů jsme se vrátili jako mátohy, výlet se nám všem moc líbil.

Autor:Lukáš Bobek

14. - 15. 6. pojedeme na výlet!

Program:  Středa 13. 6. od 7.15h. před školou  nakládání stanů, spacáků  atd. pro odvoz do Vlčetína

Čtvrtek 14. 6. – sraz v 8:50 před hlavním vchodem do školy, odjezd linkovým autobusem do Hodkovic n. M. v 9.00h.,  z Hodkovic pěšky na Javorník, bobová dráha, lanovkou / pěšky na Obří sud – možnost zakoupení oběda,  zpět pěšky do Vlčetína, postavení stanů, opékání buřtů

Pátek 15. 6. –     společná snídaně, sbalení stanů, v poledních hodinách pěšky do Č. Duba, návrat do 13.15h. (oběd ve šk.jídelně),  převezení zavazadel (stany, spacáky, …) a výdej před školou

S sebou: stan pro skupinku, spacák, karimatka, polštář ( bude na místo dovezeno ve středu), vhodné oblečení a obuv, oblečení na spaní, hygienické potřeby, šátek, baterka, hrneček 

Jídlo – společně si nakoupíme na večerní opékání, na snídani, šťáva, čaj (máme naspořeno!),  středeční oběd a další svačinky – vlastní zásoby, možnost zakoupení oběda na Obřím sudu (polévka  - 30Kč,…)

Kapesné – autobus – 9Kč, bobová dráha – 50Kč 1 jízda, (lanovka – 30Kč, oběd)   100 – 300Kč

...................................................

Už přišly fotky! Kdo ještě nezaplatil, co nejdříve zaplatí.

společná: 26kč, humorná: 26kč, foto do třídy: 20kč (skupinky: 18kč)

..................................................

V úterý 15. 5. od 15.30 se koná třídní schůzka.

...................................................

Časopis pro čarodějnice

Nevěřili byste, že tvorba popisu pracovního postupu může být legrace? Tak my jsme si v hodinách slohu vyzkoušeli, že to jde. Je pravda, že témata popisů byla dost netradiční - recept na buchtu ze slimáků, jak připravit kocoura na slet, jak odstranit bradavice atd.- ale vzhledem k záměru sestavit časopis pro čarodějnice, byla témata příhodná. Záměr se vyplnil a obě skupiny odevzdaly velmi slušné sletové speciály. Žádná čarodějnice asi naše časopisy číst nebude, ale my jsme se výborně bavili při jejich tvorbě a ještě více při čtení.

....................................................

 Školní výlet do ZOO Liberec


Sraz před školou byl naplánován na 7:40. Po příjezdu autobusu jsme se nahrnuli do něj a pak jsme vyrazili směr liberecká ZOO .

V zoo bylo plno krásných zvířat a paní průvodkyně nám řekla skoro vše ke všem zvířatům. Líbilo se  nám krmení lachtanů. Bylo tam moc hezkých zvířat například:sloni, žirafy, tučňáci, sovy, tygři, lvi. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

Prostě byl to hezky výlet.

Dominik Mašek

 

 

  ...............................................

17. 4. proběhne focení tříd.

..................................................

AFRICKÁ MOZAIKA   (10. 4.)

Africká mozaika byla přednáška o Africe, kde nám přednášel jeden cestovatel, který do Afriky jezdí už přes 20 let. Dozvěděli jsme se, jak lidé žijí v Africe, jak se živí, dopravují, o jejich zvycích a víře a dokonce i o voodoo. Cestovatel nám vyprávěl také o svých příhodách z cest.

Myslím si, že se to všem líbilo a hodně jsme se toho dozvěděli.

Bára K.

..................................................

5. a 6. 4. máme velikonoční prázdniny :-) !

.................................................

DRUM - IN  (4. 4.)

Ve středu 4. 4. jsme se z budovy školy přesunuli do českodubského kina, kde vystoupil bubeník

Miloš Dvořáček, který měl zkušenosti s mnoha kapelami. Předváděl nám styly hudby a jaké mají rytmy na bubnech. Bubeník nám ukazoval, jak se hrají africké rytmy. Mohli jsme se zapojit i my. Tleskali jsme, zpívali a někteří dokonce tančili na pódiu.

Toto představení bylo jak naučné, tak i zábavné.

Bára K. 

................................................

Během hodin literatury jsme si oblíbili knihu Příšerné příběhy strýce Montagua britského spisovatele Chrise Priestleyho. Napadlo nás, že by bylo prima, kdybychom si tu knihu mohli přečíst všichni. Rozhodli jsme se složit se na ni a společně si knihu koupit. Každý dal 13Kč a máme další knihu tohoto autora Příšerné příběhy z černé lodi. Pořadí půjčování knížky jsme si vylosovali a teď už se jen těšíme, až na nás přijde řada.

.........................................................

"Den podle Ámose" - V pátek 30. 3. si užijeme vyučování netradičně.

..................................................

Den otevřených dveří

V pátek 23. 3. od 14 - 16 hod. bude škola otevřena veřejnosti. Přijďte se podívat, v jakém prostředí se učí Vaše děti, na čem jsme společně pracovali, co jsme zažili i co jsme vytvořili. Jste srdečně zváni.

................................................................................

V úterý 20. 3. od 16.00 se koná třídní schůzka.

....................................................

Jarní prázdniny  27. 2. - 2. 3.

....................................................

Knížka na prázdniny

V pátek 24. 2. jsme navštívili městskou knihovnu a každý si vybral a půjčil knížku nabo časopis. Během prázdnin si každý bude zaznamenávat své čtenářské pokroky do tabulky a po prázdninách si budeme vyprávět, jak se nám knížky líbily.

...................................................

Ve čtvrtek 9. 2. k nám přijede tvůrce animovaného seriálu Krysáci, Cyril Podolský. Přiblíží nám jak se dělá animovaný film. Program se bude konat od 8.50 do 10.20. Vybíráme 35 Kč. Už se moc těšíme. :-)

.....................................................

V pátek 3. 2. jsou pololetní prázdniny.

V úterý 31. 1. se rozdává vysvědčení a vyučování končí ve 12.10 hod.

undefined...................................................................................

19. - 20. 12   NOCOVÁNÍ VE ŠKOLE 

Dopolední harmonizační program s Petrem Šolcem nás příjemně naladil na společné nocování obou VI. tříd. Ačkoliv vaření, večeři, noční procházku, zpívání koled a předávání dárečků u stromečku jsme si užili v soukromí  naší třídy, další aktivity - hry v tělocvičně i ve třídě, diskotéka - už byly společné pro všechny šesťáky. Poznali jsme se trochu jinak a máme k sobě blíž. I když jsme toho mnoho nenaspali a únava na nás druhý den byla trochu vidět, u společné snídaně jsme se shodli na tom, že nocování bylo prima.

....................................................................

19. 12.  harmonizační program s Petrem Šolcem ( 2. - 4. vyučovací hodina )

......................................................................

13. 12. od 16.00 se koná schůzka SRPDŠ. Pokud Vám nevyhovuje tento termín, můžete mě kontaktovat telefonicky.

................................................................

Na listopad se nám sešlo několik kulturních akcí:

11. 11.  Expediční kamera  (českodubské kino   10Kč)

14. 11.  Biblické příběhy  (českodubské kino    55Kč)

24. 11.  Souhvězdí  (Naivní divadlo Liberec   80Kč)

SOUHVĚZDÍ  -  NAIVNÍ  DIVADLO LIBEREC
Ve čtvrtek 24. 11. 2011 jsme autobusem odjeli do Naivního divadla. Divadlo se jmenovalo Souhvězdí. Když jsme dosedli, zhasla se světla a začalo představení. Bylo to o doktorovi, pacientovi a sestřičce. Když se pacient zotavoval, rozhodli se, že si zahrají divadlo o Perseovi.
Postavičky byly z nemocničních přístrojů a vypadaly moc legračně. Perseus stihnul useknout hlavu Medúse, které když někdo pohlédl do očí, tak zkameněl. Stihnul i zachránit jednu dívku, která se mu moc líbila a on se jí taky líbil. Nakonec všechno dobře dopadlo. Divadlo se mi moc líbilo a doufám, že budou ještě další krásná divadla jako bylo tohle.
                                                                           Bára Kančiová

...................................

V úterý 1. 11. od 16.00 hod. se konají schůzky SRPDŠ.

.................................

Úterý 25. 10. bez odpoledního vyučování, 26. - 27. 10. podzimní prázdniny.

...................................

Harmonizační pobyt v Radostíně 7. - 8. 10. 2011 

V pátek 7. 10. v 8. 25 odjezd autobusem do Radostína (sraz před školou v 8. 15).

Pátek - sobota harmonizační aktivity s P. Šolcem.

V sobotu v 14. 30 návrat autobusem ke škole.

............................................

23. 9. jsme navštívili městskou knihovnu

...........................................

čtvrtek 22. 9. - DEN PRO ZDRAVÍ

Žáci 2. stupně měli možnost rozdělit se do skupin s těmito sportovními aktivitami: vybíjená, floorball, plavání, horolezectví, cykloturistika, turistika. Těšíme se, jak se protáhneme. Přejte nám hezké počasí.

.........

Naše první schůzka SRPDŠ se koná v úterý 13. 9. od 16.30 hod. Těším se na setkání.

........

Vyučovací předměty:

Čj Český jazyk,       Aj Anglický jazyk,       M Matematika,       F Fyzika,       Zeměpis,       Př Přírodopis,       D Dějepis,       OvObčanská výchova,       Vkz Výchova ke zdraví,       Inf Informatika,       Čp Člověk a práce,       Hv Hudební výchova,       VvVýtvarná výchova,       Tv Tělesná výchova

 Naši učitelé:

Petra Blahovcová Čj,    Aj,    Ov

Květa Altmanová M,    F

Lenka Tichá Z,   Inf,    

Zdena Růžičková D,    Čp

Dana Škodová Př

Kateřina Kotrbatá Vv

Helena Knoblochová Tv

Ladislava Chvalinová Hv