archiv 2012/13


Krásné prázdniny všem!  :-)

Vybírané učebnice: čj, čítanka, matematika aritmetika, matematika geometrie, fyzika, dějepis, přírodopis koně a vážky, HV, angličtina - Project, atlas Amerika a Asie

 

25. 6. z výletu (rafty) vráceno 89,- Kč každému účastníkovi.

 

Vysvědčení od marmelády?

I to se mohlo stát. Poslední společné chvíle školního roku 2012 / 2013 jsme si zpříjemnili vlastnoručně upečeným občerstvením. 7. B nám ještě přidala pár kousků melounu. Děkujeme, snad jim i ochutnávka od nás přišla vhod.

 

Výlet na kole 27.6.

Den před vysvědčením byl na II. stupni vyhrazen pro výlety. Většina naší třídy chtěla na kola. Ti, kteří nechtěli na kolo, se mohli přidat k jiným třídám, které jely do bazénu, nebo šly na pěší túru. K nám se přidali také žáci ze 7.B. Vyrazili jsme na Sychrov. Doprovázel nás pan učitel Hodač.

 

K vysvědčení si smlsneme

Ve středu 26. 6. jsme stihli spoustu práce. Uklidili jsme si třídu, rozdali si učebnice na příští rok a pak jsme šli do kuchyňky a napekli jsme si dobrůtky na pátek. Ve 4 skupinách jsme upekli piškotové řezy a šneky se šunkou a sýrem. Bavilo nás to a ještě navíc naše výtvory vypadají lákavě. Už se těšíme, až si to sníme. Škoda, že nemůžeme chodit do kuchyňky častěji.

 

 

Zdolali jsme tisícovku - alespoň někteří

V září jsme si předsevzali, že si budeme zaznamenávat počty stran všech přečtených knížek. Naším cílem bylo zdolat tisícovku, tedy přečíst tisíc stran. Rozhodně to nebyl lehký úkol, a tak není divu, že jsme neuspěli všichni. Ale pochvalu si zasloužíme, každý se snažil podle svých možností. Podívejte se, kdo jsou největší čtenáři u nás ve třídě.

 

  Zdoláváme tisícovku - 7.A
    počet přečtených stran šk. rok 2012/2013
1. Fehérová Michaela 8.461
2. Iker Filip 1.541
3. Lebedová Natálie 1.350
4. Linka Michal 1.237
5. Pátková Lenka 1.171
6. Kančiová Barbora 1.016
7. Chvalina Daniel 1.008
8. Dědek Ondřej 870
9. Bobek Lukáš 828
10. Mašek Dominik 590

 

Třídní výlet 14. 6. - RAFTY

I když nás ranní počasí odradilo a v silném dešti stojíc pod přístřeškem u Boučkova statku jsme zrušili objednávku raftů, po 10 minutách roztrhaná mračna a první hřejivé paprsky nás přemluvily a odvolávali jsme, co jsme odvolali. Na rafty jsme se vydali a vůbec jsme nelitovali, ba naopak pěkně jsme si to užili!

Ze začátku jsem se bál, ale když jsem na raft poprvé nasedl a jel, tak jsem byl unešen tím, jak to je SUPER.Výlet se velice povedl.Prostě to bylo SUPER!!

                                                                                                                            Fanda

Ze začátku se mi na výlet vůbec nechtělo, ale když jsme vyjeli změnila jsem názor, nakonec to byl skvělej výlet a spousta zážitků, byla jsem ráda,že jsem jela.                                                                                                                    

                                                                                                                             Míša K.

Strašně jsem se těšil. Byl jsem otrávený, protože když jsme tam přijeli, tak se řeklo, že nikam nepojedem, protože pršelo. Čekal jsem, že se aspoň jednou otočíme, ale nic. Nemile mě překvapilo, že ke konci to byl strašnej volej. Celkově se mi to hodně líbilo. Příště bych jel na kanoe, protože tam čekáte, že se otočíte, ale když to nečekáte, tak se to stane.

                                                                                                                             Dan 

Výlet se mi moc líbil, ale čekal jsem větší vlny na těch lodích. Překvapilo mě, že můj mobil, který se utopil, přežil. Výlet se mi moc líbil.

                                                                                                                          Mára

Ráno to vypadalo, že rafty nebudou, protože bylo hnusně. Ale nakonec to bylo na raftech super, ale bolely mě ruce. :D

                                                                                                                         Petra

Když jsme byli na Malé Skále, pořád pršelo nebo poprchávalo a po chvíli jsme rafty zrušili a zase po 10 minutách znova objednali. Poté jsme vyjeli na vodu a byla to paráda. Na raftech jsem si skvěle odpočinula a pročistila myšlenky. Výlet se mi moc líbil a příští rok bych chtěla jet klidně na více dnů.

                                                                                                                        Bára

Ze začátku se mi tam moc nechtělo, ale pak to bylo super. Moc jsem si to tam užila a chci tam jet ještě jednou. 

                                                                                                                              Naty 

 

Náš strom - zatím proutek

Ve čtvrtek 2. 5. o hodině Čp jsme zasadili několik proutků smuteční vrby k pramenu Ida Quele. Konečně došlo na činy a myšlenka mít třídní strom, kterou jsme začali rozvíjet už na podzim, se začíná naplňovat. Uvidíme, jak se nám bude dařit pěstovat náš stromek. Zatím jsme si rozdělili služby do konce školního roku. Každý týden má náš stromek na starosti jedna dvojice. Růstu zdar!

 

P.S.: Všimli jste si, že se k nám vrátila Lucka?

 

Děvínské tajemství 16. 4.

 

Nelyžaři také zdolávali horu

Zatímco polovina třídy si užívala zimní sporty na lyžařském výcviku, my, kteří jsme zůstali ve škole, jsme také zdolávali horu, a to Ještěd. Během hodin ČJ, M, Z, Inf a Vv téměř celý týden jsme ve skupinách pracovali na projektu Ještěd. Četli jsme, počítali, hledali na mapě, kreslili rozhlednu, vytvářeli prezentaci a psali pověst o Ještědu. Ve středu jsme dokonce měli zdolat Ještěd po svých, ale kvůli sněhové kalamitě jsme se museli spokojit jen s výletem pod Ještědem. A jak se nám to líbilo?

"V úterý místo matematiky jsme měli zajímavé překvapení. Rozdělili jsme se do skupin a dostali práci. Kreslili jsme mapy, vyhledávali informace na internetu, ale hlavně jsme se dozvěděli hodně informací. Tento projekt trval až do pátku, kdy bylo vyhodnocení, za které vítězové dostali odměny. Tento týden byl zajímavý a sblížili jsme se se 7. B."                                                            Bára Kančiová

 

"Bylo to fajn, dozvěděla jsem se věci, které jsem nevěděla. A dost si toho i pamatuju. Líbilo se mi to vytváření prezentací a pověstí. Naštvalo mě, že jsem vyhrála propisku, která nepsala :-)."                                                    Míša Fehérová

 

"Projekt Ještěd se mi líbil, protože jsem se dozvěděl něco nového o Ještědu."                            

                                                                                            Lukáš Bobek

 

"Projekt Ještěd se mi moc nelíbil. Dost věcí jsem nevěděl, ale nakonec jsem se s Tomášem Rotkem a Lukášem Bobkem umístil na 4. místě."

                                                                                            Fanda Linka

 

A jak se měli lyžaři?

"Lyžařský výcvik byl užitečný. Ti, kteří nikdy nelyžovali, se hodně zlepšili. Hotel byl pěkný, všichni jsme si to moc užili. Byla sranda, bavili jsme se každý den, celý den."                                                                        Filip Iker

 

"Lyžařský výcvik byl úžasný, tedy kromě toho, že když jsme se v pátek vrátili, tak jsme byli rozlámaní. Jídlo bylo docela dobré, lyžování bylo skvělé hlavně na U-rampě. Všichni, dokonce i ti, kteří stáli na lyžích poprvé, se naučili skvěle lyžovat. Jsem ráda, že jsem se lyžařského výcviku zúčastnila."

                                                                                            Péťa Linková

"Lyžák se mi moc líbil. V neděli jsme se naskládali do autobusu a jeli do Mladých Buků. Druhý den jsme jeli na sjezdovku a byl jsem ve druhý skupině, ale v úterý jsem šel do první. V pátek byla velká zima a měli jsme závody a já byl na 7. místě a z kategorie chlapců jsem byl 6. Po obědě jsme jeli na sjezdovku a mohli jsme jezdit, kde jsme chtěli. Lyžák se mi líbil na *****."            

                                                                                            Marek Mráz

 

"Bylo to užitečný. Většina dětí se tam naučila lyžovat. Měli tam spoustu druhů sjezdovek a mně se tam moc líbilo."

                                                                                            Ondra Dědek

Poslední foto

 

 

Pololetní vysvědčení u čaje

 

Nocování 18. - 19. prosince

                    

 

Mikulášské čtení 

Na Mikuláše jsme si připravili dárek pro mladší spolužáky. Žáci se rozdělili do několika skupin, každá skupina si připravila čtení nějaké pohádky a doprovodné otázky a úkoly. Po úvodním vysvětlení a rozdělení úkolů žáci pracovali na projektu ve svém volném čase. Kromě nacvičení čtení a připravení otázek k textu si také připavili Powerpointové prezentace s úkoly na interaktivní tabuli, vyrobili odměny, nakoupili bonbónky, někteří učili písničku, někteří měli na sobě pohádkový kostým, nebo dokonce hráli divadlo. 5. 12. místo hodiny ČJ se skupinky rozběhly do předem domluvených tříd potěšit žáčky 1. stupně. Všichni se vrátili nadšení, ale i s poznáním, že úspěch před žáčky se dostaví pouze po důkladně promyšlené přípravě. Hned jsme napsali dopis třídním učitelkám z 1. stupně a prosili je, aby nám napsaly, jak se jim a jejich žáčkům naše čtení líbilo. Odpovědi, někdy psané, někdy kreslené, nás moc potěšily a mnohé sedmáky ještě více utvrdily v tom, že by si to moc rádi zkusili ještě jednou. Všechny sedmáky, kteří se učastnili tohoto projektu, velmi chválím za dobře odvedenou práci.

 

Martinské lucerničky

Na hodině VV jsme si vyprávěli o sv. Martinovi a vyrobili jsme si lucerničky. Někteří je zdobil ornamenty, někteří dokonce kreslili rytíře Martina na koni.

 

Zdoláváme tisícovku

Nenechte se zmást, nečekají nás žádné turistické ani horolezecké výkony. Na začátku roku jsme se shodli na tom, že pokud chceme lépe a snáze rozumět psaným textům, měli bychom více číst. A tak jsme si stanovili nemalý cíl - každý z nás se pokusí zdolat za tento školní rok 1000 přečtených stránek. Toto jsou naši nejlepší "horolezci". Kvůli Míše už jsme museli přidat další vyšší hory.

 

Rozlučka s Luckou 31. října

Ve středu 31. října (tedy na Halloween) jsme uspořádali rozlučku pro naši Lucku, protože Lucka a její rodina se přestěhovala a od 5. listopadu měla Lucka začít navštěvovat jinou školu.

Všichni jsme se sešli ve 12 hod. ve třídě, kterou jsme si o den dříve halloweensky vyzdobili. A protože měla také naše paní učitelka ten den narozeniny, dali jsme jí dort. Poté jsme Lucce předali náš společný dárek, modrého plyšáka a hrneček, na který jsme se všichni podepsali, aby na nás nezapomněla. Lucka měla radost. Udělali jsme si čaj, jedli dort, jelly a další dobrůtky, co jsme si přinesli. Hráli jsme hry, vyprávěli si vtipy, ale hlavně jsme každý Lucce řekl nějaké pěkné přání na rozloučenou. Měli jsme i hudbu, dokonce kluci vlastnoručně vyrobili diskokouli, ale k tanci jsme se nedostali.

Okolo půl třetí jsme všechno uklidili a odebrali se domů.

Lucka nám bude chybět.

LUCKO, MĚJ SE DOBŘE, AŤ SE TI V NOVÉ ŠKOLE DAŘÍ ! 

                                                                                                                           Míša Fehérová

 

PROJEKT – STROM

Jednou nám paní učitelka Blahovcová oznámila, že 20. října se slaví Den stromů, a proto jsme se pustili do projektu jménem Strom. Začali jsme o výtvarné výchově malovat listy různých stromů. Poté jsme dostali za domácí úkol napsat sloh na téma Můj oblíbený strom a paní učitelku napadlo, že bychom si mohli zasadit svůj vlastní strom, abychom se pod ním za několik let zase všichni sešli. Nám to přišlo jako moc dobrý nápad, a tak jsme začali zařizovat, kam strom zasadíme. Nejdříve jsme strom chtěli zasadit na Den stromů, ale nakonec jsme to přesunuli na jaro, protože jsme si uvědomili, že to není jen tak zasadit strom. A tak si do jara pořádně rozmyslíme, jaký strom a kam ho zasadíme, také jsme zjistili od odborníků, že na jaře se strom nejlépe ujímá. Doufejme, že nám plány vyjdou a už se těšíme, jak se u našeho stromu budeme po letech scházet.

                                                                                                                                         Bára Kančiová

             

27. 9. - DEN PRO ZDRAVÍ

CYKLISTIKA

   Ráno v 7:40  jsme se sešli u branky k hřišti za školou s paní učitelkou Blahovcovou a s paní učitelkou Horáčkovou. Když jsme si zkontrolovali kola, vyrazili jsme přes Struha. Dojeli jsme do Malého Dubu a začalo pršet, bohužel to nevypadalo na obyčejnou přeháňku, tak jsme se vydali nejkratší cestou zpátky do školy. U vchodu do staré budovy jsme si odložili kola a šli se ohřát do kabinetu naší paní učitelky, ta nám uvařila čaj. Kluci šli na florbal a já s Klárou jsme pomáhaly v pohádkovém lese a potom paní učitelce Horáčkové. I když pršelo, tak jsme si to docela užili.

Petra Linková

FLORBAL

   Den pro zdraví se mi moc líbil, hráli jsme florbal. Samozřejmě tam nebyl jenom florbal, ale i jiné sportovní hry jako např.: cyklistika, plavání turistika atd.      U florbalu se hrálo na čtyři čísla, byli tři kapitáni. Každý si vybral nějaké hráče a s nimi poté hrál. Hrálo se tak, že každý si proti soupeři zahrál dvakrát. Hráli jsme od 7:30 do 11:30. Potom, až jsme dohráli, vyhodnotil se nejlepší tým a přiznám se, že tým, ve kterém jsem hrál, byl na druhém místě.

František Linka

VYBÍJENÁ

   Bylo 27.9. 2012 a byl den pro zdraví. První stupeň měl pohádkový les. Pátá třída a druhý stupeň si vybíral jiné sportovní aktivity. Já jsem si vybrala vybíjenou. Měli jsme sraz ve VIII. A. Původně jsme měli vybíjenou hrát venku na školním hřišti, ale protože nebylo zrovna nejhezčí počasí, šli jsme do sokolovny. Tam jsme nejdříve měli překážkovou dráhu, na které jsme se trochu rozhýbali a zahřáli. Rozřadili jsme se do tří skupin a začala hra. Nejdříve to vypadalo, že naše skupina prohraje, ale nakonec jsme všechno vyhráli. Byl to moc hezký sportovní den.

Bára Kančiová

TURISTIKA

   Pro mne a Marečka nebyl den pro zdraví nijak zvlášť záživný. Prostě jsme jen šli na koupaliště, i když tam byla jen kaluž od deště, ve které se stejně nedalo koupat, ale ukázalo se, že učitelky tam chtěly jen počkat, až začne víc pršet protože zjevně byly nespíš z cukru… LoL. No a potom učitelky teda rozhodly, že se vrátíme do školy a podíváme se na florbalisty, kteří měli pořádnej záhul, ale my jsme si za chvíli potom, šli vysedávat do školního klubu, ve kterém jsem dostal pingpongovým míčkem do oka a tato událost završila celý den pro zdraví.

                                                                                                                                                                                                  Vojta Hofmann

 

Zpátky ve škole ...  Září 2012

 

TŘÍDNÍ PRAVIDLA

Společně jsme si vytvořili třídní pravidla, která jsme se zavázali dodržovat v letošním školním roce.

 

NAŠE TŘÍDNÍ DESATERO

1. Tolerujeme se, bereme se takoví, jací jsme.

2. Mluví jen jeden, posloucháme se, neskáčeme si do řeči, nasloucháme si i srdcem.

3. Nekrademe ani se nehrabeme v cizích věcech. Neničíme cizí věci.

4. Pomáháme si.

5. Neubližujeme si, nepomlouváme se, říkáme si věci přímo.

6. Chováme se slušně, nepředvádíme se.

7. Nelíčíme se, pokud ano, tak velmi jemně.

8. Nemluvíme sprostě.

9. Udržujeme ve třídě a u svého místa pořádek, protože jsme rádi v hezkém prostředí.

10. Během hodiny nejíme, nepijeme ani bez vyzvání nechodíme z místa.

 

Dohodli jsme se na tom, že ten kdo poruší pravidlo č. 8, přispěje do třídní pokladny pětikorunou.

 

Všichni ze třídy si spoříme každý měsíc 10,-Kč. Společné peníze využijeme při konání školních akcí (výlet, ...) a při drobných celotřídních vydáních (obaly, kapesníčky, ...).

 

Naši učitelé:

Petra Blahovcová            Čj, Aj, Vv, Vkz

Květa Altmanová             M, F

Lenka Tichá                   Z, Inf, Ov, IP

Vladimír Chlup                Aj, D

Dana Škodová                Př, Eč

Věra Horáčková               Nj

Zdeňka Růžičková           Čp

Matěj Hodač                   Tv ch

Helena Kaulfussová         Tv d

Marcela Famfulová           Hv

 

Nové volitelné předměty:  

Nj  -  německý jazyk, IP  -  informatika v praxi, Eč  -  ekologické činnosti