archiv 2014/15

Moji milí deváťáci, přeji vám bezstarostné prázdniny, šťastný vstup a mnoho úspěchů v nové škole. Mějte se krásně :-)

Fotogalerie zde.

 

Rozloučení na radnici 25. 6.

 Více fotek ve fotogalerii.
 

 

Zažili jsme:

Sedmihorky 10. - 11. 6.

Ve středu ráno jsme se vydali na náš poslední výlet. Po turnovském přesednutí z autobusu na vlak a příjemné jízdě moderním vlakem jsme donesli svá nelehká zavazadla do kempu v Sedmihorkách. Byli jsme rádi, že si můžeme uschovat zavazadla na recepci a nalehko vyrazit na dvanáctikilometrovou túru. Vlakem jsme se přiblížili k našemu cíli - Troskám, ale pak už jen po svých. Po návratu jsme postavili stany, kluci měli ještě sílu zahrát si fotbal, někteří otužilci se dokonce vykoupali. Večer jsme zakončili posezením u ohýnku, ale spát se ještě dlouho nešlo. Druhý den dopoledne jsme se už vydali jen na kratší výlet. Navštívili jsme Symbolický hřbitov horolezců a  kochali se pohledem z Mariánské vyhlídky. Bylo skvělé, že s námi jela paní učitelka Tichá - lezkyně, protože nám vyprávěla spoustu zajímavostí o horolezcích a zdolávání skal i hor vůbec. Pak už jen odpočinek v kempu a cesta zpátky přeplněným vlakem a autobusem.

Výstava Okamžiky života

Ve středu 3. 6. jsme navštívili výstavu fotografií Luboše Novosáda s názvem Okamžiky života. Poutavé vyprávění autora o okolnestech pořízení jednotlivých snímků i o dalších zajímavostech z motoristického světa přitáhlo nejen chlapce, ale dokonce i dívky. Shodli jsme se na tom, že výstava byla velmi pěkná a povídání pana Novosáda zajímavé. 
 

Návštěva Památníku Terezín (12. 5. )

Než jsme dorazili do Terezína, užili jsme si příjemnou zastávku v Litoměřicích. V Terezíně jsme absolvovali prohlídku Malé pevnosti a když jsme po dvou hodinách opouštěli objekt, shodli jsme se s mnohými, že bychom se klidně zdrželi i déle. Avšak měli jsme před sebou ještě dlouhou cestu. Čas strávený v autobuse nám zpříjemnili někteří spolužáci svými referáty o terezínské pevnosti a osobnostech s ní spojených. Celou řadu informací také dodal pan ředitel. Výlet se nám vydařil.

 

Učili jsme mladší spolužáky (26. 3.)

 
Den podle Amose - oslava Dne učitelů - tentokrát připadla na čtvrtek 26. 3. Jako každý rok v tento den převzali roli učitelů ve třídách na I. stupni deváťáci. 
 
Bylo to na nás. Můžete si přečíst, jak se nám dařilo.
 
"Na tenhle den jsem se moc netěšila, protože jsem čekala, že děti si budou dovolovat. Pravda byla jiná. Děti nás vzorně poslouchaly a snad se jim to i líbilo. Myslím, že jsme se docela dobře připravili. Pár drobných chyb jsme udělali, ale moc se mi to líbilo."        Petra L.
 
"Učení se mi docela líbilo. Určitě bych chtěla takhle učit znova. Ten den jsem si moc užila. Na to, že jsme učili 5. třídu, tak byly i docela hodné."        Natálka L.
 
"Byl to dobrý i náročný den. Náročný v tom, jak se naučit komunikovat a spolupracovat s dětmi. Nakonec jsme to dokázali a i nervozita opadla. Ale je pravda, že jsme měli být více připravení. Byla to velmi dobrá zkušenost."        Honza F.
 
"Je pravda, že děti zlobily. Dokonce jsme jim museli sebrat i mobil, jídlo, které o hodině jedly, a nějaké věci. Mně osobně se líbilo, že na těch dětech bylo vidět, že je naše aktivity bavily. Jen se jim nelíbil diktát z ČJ, ale pak polovina třídy chtěla zapsat známky do žákovské knížky. Myslím si, že to byla dobrá zkušenost, bavilo mě to a povedlo se nám to. Učení mladších spolužáků se mi líbilo."        Lucka Č.
 
"My jsme učili 2.A a kupodivu to nebylo tak hrozný, jak jsem si to představoval. Děti byly hodný. Myslím si, že se nám to povedlo a děti si to užily."        Michal L.
 
"Učit bych fakt nechtěl. Byl jsem tam sice jenom jednu hodinu, ale i tak. Někteří dávali pozor a někteří ne. Mám dojem, že bylo víc těch, co pozor nedávali. Ale jinak to bylo fajn."        Dan Ch.
 
"Učení prvňáků bylo fajn. Snažili se, byli chytří a byla i sranda. Učili jsme je češtinu, matiku a tělocvik. Učit prvňáky byl dobrý zážitek. Nám i prvňákům se to líbilo, takže super."        Ondra D.
 

Poslední noc pod střechou dubské základky (28. - 29. 1.)

S největší pravděpodobností naposledy, než se rozejdou do různých škol, měli deváťáci možnost strávit noc na základní škole. A jak se jim to líbilo?
 
"Letošní nocování bylo skvělý... Užili jsme si tu spolu hodně srandy :) Přišel se na nás podívat i pan ředitel. Dal si s námi večeři a pak si i zahrál ping-pong. Nejvíc se mi líbilo koukání na filmya povídání si večer."                                                                                                                           
NATÁLKA
 
"Letošní nocování bylo super. Užili jsme si to, jak jsme jenom mohli. V 18.00 jsme vešli do školy a šli jsme vařit večeři. Měli jsme smažák nebo řízek a hranolky. Potom jsme šli do haly, kde jsme hráli fotbal. Pak jsme šli na film a pak kecali až do rána ve spacácích. (Nejlepší bylo kecání ve spacácích, protože byla sranda.)"                                                                                                                                                               
FILIP
 
"Nocování bylo fajné. Večeře mi sice ztuhla, ale co. Ale když přišel ředitel a měl zápas s Dominikem v ping-pongu, tak to byla pěkná podívaná, jak pan ředitel rozdrtil svým uměním Dominika. V hale jsme hráli fotbal, ale jenom chvíli. Zkoukli jsme jeden film. No a pak jsme šli spát, teda "spát". Moc jsme nespali, spíš skoro vůbec. Povídali jsme si o docela zajímavých věcech. V noci bylo asi nejvíce srandy."                                      
DAN
 
"Bylo to vážně super. Fandili jsme v ping-pongovém turnaji Dominikovi proti panu řediteli. Nejvíc se mi líbilo objevení a vyřešení záhady paštiky, na kterou jsme narazili já, Vojta a Ondra. Po několika hodinách věčného mluvení o paštice mi už docházela trpělivost a měla jsem co dělat, abych těm dvěma nedala pěstí. Pak však začali mluvit o něčem horším..."                                                                                                                                               
PÉŤA
 

 ... Máme třídní trička!!!

 

Den otevřených dveří - 8. 1. 

Ráda bych poděkovala dobrovolníkům z naší třídy, kteří se podíleli na uskutečnění této celoškolní akce. Průvodce během čtvrtečního odpoledene až do večerních hodin dělali: Lucka Čermáková, Natálka Lebedová, Míša Kovaříková, Michal Krčil a Honza Fafrák. Děkujeme :-)
 

My tři králové ...

6. 1. se dvě trojice vystřídaly v koledování po městě. Ráno vyrazila Míša F. s Filipem a Dominikem. Okolo poledne se do kostýmů převlékly Míša K., Lucka a Natálka. Byli jsme rádi, že se můžeme zúčastnit této známé charitativní akce. A tak se ve spolupráci s Oblastní charitou Liberec uskutečnila Tříkrálová sbírka i v Českém Dubu. 
 

27. 11. Filmové žánry

Režisér a scénárista Cyril Podolský navštívil naši školu s pořadem Filmové žánry. Na ukázkách z různých slavných filmů demonstroval, jak film působí na diváka, jak filmaři dosahují svých záměrů. 
 
 (Fotogalerie)
 
 

 

 

TĚŠÍTE SE? 

Nastává Váš poslední rok na českodubské základní škole, tak si ho hezky užijme!