VIII. B

15.5.

CO JSME ZAŽILI

Dívčí tvůrčí mejdan

Při výrobě náušnic z PET lahví jsme si užily dívčí souznění, veselé klábosení, společnou večeři a přespávání na měkkých duchnách  v nářaďovně. I společné učení na hodinu dějepisu mělo něco do sebe. Tak doufejme, že se náušnice budou líbit. Fotografie z akce jsou ZDE.

Předání výtěžku z dobročinné akce

13. v pátek byl pro zvířata z libereckého útulku Archa šťastným dnem. Verča Šámalová s Tinou Honsejkovou vytvořily poukaz na částku 4000 Kč, který v odpoledním volnu i s penězy předali někteří žáci z osmých tříd. Návštěvu útulku jsme spojili i s vyvenčením 6 pejsků, kterým procházka u letiště určitě prospěla. Část výtěžku jsme si ponechali na nákup materiálu pro další podobnou akci. Děkujeme ještě jednou všem, kteří se do akce zapojili. Fotografie z páteční návštěvy jsou ZDE.

Velikonoční charitativní akce

Rozhodli jsme se přispět prodejem svých rukodělných výrobků na dobrou věc. Prodávali jsme perníčky, pomlázky, osení s Velikonočními zápichy, věnečky na dveře a další drobnosti. Utržené peníze darujeme libereckému útulku Archa, který jsme v tomto školním roce již dvakrát navštívili a pomohli s venčením psů. Kluci přichystali pěknou reklamu, Verča vyrobila plakáty, Tina si vyzkoušela hlášení v rozhlase. Tak nám fanděte, ať vybereme hodně:-) Další fotografie jsou ZDE.

Naivní divadlo - Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

Ráj je ostrov. A peklo též.
Experimentální inscenace vznikla na motivy knihy německé autorky Judith Schalansky, Atlas odlehlých ostrovů. Její první vydání z roku 2009 obdrželo prestižní ocenění Nejkrásnější německá kniha roku.
Inscenace se hraje ve Studiu NDL a již svou scénografickou koncepcí slibuje být opravdu ojedinělým zážitkem. Diváci totiž sedí podél velikého dřevěného stolu, na kterém se přímo na dosah jejich rukou odehrává celé představení.

Vánoční přespávání

Předvánoční čas si v VIII.B  společně zpestřili přenocováním ve škole. Nechyběla slavnostní večeře s lidovými zvyky, rozdávání dárků, hudba, film a noční procházka. Při ní jsme se pořádně zkoulovali a Ti, kteří v sobě našli zbytek sil, šli na fotbal do tělocvičny. Při zpěvu paní učitelky nemohl skoro nikdo usnout, takže večerka byla kolem 3. hodiny ranní. Foto ZDE.

Malé divadlo  - Shakespear ve 120 minutách

Většina z nás čekala vážné divadlo trvající 2 hodiny. V tom prvním jsme se hodně spletli. Humorně podané souborné dílo Williama Shakespeara  v podání Václava Helšuse a dalších dvou herců z Malého divadla nás mile překvapilo.

Digitální domorodci

Máme za sebou zajímavé povídání o digitálním světě, ve kterém jsou děti této doby zkušenější  než rodiče.
O tom, jak  bezpečně, legálně a "zdravě" využívat internetu, jsme se dozvěděli z tříhodinového bloku Majáku.

Jsem laskavec - venčení psů

#laskavecTak jsme se zapojili do akce Jsem laskavec a v sobotu 21.10. navštívili útulek Archa v Liberci. Vyvenčili jsme 6 čtyřnohých kamarádu, kteří nás pěkně protáhli . Nejvíc nám dala zabrat Kotleta. Radost byla velká nejen na straně zvířecí:-) Foto ZDE.

Hubertka

Také VIII.B se vypravila za objevováním krás a drsné tváře Jizerských hor. Z Bílého Potoka jsme s bagáží na zádech vystoupali k horské chatě Hubertka, která byla postavena v roce 1903. Seznámili jsme se s naším horským vůdcem, učitelem tance a znalcem tříděného odpadu Honzou Zemanem. Ten nás hned po obědě zavedl k Sedmitrámovému mostu, odkud jsme tzv. murou stoupali na Smědavskou horu. Díky povodním v roce 2010 se vyplavila vrstva hornin a odkryla vzácné geologické podloží, které nám Honza při výstupu popisoval. V polovině začalo poprchávat, tak jsme se vydali po Čínské stezce zpět do Bílého Potoka. Unavení z náročného stoupání a trochy adrenalinu v krvi jsme se těšili na večeři. Jaké jsme si to uvařili, takové jsme to měli. Karbanátky s bramborem a zeleninou byly skoro beze zbytku snězeny. Po večerní přednášce o třídění odpadů následoval kurz country tanců, které zúčastněné nadchl a ještě si ho zopakovali druhý den před odjezdem. V jedenáct hodin večer chata ztichla a zázračně to vydrželo až do budíčku v 7:30. Pak snídaně a hurá na výlet. Tentokrát po stopách zdejších osadníků, kteří se tu ukrývali před francouzskými vojáky. Přelézali a podlézali jsme jizerskou žulu, přeskakovali rozmáčené listí, přelézali vlhké klády. Nejeden z nás překvapil sám sebe a ostatní tím, co dokáže. Bylo to báječný. Jsem ráda, že mám tak skvělou VIII.B. Honzovi a paní učitelce Blahovcové děkujeme za společnost. A kdo nevěří, ať se podívá ZDE.