VI. A

Třídní učitelka: Mgr. Petra Blahovcová

Vítám Vás na stránkách 6.A!

Tak to jsme my. A takhle vypadá naše třída. Vypadáme spokojeně, že? Kéž nám to vydrží!

náš dvoudenní harmonizační pobyt proběhl v příjemné atmosféře. Program byl pestrý a docela náročný, tak prosím nebuďte překvapení, že děti jsou unavené. Ale jsem přesvědčená, že jsme si to všichni hezky užili. No, uvidíte, co Vám budou děti vyprávět.
Velmi děkuji rodičům, kteří ve čtvrtek ráno dopravili své i další děti do Hořeních Pasek, a tak jsme nemuseli podstupovat riziko, že by nás kvůli velkému počtu nevzal ranní autobus. Kvůli špatnému počasí jsme v pátek nešli pěšky, ale prodloužili jsme si čas na hry a jeli jsme autobusem.

ROZVRH HODIN - školní rok 2019 / 2020

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15 11.25-12.10 12.15-12.55 13.00-13.40 13.45-14.25
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.
pondělí ČJ AJ M Hv
úterý D M ČJ ch - Tv
d - Čp (l)
ch - Tv
d - Inf (s)

středa AJ M Vkz Z ČJ
čtvrtek M AJ Z ČJ   Vv Vv
pátek Ov F ČJ D ch - Inf (l)
d - Tv
ch - Čp (s)
d - Tv

Naši vyučující:

Mgr. Petra Blahovcová - Čj, Aj, Vv, Ov                               Mgr. Dana Škodová - Př
Mgr. Ivana Kotíková - M, Z                                                 Mgr. Dušan Šefčovič - Čj
Mgr. Radana Plummer - Aj                                                        Mgr. Jana Yildirim - Hv
Mgr. Maťej Hodač - D, Tv - chlapci                                     Mgr. Jiřina Filová - Čp - dívky
Mgr. Lenka Tichá - Inf, Vkz                                                 Míla Havelková - Tv - dívky
Mgr. Tomáš Pražák - F, Čp - ch

Předpokládané termíny rodičovských schůzek:

10. 9. 2019        10. 12. 2019        17. 3. 2020        12. 5. 2020

Zažili jsme:

20. 11. - Jumping Drums

18. 11. - MAJÁK - Závislosti

Přijel k nám pan Vašek z organizace Maják a měli jsme téma Závislosti. Strávili jsme s ním 3 hodiny. První hodinu jsme se pozdravili a dělali jsme jmenovky. Pak jsme si povídali o závislosti na mobilu a počítačích, povídali jsme si i o závislosti na cigaretách, alkoholu a hazardu. Vymýšleli jsme si příběhy o nějaký holce, jestli jsi dá nebo nedá cigaretu.

O alkoholu jsme se dozvěděli, že závislost na něm muže být už od jednoho piva denně. U hazardu nám nabídl soutěž o Toffifee. Dal nám na výběr ze dvou úkolů, za každý pokus jsme dělali 20 dřepu. Pak nám je zvedl na 150 dřepů. Měli jsme přijít na to, že u hazardních her se nedá vyhrát, ale, že za to dost zaplatíme. Nejdříve jsme to nepochopili, a tak jsme pořád zkoušeli hrát a pořád jsme za ty pokusy museli dělat dřepy. Tak nás bolely nohy několik dnů. Snad budeme v budoucnu moudřejší.

Veronika Lacinová, Daniela Pauerová, Karolína Jírová

15. 11. - anglické divadlo Azyzah

Představení se jmenovalo Decoding Mission a celé bylo v anglickém jazyce. Představení se všem moc líbilo. Byly tam dvě herečky, které byly z Kanady a z Chorvatska a uměly skvěle anglicky. Představovaly role Kiki a Mr. Suit. Zahráli si i žáci. Bylo to moc hezké.
Další fotky jsou ZDE.

Mojmír Macíček, Matěj Vavřina, Zdeněk Renáč

O hodinách Vv a Čp

Člověk a práce (dívky) - MGR. JIŘINA FILOVÁ

O hodinách pracovní výchovy chodíme vařit. Naposledy jsme pekly palačinky. Také se zabýváme ručními pracemi - drhaly provázek. Vyráběly jsme růže z listí.

Výtvarná výchova - MGR. PETRA BLAHOVCOVÁ

V hodině výtvarné výchovy jsme vyráběli lampičky s Martinem na bílém koni.

Simona Koutníková, Julie Hanzlová

8. 10. - Návštěva městské knihovny

V úterý v rámci hodiny českého jazyka jsme zaběhli do městské knihovny. Knihovnice paní Tvrzníková nás seznámila se systémem řazení knih, kde a jak knihy hledat. A stihli jsme i malou čtenářskou dílnu a po tichém čtení jsme si představili knížky, které nás zaujaly. Někteří si z knihovny odnesli přihlášku, aby se stali čtenáři knihovny. Při čtvrteční výtvarné výchově jsme si vyrobili veselé záložky do knížky. Budou se nám hodit.

26. - 27. 9. Harmonizační pobyt

Náš harmonizační pobyt proběhl v příjemné atmosféře v příjemném prostředí penzionu Horka v Hořeních Pasekách za přítomnosti etopeda Petra Šolce a preventistky Ivy Kotíkové. Program byl pestrý a náročný, takže jsme docela přivítali páteční nepříznivé počasí, díky kterému jsme si mohli ještě celé dopoledne hrát a vyměnit pěší túru do Českého Duba za jízdu autobusem. Jsem ráda, že jsme se se šesťáky lépe poznali, trochu se sehráli a také jsme zjistili co ještě vylepšit, na čem zapracovat. Také děkuji panu asistentu Jiřímu Mášovi, který je nedílnou součástí naší třídní party.

19. 9. MAJÁK - Bezpečný internet

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ:

Známky

Známky jsou do el. žk zadávány jednotlivýmí učiteli v co nejkratší době. Rodič při kontrole známek svého dítěte podepíše nové známky - kliknutím "podepsat" zmizí hvězdičky u nových známek.  Rodiče kontrolují el. žk ze svého RODIČOVSKÉHO účtu. Rodiče nesvěří svým dětem heslo k rodičovskému přístupu. Žáci mají vlastní přístup do el. žk.

Pochvaly, zapomínání, kázeňské přestupky

Zápisy - pochvaly, zapomínání i kázeňské přestupky - jsou převáděny na body.
Pravidla jsou následující:

zapomenutí pomůcek -1  bod

kázeňský přestupek -2  body

pochvala +1 - 2 body (zváží tř. uč.)

Bodový postup je hodnocen takto:

- 10 bodů = napomenutí tř. učitelky

- 20 bodů = třídní důtka

- 30 bodů = ředitelská důtka

- 40 bodů = návrh na snížený stupeň z chování

každých + 10 bodů = pochvala tř. učitelky

Zápisy a pochvaly se vzájemně nevyrušují! (Žák může dostat současně napomenutí za zapomínání pomůcek a pochvalu za práci pro třídní kolektiv.)

Body se sčítají do konce pololetí. S novým pololetím se začíná opět od nuly. Prosím Vás o průběžnou kontrolu a podepisování el. ŽK minimálně jednou za týden. Věřím, že díky Vaší informovanosti a naší spolupráci předejdeme vážnějším problémům. Nechť jsou žáčci, jejich rodiče i učitelé v pohodě :-).