Vážení rodiče,
žáci se v pondělí 29. 11. 2021 budou opět po příchodu do školy testovat antigenními testy. Testování se netýká žáků, kteří prokazatelně prodělali v posledních 180 dnech onemocnění COVID 19 nebo jsou plně proti danému onemocnění očkování (alespoň 14 dní po kompletním očkování).

Z důvodu ukončení rekonstrukce křižovatky v ulici Husova se vrací od čtvrtka 25.11. autobusové zastávky na původní stanoviště.

V úterý 2. 11. se po dvou letech uskutečnilo školní kolo Pythagoriády pro žáky 6.-9. tříd. Děti řešily ve čtyřech kategoriích 15 zajímavých matematických úloh. V 6. ročníku zvítězila Eliška Komňacká, která jako jediná úspěšná řešitelka postoupila do okresního kola. V 7. třídě obsadili společně 1.-3. místo Nela Šiknerová, Karolína Kučerová a Pepa...

S novým školním rokem se děti opět každodenně vydávají na cestu do školy. Uvědomujeme si však, že s rostoucím provozem na komunikacích se zvyšuje nebezpečí dopravních nehod. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s firmou C&A vytvořit pro rodiče přehledný návod, jak připravit své děti na bezpečnou cestu do školy a zpět.

Vítejte na nových vizuálně přívětivějších stránkách základní školy. O titulní fotografie se postaral bývalý žák naší školy Vojtěch Porš. Pokud Vás fotografie zaujaly, můžete se podívat na jeho pracovní facebookové stránky, kde najdete jeho další práci.
https://www.facebook.com/VojtechPors

Ve středu 29.září dopoledne pořádá naše škola za aktivní pomoci žáků 9.ročníku tradiční charitativní sbírku. Děkujeme všem, kdo přispějí zakoupením žluté kytičky na výzkum a léčbu rakoviny.

Dne 27. 9. jsme uspořádali pohádkový park pro děti z první až čtvrté třídy a přidala se i speciální třída. Po parku jsme se rozmístili na 12 stanovišť, kde jsme byli převlečeni za nejlepší pohádkové postavy, které existují např: čarodějnice, vojáky, kuchaře, princezny atd.. Vymysleli jsme si pro ně nejrůznější úkoly od střílení z pistolí, skákání v...

Ve středu 22. 9. 2021 byl opět zahájen sběr recyklovatelných materiálů. Vybíráme každou středu a pátek od 7,25 do 7,40 za šatnami před vchodem do tunelu. Co všechno můžete nosit, najdete na školním webu v sekci Aktivity - sběr - recyklovatelné suroviny. Prosíme mít vše vymyté, roztříděné, spočítané. Děkujeme, že pomáháte třídit odpady.

Den před zahájením školního roku bylo nutné využít odborné pomoci českodubských hasičů. Na okně z jedné tříd si postavili hnízdo sršni, které bylo potřeba odstranit, aby se mohlo náležitě větrat. Tento zásah bravurně provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů, která k tomu využila speciálního vysavače a ochranného obleku s kuklou. Tímto moc...

Prvního září přivítali nejen pedagogičtí pracovníci školy, ale také starosta města nové žáky, a to poprvé v prostorách Základní umělecké školy. Původně se měla akce uskutečnit v kulturním a spolkovém centru Česká Beseda, ale mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví tuto možnost vyloučila. Využilo se proto nabídky ZUŠ, která umožnila slavnostní...