3. 5. 2022 měli žáci 1., 3. a 4. ročníků příležitost prohlídnout si z blízka některé dravce a sovy. Seznámili se s jejich způsobem života a dokonce je viděli i za letu. Základy sokolnictví jim předvedl pan Straka.

V okresních kolech Biologické olympiády naší školu reprezentovali 4 žáci. Nejlepšího výsledku dosáhl Filip Goll, který se umístil na 10. pozici.

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 jsme se zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonald´s cup. Z naší školy bylo vybráno 10 žáků ze 2. - 3. tříd a 11 žáků ze 4. - 5. tříd. Naším soupeřem byly týmy ze ZŠ Hodkovice n. M. Bohužel se ani v jedné kategorii nepodařilo našim hráčům zvítězit. Mladší fotbalisté prohráli 4 : 8, ti...

V okresním kole Matematické olympiády obsadila Josefína Anna Jenčová ze 7. třídy skvělé 3. místo a dosáhla tak dalšího matematického úspěchu. V kategorii 6. tříd nás vzorně reprezentovali Eliška Komňacká a Vojtěch Parma.

Reprezentanti školy navštívili ZŠ Sokolovská, aby se utkali v turnaji okresního kola ve volejbale. Trochu silnějšími soupeři byli žáci ZŠ Ještědská a ZŠ Sokolovská, nad týmem ZŠ Barvířská však chlapci měli výkonnostní i technickou převahu. Děkujeme za účast.

Celkem 9 chlapců a 1 dívka se ve středu 20. 4. 2022 vydalo do Liberce na ZŠ Barvířská, aby se utkali v základní skupině turnaje škol ve vybíjené. V prvním zápase se nám podařilo zvítězit nad ZŠ Chrastava 12:7. Poté jsme ihned bez delší pauzy hráli s místní ZŠ Barvířská. Byl to velmi napínavý souboj. V prvním poločase jsme...

Dne 7. 4. 2022 jsme se zúčastnili turnaje ve florbale na liberecké ZŠ Lesní. Sjelo se celkem 5 škol, které se mezi sebou utkaly ve vzájemných zápasech. Náš tým složený ze 12 žáků ze 4. a 5. tříd se umístil na celkovém 4. místě. Konkurence byla opravdu veliká, ale přesto byla radost veliká aspoň z jedné výhry nad Višňováky.

Zájemci ze třídy IX. A okusili atmosféru večerního divadelního představení. Hlavním tématem nové hry od izraelské autorky Moje první židovské Vánoce bylo hledání identity v rodinách s židovskou tradicí. Hra nabitá různými emočními momenty se velmi líbila a doufejme, že bude motivovat žáky divadlo navštěvovat častěji.

Chlapci nejstarších ročníků se zúčastnili minifotbalového turnaje na ZŠ Aloisina výšina. Pořadí vyrovnaných zápasů určilo až skóre, kdy hoši nastříleli nejméně gólů, proto nepostoupili. Ocenit si však zaslouží odpovědná hra a precizní obrana.

V březnu se opět po dvou letech mohla uskutečnit mezinárodní soutěž Matematický klokan. Žáci jsou rozděleni do čtyř kategorií a musí se vypořádat s řadou zajímavých úloh.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 8789/2022-1/MIN/KAN ruší povinnost nosit ochranný prostředek ve školách a školských zařízeních, a to jak pro žáky, tak pro zaměstnance či třetí osoby nacházející se v škole či školském zařízení.

Ve středu 9.3. a v pátek 11.3. od 7:15 do začátku vyučování opět vybíráme sběrový papír. Mgr. Dana Škodová(koordinátor sběru)