VII. A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Tichá

PROSINEC

ADVENTNÍ KALENDÁŘE 

Naše třídní učitelka nám připravila adventní kalendáře, jeden čokoládový a jeden elektronický. Každý den otevřeme okénko na internetu a kdo první řekne odpověď na otázku, dostane nálepku a čokoládový penízek. Na čokoládový kalendář máme dvě vánoční ponožky, kde jsou jména dětí a taky ostatních učitelů. O ponožky a kalendáře se se stará Áďa a Mája, aby se na něco nebo někoho nezapomnělo. Každý den vylosujeme jméno a ten kdo se vytáhne z vánoční ponožky si musí z druhé ponožky vytáhnout úkol a ten musí splnit. Například Markétka musela něco dobrého upéct. Sranda byla, že to byl loňský úkol, který v ponožce zůstal a Markét ho dokonce psala. Donesla nám výborný perník. Filip tancoval s Mírou před tabuli na písničku Perfect a Vlaďka musela nakreslit něco na tabuli. Paní učitelku pár odvážlivců podpořilo při tancování Just dance. Za splnění úkolu si můžeme vzít čokoládku z adventního kalendáře. Vojta Škoda nám tento rok přinesl obří stromeček, který holky ozdobily. 

Áďa

ŘÍJEN

HALLOWEEN U NÁS VE TŘÍDĚ

Dne 31.10. se u nás ve třídě slavil Halloween tím, že jsme si na sebe vzali kostýmy. Anička, Ema, Nela a Ája si na sebe vzaly kostým mužů v černém. Míra s Tomášem Myhovyčem se obalili toaleťákem a šli za mumie. Eliška s Májou šly za policajtky a Áďa s Elou za vězeňkyně. No a Filip, Vojtěch, Štěpán, Tadeáš a Pepa si na sebe vzali blikající čertovské rohy. Štěpánka s Markétou měly kostým dne a noci a Tomáš Řehoř s Maxem byli agenti. 

Anička

PROGRAM MAJÁK – PRÁCE S TŘÍDNÍM KOLEKTIVEM

Dne 12.10. nás navštívil na 2 vyučovací hodiny pan Molnár. Bavili jsme se o chování v naší třídě. Nejvíce se nám líbila hra, kde jsme dali kytku doprostřed třídy a podle toho, jak zlobíme během hodin, jsme umísťovali své předměty ke kytce. Kluci dostali úkol na další setkání, mají si hlídat své chování během hodin. 

Štěpán Třešňák

ZÁŘÍ

PROGRAM MAJÁK – NÁVYKOVÉ LÁTKY

Dne 11.9.2023 v pondělí k nám do třídy přišla paní, která nám povídala o návykových látkách. Hráli jsme spoustu her, které se týkaly návykových látek. Povídali jsme si o jejich nebezpečí, o závislostech na nich, co obsahují, a pod.…Také nám pověděla příběh o Samantě, která se stala závislou na alkoholu, přišla o rodinu, přátele, přítele, práci. Moc se nám to líbilo.

Štěpánka a Maky


DEN PRO ZDRAVÍ – RUGBY

Ve středu 27.9.2023 se uskutečnil turnaj v rugby. Turnaje se zúčastnili žáci 6-8 ročníku. Každá třída sestavila dva týmy, jeden holčičí a jeden klučičí. Před zápasem ukázaly jednotlivé týmy svoji haku. Každý tým si zahrál dva zápasy, z každé skupiny postoupily 2 týmy a poté formou pavouka postupovaly až do samotného finále. Náš holčičí tým skončil na parádním druhém místě. Počasí nám vyšlo a hezky jsme si zahráli.

Mája a Eliška

 

Státní svátky a prázdniny - 2023 / 2024