VII. A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Tichá

LEDEN

VYBARVOVÁNÍ STÁTŮ

První pololetí jsme hráli hru, ve které jsme vybarvovali státy podle toho, kolik měl každý tým bodů. Z krabičky jsme si každý týden v pondělí losovali papírky, na kterých bylo, kolik kázeňáků a zapomínání můžeme mít. Když jsme to splnili, mohli jsme si v mapě světa vybarvit stát. Na konci prvního pololetí jsme státy spočítali a vyhlásili největší sběratelé států. Každá skupina si mohla vybrat z poukazů na zájezd jako třeba plavání s delfíny, raketou na Mars, pobyt v lázních nebo cestu na Orion.

Alice a Ela

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Náš lyžák probíhal v Herlíkovicích a 5 dní. Byli jsme rozdělený na 3 skupiny podle našich dovedností. Lyžovali jsme dvě hodiny dopoledne, pak jsme šli na oběd, poté jsme měli polední klid do dvou hodin a pak jsme šli zase lyžovat do čtyř hodin. Poté jsme šli na večeři. Večer jsme hráli různé hry a soutěže. Ve středu jsme šli na výlet do muzea, cestu zpět jsme šli pěšky na chatu asi hodinu. Ve čtvrtek večer jsme měli disco a v pátek jsme večer jeli domů.

Vojta, Filip a Pepa

PROSINEC

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLE A KIN-BALL

19.12 jsme měli přespávání ve škole, které bylo z úterý na středu. Zapojila se většina třídy. Dorazit do školy jsme měli kolem 17:00 hodin. Po příchodu jsme hráli po skupinách, deskové hry typu aktivit atd. Hráli jsme ping-pong a na schovávanou ve tmě po škole. Poté jsme si okolo 20:00 každý ve dvojici nebo sám, podle svého výběru, objednali pizzu s dovozem do školy. Následně jsme se všichni sešli u stromečku, holky zahrály na hudební nástroje a zazpívali jsme si pár vánočních písniček, poté jsme si rozdali dárky. Po rozdání a otevření dárků u stromečku jsme měli v plánu jít ven, ale jelikož začalo pršet, tak jsme se rozhodli zůstat vevnitř a pustili si film: Snowboarďáci. Druhý den jsme měli turnaj v Kin-ballu. Byli jsme rozřazení na tři týmy a následně proti sobě soupeřili.

Emča a Nelča

PRIMÁRNÍ PREVENCE - PRÁCE S TŘÍDNÍM KOLEKTIVEM

Již podruhé jsme měli program s panem Molnárem. Hráli jsme dvě hry. Jedna hra byla o tom, že jsme si museli vybrat jednu z karet (fotek). Výběr byl dost náročný, protože karta nás měla charakterizovat, jak nás ostatní ve třídě vidí. Druhá hra byla o tom že nám pan Molnár dal každému jednu kartu, někomu dokonce i dvě, podle toho, jak to vyšlo. Pak následovalo to, že jsme museli poskládat příběh podle toho, kdo má jakou kartu, jenže jsme u toho nemohli mluvit a ani ukazovat, co máme na kartě. Tak Adriana napadlo, že každý budeme říkat, co má na obrázku. Ale někdo to nepopsal do detailu, tak jsme to říkali znova. Adélu s Maruškou napadlo, že ten obrázek má skoro každý stejný, ale jinak oddálený. Při kontrole jsme měli jen 2 chyby a dostali od pana Molnára pochvalu za spolupráci a vůbec, že jsme dokázali úkol splnit.

Pepa a Adrian

ADVENTNÍ KALENDÁŘE

Naše třídní učitelka nám připravila adventní kalendáře, jeden čokoládový a jeden elektronický. Každý den otevřeme okénko na internetu a kdo první řekne odpověď na otázku, dostane nálepku a čokoládový penízek. Na čokoládový kalendář máme dvě vánoční ponožky, kde jsou jména dětí a taky ostatních učitelů. O ponožky a kalendáře se se stará Áďa a Mája, aby se na něco nebo někoho nezapomnělo. Každý den vylosujeme jméno a ten kdo se vytáhne z vánoční ponožky si musí z druhé ponožky vytáhnout úkol a ten musí splnit. Například Markétka musela něco dobrého upéct. Sranda byla, že to byl loňský úkol, který v ponožce zůstal a Markét ho dokonce psala. Donesla nám výborný perník. Filip tancoval s Mírou před tabuli na písničku Perfect a Vlaďka musela nakreslit něco na tabuli. Paní učitelku pár odvážlivců podpořilo při tancování Just dance. Za splnění úkolu si můžeme vzít čokoládku z adventního kalendáře. Vojta Škoda nám tento rok přinesl obří stromeček, který holky ozdobily.

Áďa

ŘÍJEN

HALLOWEEN U NÁS VE TŘÍDĚ

Dne 31.10. se u nás ve třídě slavil Halloween tím, že jsme si na sebe vzali kostýmy. Anička, Ema, Nela a Ája si na sebe vzaly kostým mužů v černém. Míra s Tomášem Myhovyčem se obalili toaleťákem a šli za mumie. Eliška s Májou šly za policajtky a Áďa s Elou za vězeňkyně. No a Filip, Vojtěch, Štěpán, Tadeáš a Pepa si na sebe vzali blikající čertovské rohy. Štěpánka s Markétou měly kostým dne a noci a Tomáš Řehoř s Maxem byli agenti.

Anička

PROGRAM MAJÁK – PRÁCE S TŘÍDNÍM KOLEKTIVEM

Dne 12.10. nás navštívil na 2 vyučovací hodiny pan Molnár. Bavili jsme se o chování v naší třídě. Nejvíce se nám líbila hra, kde jsme dali kytku doprostřed třídy a podle toho, jak zlobíme během hodin, jsme umísťovali své předměty ke kytce. Kluci dostali úkol na další setkání, mají si hlídat své chování během hodin.

Štěpán Třešňák

ZÁŘÍ

PROGRAM MAJÁK – NÁVYKOVÉ LÁTKY

Dne 11.9.2023 v pondělí k nám do třídy přišla paní, která nám povídala o návykových látkách. Hráli jsme spoustu her, které se týkaly návykových látek. Povídali jsme si o jejich nebezpečí, o závislostech na nich, co obsahují, a pod.…Také nám pověděla příběh o Samantě, která se stala závislou na alkoholu, přišla o rodinu, přátele, přítele, práci. Moc se nám to líbilo.

Štěpánka a Maky

DEN PRO ZDRAVÍ – RUGBY

Ve středu 27.9.2023 se uskutečnil turnaj v rugby. Turnaje se zúčastnili žáci 6-8 ročníku. Každá třída sestavila dva týmy, jeden holčičí a jeden klučičí. Před zápasem ukázaly jednotlivé týmy svoji haku. Každý tým si zahrál dva zápasy, z každé skupiny postoupily 2 týmy a poté formou pavouka postupovaly až do samotného finále. Náš holčičí tým skončil na parádním druhém místě. Počasí nám vyšlo a hezky jsme si zahráli.

Mája a Eliška

Státní svátky a prázdniny - 2023 / 2024