VI. A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Tichá

Co jsme zažili ...

ŘÍJEN

SKUPINOVÉ PRÁCE FÁZE MĚSÍCE (Z OREO SUŠENEK)

Nejprve jsme se rozdělili do dvou skupin kluci a holky. Potom nám paní učitelka rozdala sušenky a dala zadání. Měli jsme udělat fáze Měsíce tak, že tvrdá hnědá část měla zobrazovat celý Měsíc a na něm ta bílá část, která měla zobrazovat právě ten Měsíc v dané fázi. Nakonec to dopadlo docela dobře a hodně jsme se pobavili. Kluci to pojali po svém, a pak se snažili doplnit náplň.

Ela Řehořová

Harmonizační kurz

1. DEN

Jeli jsme na harmonizák do Hořeních Pasek, kde jsme jednu noc spali. Programem nás provázel etoped Petr Šolc. Úvodní hra byla na rozřazení do pokojů. Dostali jsme kvíz na paní učitelku třídní. Kdo mě nejvíce správných odpovědí, vybíral si jako první pokoj. Dále jsme hráli hry venku, kde jsme sbírali proti sobě co nejrychleji láhev a také jsme si zahráli v nových týmech pětiboj. Vevnitř jsme také udělali ping-pongovou dráhu pomocí papíru, špejlí a pásky. Prolézali jsme provázkovou pavučinu a už se nám chýlil večer, kde si holky připravily pro kluky překvapení a kluci pro holky. Holky provedly kluky po cestě po svíčkách a kluci uspořádali diskotéku. Poté už jsme šli spát.

Adéla Kupcová

2. DEN

Budíček jsi vzali na starost Filip Černohous a Míra Jaroš. Pak jsme všichni v 7:40 přišli na snídani. K snídani jsme měli rohlíky, někdo s marmeládou, a někdo s máslem a se šunkou. A potom kdo chtěl, tak si dal buchtu. Pak jsme šli na chvíli do svých pokojů a zabalili jsme si. Pak jsme všichni přišli dolu a zahráli jsme si poslední hru. Hra se hrála tak, že každý napsal jeden a víc lístečků pro někoho, kdo ho mile překvapil, nebo se mu na něm něco líbilo. Pak jsme si každý z pokoje přinesli svoje věci a vyšli jsme. Po cestě jsme se zastavili u Elišky Moravcové a tam jsme si dali svačinu. Tam se od nás odpojil Táda Mohr. A pak se od nás odpojila i Áďa. Když jsme potom přišli do Českého Dubu, tak jsme se všichni rozloučili a byl konec.

Marie Brabcová

ZÁŘÍ

Jak válčili husité

Na představení o husitech se sešel celý druhý stupeň a pátá a čtvrtá třída. Bylo poučné, protože ukazovali různé metody, které používali. Ukazovali také, jak jezdili na koni (😂). Dokonce se i naši žáci proměnili v bojovníky. Ptali se nás na otázky ohledně husitů. Moc se nám představení líbilo.

Štěpánka a Markéta

Kdo nás učí?

Mgr. Lenka Tichá - zeměpis, informatika, výchova ke zdraví

Mgr. Ivana Kotíková - matematika