VI. A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Tichá

Co jsme zažili ...

BŘEZEN

TONDA OBAL


NAIVNÍ DIVADLO - Řekl bych nějaký vtip a pak bych umřel smíchy

Začalo to tím, že u školy před hlavním vchodem v 7:50 jsme čekali než přijede autobus. Když jsme přijeli do Liberce, tak jsme šli do Naivního divadla. Tam jsme si odložili batohy a bundy. Pak jsme šli do divadelního sálu, kde už jsme se pouze usadili a čekali až představení začne. Představení bylo takové, že přišli za doktorem rodiče tří dětí. Byli vyděšeni, že nemohou najít své děti. Doktor řekl : Žádný problém, zahrajete si nějaké hry, kde budou nápovědy k nalezení vašich dětí. Nastupte si prosím do této kabinky. Rodiče nastoupili a zavřely se dveře. Teleportovali se do hry The Last of Us. Tam si vybrali své bojovníky. Bojovali tam ze zombíky a jakmile všechny zombíky porazili, potkali tam kočku a hra skončila. Poté se teleportovali do hry The Sims 4, kde se utopili. Říkali si, že je to divné. A potom se ozval doktor: No výborně, podařilo se vám spojit se z dětmi. Ukázal jim počítač, kde děti byly na videu a ukázalo se, že to byla pouze zkouška. A také se ukázalo, že rodiče zapomněli na děti, když hru hráli.  Poté jsme jeli zpátky do školy a tím se uzavřela návštěva Naivního divadla.

Tom Ř., a Max V.


LEDEN

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

PROSINEC

NOCOVÁNÍ A JUMP ARENA

Předposlední den ve škole v tomto roce jsme se sešli ještě jednou v podvečer, abychom spolu strávili Vánoční čas. Nejprve jsme si připravili třídu a sešli se u stromečku, kde jsme si předali dárečky. Také jsme si napsali a dali do velké obálky vzkazy, co chceme dokázat do konce šestky a co budeme dělat pro třídu, aby nám bylo společně fajn. Poté už nás vyzvedla VI.C a vyzvali nás na běhačku po škole, kterou pro nás připravila paní učitelka Jánošíková. Plnili jsme úkoly a dostali indicie a nakonec získali poklad. Šli jsme se vyvětrat na malou procházku městem a poté už jsme opět běhali po škole a hledali se. Ještě než jsme si pustili společný film, zahráli jsme si ping-pong a zatančili. Ráno už nás čekala jen snídaně a vydali jsme se do Jump arény do Liberce, kde jsme si to společně 2 hodiny parádně užili. 

ŘÍJEN

SKUPINOVÉ PRÁCE FÁZE MĚSÍCE (Z OREO SUŠENEK)

Nejprve jsme se rozdělili do dvou skupin kluci a holky. Potom nám paní učitelka rozdala sušenky a dala zadání. Měli jsme udělat fáze Měsíce tak, že tvrdá hnědá část měla zobrazovat celý Měsíc a na něm ta bílá část, která měla zobrazovat právě ten Měsíc v dané fázi. Nakonec to dopadlo docela dobře a hodně jsme se pobavili. Kluci to pojali po svém, a pak se snažili doplnit náplň.   

Ela Řehořová                                                                     

Harmonizační kurz

1. DEN

Jeli jsme na harmonizák do Hořeních Pasek, kde jsme jednu noc spali. Programem nás provázel etoped Petr Šolc. Úvodní hra byla na rozřazení do pokojů. Dostali jsme kvíz na paní učitelku třídní. Kdo mě nejvíce správných odpovědí, vybíral si jako první pokoj. Dále jsme hráli hry venku, kde jsme sbírali proti sobě co nejrychleji láhev a také jsme si zahráli v nových týmech pětiboj. Vevnitř jsme také udělali ping-pongovou dráhu pomocí papíru, špejlí a pásky. Prolézali jsme provázkovou pavučinu a už se nám chýlil večer, kde si holky připravily pro kluky překvapení a kluci pro holky. Holky provedly kluky po cestě po svíčkách a kluci uspořádali diskotéku. Poté už jsme šli spát.

Adéla Kupcová

2. DEN 

Budíček jsi vzali na starost Filip Černohous a Míra Jaroš. Pak jsme všichni v 7:40 přišli na snídani. K snídani jsme měli rohlíky, někdo s marmeládou, a někdo s máslem a se šunkou. A potom kdo chtěl, tak si dal buchtu. Pak jsme šli na chvíli do svých pokojů a zabalili jsme si. Pak jsme všichni přišli dolu a zahráli jsme si poslední hru. Hra se hrála tak, že každý napsal jeden a víc lístečků pro někoho, kdo ho mile překvapil, nebo se mu na něm něco líbilo. Pak jsme si každý z pokoje přinesli svoje věci a vyšli jsme. Po cestě jsme se zastavili u Elišky Moravcové a tam jsme si dali svačinu. Tam se od nás odpojil Táda Mohr. A pak se od nás odpojila i Áďa. Když jsme potom přišli do Českého Dubu, tak jsme se všichni rozloučili a byl konec.

 Marie Brabcová

ZÁŘÍ

Jak válčili husité

Na představení o husitech se sešel celý druhý stupeň a pátá a čtvrtá třída. Bylo poučné, protože ukazovali různé metody, které používali. Ukazovali také, jak jezdili na koni (😂). Dokonce se i naši žáci proměnili v bojovníky. Ptali se nás na otázky ohledně husitů. Moc se nám představení líbilo.

Štěpánka a MarkétaKdo nás učí?

Mgr. Lenka Tichá - zeměpis, informatika, výchova ke zdraví

Mgr. Ivana Kotíková - matematika

Mgr. Martina Pánková fyzika

Mgr. Matěj Hodač - dějepis

Mgr. Kateřina Kotrbatá - výtvarná výchova

Mgr. Dušan Šefčovič - český jazyk

James Plummer - anglický jazyk

Mgr. Jan Štrigl - anglický jazyk, tělesná výchova (chlapci)

Mgr. Tomáš Pražák - člověk a práce (chlapci)

Blanka Beranová - člověk a práce (dívky)

Mgr. Martina Neuhäuserová - tělesná výchova 

Mgr. Dana Škodová - přírodopis

Mgr. Dagmar Lohnická - hudební výchova

Státní svátky a prázdniny - 2022 / 2023