I. A

Třídní učitelka: Mgr. Martina Růžičková

Asistentka pedagoga: Milena Havelková

Státní svátky a prázdniny - 2023 / 24

Celá naše FOTOGALERIE ZDE.

Čertí škola

5. prosince se naše třída zaplnila čertíky a čerticemi, kteří ve svých krásných kožíšcích studovali čertovské řemeslo. Nejprve si museli vyrobit čertovský pas a naučit se zaklínadlo, aby se vůbec dostali do pekla, pak se učili čertovské básničky a písničky, počítali čertovskou matematiku, ale také foukání peříček, drbání a vybírání blech, čertovské škleby a čertovské tanečky. Dokonce nás přišel navštívit sv. Mikuláš s anděly a čerty a přinesli nám výbornou svačinku. Na závěr jsme měli čertovskou diskotéku. Byl to po čertovsku dobrý den!      FOTO

Písmenkové království

Na konci listopadu nám přišel dopis od zoufalého pana krále Písmenkáře I., že je jeho království v zajetí obrovské saně, která každý den požaduje několik písmenek k večeři. Král je prý zoufalý a potřebuje pomoc čerstvých čtenářů. No a my jsme neváhali a šli jsme mu na pomoc. Každý z nás musel splnit obtížné úkoly, ve kterých jsme prokázali, že jsme výborní čtenáři, kteří si písmenek a pohádek váží a zavazují se je číst každý den, aby na ně písmenekchtivá saň znovu nemohla. Některé obtížné úkoly nám daly zabrat, občas nám musely poradit různé pohádkové postavy. Když jsme je slušně poprosili, s radostí nám pomohly. A nakonec k nám zavítal sám pan král Písmenkář I. a přivezl nám úplně nové Slabikáře, ve kterých se naučíme další nová písmenka. Slíbili jsme mu, že se budeme pilně učit číst, aby bylo jeho království v bezpečí. Byl moc rád a prý nám občas z nějaké té pohádky zamává:-).                   FOTO

Ve škole to strašně letí. Z dětí už jsou super školáci a máme za sebou plno zajímavých akcí. Říjen s námi strávila praktikantka naše paní učitelka Terezka z TU v Liberci. Byl krásný podzim, proto jsme mohli hodně hodin prvouky strávit venku v parku, v lese, v krásném okolí našeho města. Tematicky jsme se učili o vzniku naší republiky. Dozvěděli jsme se, co je to vlastně Halloween. Nečekaně jsme vyrazili do Naivního divadla v Liberci. Trénovali jsme s trenérem Standou. Pohráli jsme si se svatým Martinem. Zachránili jsme Písmenkové království a za odměnu jsme dostali nové Slabikáře. No a nakonec nás ještě navštívil svatý Mikuláš s anděly a čerty. Prostě kromě toho, že se učíme číst a psát písmenka a slova, počítat, porovnávat, sčítat a odčítat, nová anglická slovíčka a fráze, malovat, kreslit, cvičit, skákat přes švihadlo, házet míčkem, modelovat, stříhat, lepit,....je toho strašně moc, rozhodně se nenudíme a je nám spolu prima.

Na naše fotky se můžete podívat ZDE.

První školní měsíc je za námi! Už bez problémů trefíme do naší třídy, do tělocvičny, jídelny i školní družiny, skoro všichni si pamatujeme jména spolužáků, víme, že se musíme hlásit, když chceme něco říct (dodržování tohoto pravidla musíme ještě trénovat:-)), zopakovali jsme si plno znalostí ze školky, snažíme se správně držet tužku, pečlivě stříhat, uklízet si svoje věci, počítáme, naučili jsme se první písničky, básničky, zopakovali české pohádky, prozkoumali jsme okolí školy i města, naučili jsme se poznávat jedlé houby a některé stromy, sportovali jsme s fotbalovým trenérem, poradili jsme si s úkoly v pohádkovém parku a skoro vůbec jsme se nebáli čertů, prostě měsíc školy je za námi a z nás už jsou šikovní školáci!

Fotky prohlížejte ZDE.