ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní rok 2022/2023

Vítáme Vás v novém školním roce, ať je naplněný zdravím, radostí, školními i životními úspěchy, prima zážitky i kamarády ! 

Těšíme se na Vás! Naďa, Hela, Markéta, Katka a Martina 

Telefon: 481 120 307   
                  736 754 616


Vychovatelky:

I. oddělení - 1. třídy: Rybářová Kateřina

II. oddělení - 2. třídy: Kindlová Naďa

III. oddělení - 3. třídy: Kaulfussová Helena

IV. oddělení - 1., 2. třídy + ST : Tvrzníková Markéta ( smíšené oddělení)

V. oddělení - 3.,4. třídy : Pacáková Martina (smíšené oddělení)

ŠD navštěvují děti 1.- 4.tříd: kapacita je 130 dětí, o přijetí žáků nad stanovenou kapacitu rozhoduje ředitel školy. Děti přihlaste nejlépe hned 1.září ( přihlášku je nutné vyplnit každý školní rok).

Provoz: 6.30 - 7.40 a 11.00 - 16.30 hodin. Dítě ze ŠD lze vyzvednout od 11.30 -13.00 hod., 14.30-16.30 hod. (ve 13.00 hod. odcházíme na vycházky). Do kroužků dítě přechází samo, odpovědnost za dítě máme až po návratu z kroužku.


 1.záři je provoz školní družiny 6.30 - 15.00 hod.

Školní rok 2022/2023


Další fotografie   si můžete prohlédnout v odkazech níže:)                                                                        

Fotogalerie 

Zimní tvoření - foto zde:

Zimní radovánky - foto zde:

Navštívil nás Ježíšek - foto zde:

Březen - měsíc čtenářů, návštěva knihovny

Ve středu 8.3. jsme navštívili místní knihovnu, ve které probíhá akce Březen - měsíc čtenářů. Po milém přivítání paní Tvrzníkovou a panem Hessem jsme si prohlédli výstavu dětských prací z výtvarné soutěže Draci a dráčci nejen v pohádkách, které se děti z ŠD také zúčastnily a svá dílka zde našly vystavená. Po té jsme se přemístili do dětského oddělení, kde paní Tvrzníková nás seznámila s tím, jak to v knihovně "chodí", kde najdou různé knížky a jak se k nim správně chovat.... Přečetla dětem moc pěknou a zábavnou pohádku z knížky Čertovské pohádky od J.Taufela, o které si pak společně povídali a pozorné čtenáře obdarovala záložkou čertíka.

Moc děkujeme za milé přijetí a čas nám věnovaný, hezké povídání a příjemně strávené odpoledne.

FOTO ZDE:

***********************************

 Sněhové vločky na dlani,                                                                                                                                         čas vánočních setkání.                                                                                                                                              Snad je to zázrak, co sbližuje                                                                                                                                    a láska, která spojuje.                                                                                                                                               **********************************

 Přejeme vám radostné Vánoce plné zdraví , lásky, štěstí, milých setkání a stejně tak i nový rok 2023!

Děkujeme moc za dárečky, které nás moc potěšily:)

Advent u nás

Čas kvapem běží a máme tu jedno z nejkrásnějších, mezi dětmi jistě nejoblíbenějších období v roce - advent a blížící se Vánoce. Těšení se na Vánoce si krátíme četbou, vyprávěním, soutěžemi, vyráběním a prozpěvováním koled. Seznamujeme se s původem těchto milých svátků, se zvyky a tradicemi. Povídáme si také o tom, že lidé mívají v tomto období k sobě blíže, chovají se k sobě vřele , ohleduplně a otevřou svá srdce - jistě bychom si všichni přáli, aby to tak bylo stále (tak, jak by to mělo být:) ).                                            V pátek 2.12. nás v družině navštívily Barborky a připravily pro děti tématické úkoly. Ty se do jejich plnění s chutí pustily a zasloužily si tak od Barborek odměnu.                                                                                             V pondělí 5.12. nám v družině Mikuláš se svou družinou nechal  sladkou nadílku. .......

Tak ať je pro Vás a děti toto období opravdu tím nejkrásnějším, naplněné zdravím, láskou, štěstím, radostí, vřelostí a pohodou!

    

Barborčiny úkoly

FOTO ZDE


Adventní tvoření

FOTO ZDE

Návštěva výstavy v knihovně "Půlstoletí s loutkami"

Malujeme obrázky do výtvarné soutěže do knihovny

foto ZDE

Odpoledne plné duchů

O "Dušičkách" (2.11.) jsme měli v ŠD trochu strašidelné odpoledne. Děti musely zdolat cestu plnou duchů      a úkolů, které jim duchové zadali. Po  jejich zdárném zvládnutí je čekal úkol jistě nejlepší - hledání pokladu ve strašidelném hradě, který v sobě ukrýval odměny za statečnost a vynaložené úsilí :).

foto ZDE

Podzimní stopovaná

Ve čtvrtek 20. 10. jsme si užili prima odpoledne při podzimní stopované v parku. Děti ve skupinkách hledaly a poté plnily úkoly, které se týkaly podzimu, lesa a života v něm. Počasí nám přálo a sluníčko hřálo.

foto  ZDE


Září ve školní družině

V září jsme u nás ve ŠD přivítali prvňáčky. Noví žáčci se seznamovali s tím, jak to u nás "chodí", s prostorami ŠD, jídelny, sportovní haly a také s novými kamarády.  Podnikáme "výpravy" za poznáním nejbližšího okolí našeho města.                     Aby se děti navzájem lépe poznaly, hrály jsme společně různé hry, soutěžili ve vědomostních kvízech, sportovních disciplínách ( Barevné odpoledne, štafetové soutěže, sportování v přírodě i hale....).                                                              V rámci Dne pro zdraví jsme sportovali v hale - výsledky v odkazu níže.

Podzimní vyrábění

fotografie zde.

Soutěžení v hale

foto zde.

https://drive.google.com/drive/folders/1mkw2qrNM8vBn7NY8EXRs86w8ZVNTKHxo

Školní rok 2021/2022Vzhledem k tomu, že se k pobytu v ŠD o hlavních prázdninách nikdo nepřihlásil, bude ŠD uzavřena.

 Přejeme Vám krásné prázdniny, plné sluníčka,  radosti a smíchu, zážitků,  her a prima kamarádů:)!

Rozloučení se školním rokem

Poslední dny tohoto školního roku jsme si společně užívali při stopované v parku, různých zábavných soutěžích a úkolech , které vyzkoušely nejen bystrost, šikovnost , um, vědomosti dětí, ale také ohleduplnost, spolupráci a kamarádství:) a užili si i spoustu legrace. Rozloučili jsme se mlsáním polárkových dortů ,  společným povídáním     a zpíváním.
Tak zase AHOJ v novém školním roce!
Foto naleznete zde.

Jarní sportování

I na jaře jsme sportovali. Zdokonalovali jsme se v míčových dovednostech, skákání přes švihadlo, atletických disciplínách a podobně. Natrénované dovednosti si děti z celé družiny v atletických disciplínách, překážkovém běhu a v turnaji ve vybíjené. Umístění dětí si můžete prohlédnout zde a fotografie zde. Celkové umístění naleznete níže.Stopovaná v parku.

Za krásného slunečného počasí si děti užily stopovanou s úkoly v parku, kterou si pro ně připravily naše šikovné praktikantky Nikča a Kačka.

Foto zde.


Den Země

22.4. slaví svátek Země. S dětmi jsme si povídali o tom,       co může každý z nás udělat k ochraně jejího "zdraví",           co je prospěšné pro přírodu a co nikoliv, jak správně třídit odpad... Co děti věděly nebo se dozvěděly nového, zúročily v tématických kvízech. Během procházek jsme sbírali odpadky a správně je pak i vytřídili. Tak snad jim nadšení o toto stále aktuálnější téma  vydrží a budou o naši Zemi pečovat i v budoucnu:) .

Foto zde.

Něco z jarního a velikonočního tvoření


Fotografie naleznete zde a zde.

Soutěžení se Zajdou

Fotografie naleznete zde.


Poznáváme naše město


V průběhu měsíce března jsme poznávali naše město a jeho okolí.

Od Matěje Paclta jsme se se dozvěděli při procházkách  městem spoustu zajímavostí a nových poznatků, které nám ještě doplnil a obohatil četbou, vyprávěním a dobovými a současnými fotografiemi pamětihodností a zajímavých míst Českého Dubu a významných osobností, které jsou a byli součástí naší historie i současnosti.

Shlédli jsme epizody z pořadu ČT Záhady Toma Wizarda o johanitské komendě a gotické šablonové skříni. Matěj nám také povyprávěl o filmech a pořadech, které se natáčely v různých lokalitách našeho města.

Co zajímavého a poučného si děti zapamatovaly, si vyzkoušely v kvízech a soutěžích.

Na závěr jsme různou technikou malovali obrázky do soutěže vyhlášené místní knihovnou „Děti tvoří mapu regionu“, kde budou ke shlédnutí na výstavě.

Fotografie naleznete zde.

‚‚Sportování v ŠD - ve zdravém těle zdravý duch‘‘

V průběhu zimy jsme si ve sportovní hale utužovali zdraví a tělesnou zdatnost v různých sportovních odvětvích. Získané dovednosti jsme zúročili v soutěžích. Každá soutěž byla zaměřena na různá sportovní odvětví, a to na sportovní všestrannost, skokanské a míčové dovednosti. Moc nás to bavilo a sportovci byli šikovní. A těšíme se na další ať už sportovní či jiné zábavné zápolení. 
Níže se můžete podívat jak se nám dařilo.


Vybíráme příspěvek na školní družinu na období leden - červen 660Kč. Prosíme o zaplacení do 20.1.2022. Děkujeme.

Vánoční nadílka

I nás ve školní družině ještě před Štědrým dnem navštívil Ježíšek a zanechal pod stromečkem mnoho krásných dárků a udělal nám tím radost ještě před vánočními prázdninami. Letos byl opravdu štědrý a přinesl nám krásné dárečky nejen k zábavě a sportování, ale také abychom se něco nového dozvěděli a naučili. Děkujeme Ježíšku!!

Foto zde.

Vánoční recept

*1kg lásky
*30 dkg štěstí                                                                          *20 dkg pusinek

*20 dkg rodinné pohody                                                          *10 dkg porozumění                                                                  *2 lžičky pomazlení                                                                  *2 pohlazení                                                                            *špetka zlobení                                                                      *dle chuti trpělivosti                                                                  *hooodně zdraví

Vše dobře promíchat, upéct a po částech ujídat :).

Dobrou chuť a šťastné Vánoce! 

 Advent u nás

Podzim utekl jako voda a nadešlo nejočekávanější ( pro mnohé jistě i nejkrásnější) a láskyplné období v roce - advent.      I my v družině si tento krásný čas očekávání a příprav na Vánoce plně užíváme. Vyprávíme si, čteme o původu svátků, zvycích, tradicích, posloucháme a zpíváme koledy, tvoříme různé dekorace.  Každý den společně odpočítáváme, kolik dní nám zbývá do Štědrého dne nacházením drobných překvapení v adventním kalendáři. V pátek 3.12. se nám o hudební zážitek postarali stateční zpěváci v soutěži Barborčino zpívání. V pondělí 6.12. nás navštívil čert s nadílkou od Mikuláše a také děti skládaly čertovské zkoušky

Fotografie z adventního tvoření naleznete zde, z Barborčina zpívání na tomto odkazu, a fotografie z mikulášské nadílky a pekelných zkoušek zde.

Vánoce se kvapem blíží, tak si tento jedinečný čas pokojně a ve zdraví užívejte.

Halloweenské odpoledne

V pondělí 25.10.prožily děti v školní družině trošku:) strašidelné odpoledne. V jejích prostorách hledaly duchy a ti jim sdělili úkoly, které mají splnit ( bezpečně přeskákat přes bažinu, projít strašidelným lesem, poskládat strašidelné obrázky, odolat strachu a vyzkoušet svůj hmat.... ). Odměnou za statečnost a splnění úkolů jim byly medaile a nalezení pokladu, který byl ukrytý ve strašidelném hradě a o který se děti spravedlivě rozdělily.  

Foto zde.

Co jsme zažili v září a říjnu

 V září jsme u nás přivítali nové prvňáčky. Ti se seznamují s novým prostředím, kamarády, režimem i pravidly chování       v ŠD. Vítáme Vás noví žáčci a přejeme Vám šťastný a úspěšný start do nové životní etapy.                                                         Užívali jsme si krásného babího léta, pobývali často venku a při vycházkách poznávali blízké okolí našeho města. Ale také sportovali -  například jsme soutěžili ve štafetových soutěžích na Šibeničáku, zdolali opičí dráhu na dětském hřišti     v parku, běželi na co nejlepší čas slalom mezi stromy i oběhli celý park.                                                                                   V pondělí 4.října jsme za doprovodu sluníčka hráli stopovanou s úkoly v družstvech, které se zúčastnily i děti z V. oddělení. Po zdárném nalezení a splnění úkolů čekal na děti v cíli poklad. Při vycházkách také pozorujeme proměny přírody a sbíráme podzimní plody pro zvířátka na zimu, stavěli jsme domečky pro skřítky z přírodnin.                                          Když nám počasí nepřeje, tak si vyprávíme, čteme, zpíváme, hrajeme různé hry, soutěžíme ve vědomostních kvízech , chodíme sportovat do haly a vyrábíme (zatím jsme zvládli ježečka a koláž s muchomůrkou nebo liškou).

Foto zde

Návštěva knihovny 

Dne 6.10. 2021 děti se ŠD navštívily v rámci týdne knihoven naši Městskou knihovnu. Žáci z I. a III. oddělení si společně přečetli poutavé a zajímavé příběhy pro mládež. Děti z IV. oddělení si prohlédly poutavou výstavu nazvanou "VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH" věnovanou historii tělovýchovných oddílů v Českém Dubu, kterou nás provedla paní Alena Tvrzníková. Po přečtení příběhů mohly děti listovat ve svých oblíbených knihách nebo v knížkách dle vlastního výběru. Děti z IV. oddělení se věnovaly hraní společenských her, které jsou v knihovně k dispozici. Na závěr bychom rádi poděkovali paní Tvrzníkové za krásný výklad během výstavy a umožnění strávit krásné chvilky v prostorách knihovny.

Foto zde.


Informace pro děti ze IV. tříd

1.9. až 3.9.2021 budou všechny děti ze IV. tříd, které chtějí navštěvovat ŠD v prostorách školní družiny ( tak, jak byly doposud zvyklé). Od 6.9.2021 budou rozdělené podle počtu do IV. a V. oddělení. Děti ze IV. oddělení budou ve stávajících prostorách a děti z V. oddělení budou v prostorách školního klubu. Pro obě oddělení platí stejný režim a pravidla provozu školní družiny. Obě oddělení budou zájmové a sportovní činnosti podnikat společně. Zájemci hlaste nejlépe hned první školní den:).