SBĚR

Ve škole sbíráme:

• tříděné recyklovatelné suroviny (vybírají paní učitelky M. Růžičková, H. Knoblochová)
  • léčivé rostliny a pomerančovou i citronovou kůru (vybírá paní učitelka V. Horáčková)
  • papír (vybírá paní učitelka D. Škodová).

SBĚR PAPÍRU

Sběr bude vyhlášen vždy týden předem - plánujeme 4 svozy během roku.
Papír noste v krabicích, igelitových taškách nebo svázaný a pokud možno zvážený, při svozu musíme naložit zvlášť noviny, časopisy apod. a zvlášť kartony. Na každý svoz potřebujeme minimálně 3 tuny papíru. Zisk bude rozdělen třídám a část bude použita na dofinancování harmonizačních kurzů a ekologicky zaměřených aktivit pro žáky naší školy. Množství nad 100 kg můžete odevzdat i mimo vyhlášené termíny, pokud se individuálně domluvíte s paní učitelkou Danou Škodovou.

SBĚR RECYKLOVATELNÝCH SUROVIN

Sbíráme: ve středu a v pátek od 7.25 do 7.40 hodin u tunelu u šaten

Na základě nových hygienických opatření budou sběr do školy nosit pouze žáci, ne rodiče. Děkujeme za respektování tohoto pokynu.

VŠE VYMYTÉ, ROZTŘÍDĚNÉ, SPOČÍTANÉ NA KUSY A NEJLÉPE ZAPSANÉ NA LÍSTEČKU - jméno dítěte a třída

CO SBÍRÁME:

VÍČKA

• vybíráme pouze víčka od PET lahví!!!
  • Ostatní víčka (od aviváží, másel, pracích a čistících prostředků,...) dávejte do plastového směsného odpadu a odevzdávejte ve žlutých pytlích ve městě. Žluté pytle se směsným odpadem nevybíráme!!!

PET LAHVE

• vymyté

• zbavené nálepek a víček i s kroužky

• roztříděné podle barev - bílé, modré, zelené (Korunní patří mezi modré)

KELÍMKY

• vymyté !!!

• roztříděné na PP a PS (ze dna kelímku, 5=PP, 6=PS)

• s papírovou nálepkou patří do směsi - ty nevybíráme !!!

BATERIE

HLINÍK

je třeba roztřídit zvlášť:

- plechovky - fólie od jogurtů (jen ty hliníkové, ne plastové) - vymyté, bez zbytků jídla - nádobí

• vážený na dkg

SBĚR BYLIN