Josefov a Baldův svět

21.05.2024

V úterý 21. května žáci prvního stupně vyrazili na školní zájezd. Cílem zájezdu byla vojenská pevnost Josefov a na odpoledne jsme měli naplánovanou návštěvu zábavního parku Baldův svět.

V pevnosti jsme si prošli podzemní chodby se svíčkou v ruce a také jsme si vyzkoušeli absolutní tmu. Po úvodním slovu průvodce si děti vyzkoušely, jak fungoval život vojáků v pevnosti. Ujít jsme si nenechali ani úžasnou pevnostní kovárnu, kde jsme viděli v provozu staré stroje a mistr kovář nám ukázal i v praxi, jak se dříve zpracovávalo železo. Přímo před námi vykoval hřebík, podkovu a hrací kostku.

V druhé části dne nás čekal Baldův svět! Na rozloze cca 40 000 m2 na nás čekal vodní svět s různými atrakce, dále 3D-bludiště se třemi patry, houpačky, prolézačky s tobogány, 4-místná bungee trampolína a mini zoo s malými holandskými kozičkami. Zároveň jsme se v místním stánku nezapomněli patřičně občerstvit.