Školní zájezd do německých měst Bautzen a Görlitz.

13.05.2024

Dne 13.5.2024 vyrazili žáci druhého stupně naší školy na jednodenní zájezd do německých měst Bautzen a Görlitz.

Bautzen či Budyšín, patřící mezi Lužické šestiměstí se pyšní nejen umístěním na skále tyčící se nad řekou Sprévou, ale i středověkou atmosférou umocněnou úzkými uličkami a tyčícími se věžemi, které kdysi chránily toto město obchodu. Věží a bašt tu najdeme celkem 17. Z toho na jednu šikmou věž jsme se vydali i my, abychom si město prohlédli shora i s nádhernými výhledy do kraje. Dále jsme se prošli i tajemnými uličkami, kde jsme objevili dům čarodějnic, což je bývalá katovna a hrad Ortenburg.

Görlitz, perla na Nise a jedno z nejkrásnějších a nejzachovalejších měst Německa, které má co nabídnout z každého historického období. Prošli jsme si městský park s Meridianstein určujícím středoevropský čas, kolem jediné saské zachovalé synagogy až k nábřeží s opevněním Ochsenbastei. Přes řeku Nisu jsme krátce zaběhli i do Polska.